Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportmerk Adidas leefde weer op in najaar 2020

Sportmerk Adidas leefde weer op in najaar 2020

HERZOGENAURACH (ANP) - Sportkledingmerk Adidas heeft zich in de laatste drie maanden van vorig jaar hersteld van de coronacrisis. Als wisselkoerseffecten niet worden meegerekend, groeide de omzet van het Duitse label licht ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Dit gebeurde ondanks de opleving van het coronavirus in Europa en Noord-Amerika.

In het vierde kwartaal verkocht Adidas voor 5,5 miljard euro aan sportschoenen en -shirts en andere items. Dat is weliswaar minder dan de 5,8 miljard euro een jaar eerder, maar gecorrigeerd voor het ongunstige effect van de sterke euro ging het om 1 procent groei.

De omzet in het vierde kwartaal steeg in bijna alle regio's waar het merk actief is. Alleen in Europa, waar door nieuwe lockdowns onder andere Duitse winkels dicht moesten, was sprake van 6 procent krimp.

In heel 2020 daalde de omzet met 16 procent tot net geen 20 miljard euro. De opleving in het najaar kwam voor een groot deel voor rekening van de onlineverkopen, die vorig jaar met meer dan de helft toenamen tot ruim 4 miljard euro. Voor 2021 heeft topman Kasper Rørsted hoge verwachtingen, want hij rekent op omzetgroei tussen de 15 en 19 procent.

De jaarwinst viel hard terug tot 443 miljoen euro, 78 procent minder dan in 2019. Dat kwam door de extra kosten die geannuleerde orders, grotere voorraden en de verzending van online gekochte kleding met zich meebrachten. Daarnaast moest Adidas afschrijven op zijn dochtermerk Reebok. Onlangs werd bekend dat Duitse concern van dit merk af wil en investeerders polst voor een overname van Reebok.

Meer uit Financieel

Chinese inflatie stijgt door duurdere olie en vakantiereizen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in april onverwacht gestegen, meldt het Chinese statistiekbureau NBS. De stijging van de consumentenprijzen in de op een na grootste economie ter wereld werd vooral veroorzaakt door hogere olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de toegenomen vraag naar vakantiereizen door verschillende vakantieperioden in bepaalde delen van het land stuwde de inflatie.

8 minuten geleden
Ondernemers meest negatief over economie sinds 2022, meldt CBS

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers zijn in het tweede kwartaal van dit jaar veel negatiever geworden over de Nederlandse economie. Het ondernemersvertrouwen liet de grootste daling zien sinds begin 2022, tijdens de laatste coronalockdown. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) samen met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW.

10 minuten geleden
Olieprijzen lopen op na Trumps afwijzing van Iraans voorstel

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen liepen in de nacht van zondag op maandag op na de mededeling van de Amerikaanse president Donald Trump dat een Iraans vredesvoorstel "volkomen onacceptabel" is. Amerikaanse olie werd ruim 4 procent duurder en liep op naar ruim 99 dollar per vat. Een vat Brent, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten en de Noordzee, ging met ruim 3 procent in prijs omhoog tot zo'n 105 dollar per vat.

2 uur geleden
Minister Financiën VS naar Japan en Zuid-Korea in aanloop top

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.

16 uur geleden
Krant: modehuis Armani kan belang verdelen onder beoogde kopers

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.

19 uur geleden
Topman Aramco: wereld 1 miljard vaten olie misgelopen door oorlog

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.

21 uur geleden
Bloomberg: lng-tanker uit Qatar door Straat van Hormuz

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.

21 uur geleden