
Sportmarketeer Van Oosterhout ontving Maradona: wildwest!
DEN BOSCH (ANP) - Amper een uur na het overlijden van Diego Maradona heeft Bob van Oosterhout het shirt dat hij ooit kreeg van de Argentijn er al bij gepakt. "Prachtig, die blauw-witte kleuren", zegt de sportmarketeer. "Ik weet niet of hij er in heeft gespeeld, maar de handtekening is echt. Ik heb er voor de zekerheid net nog even een foto van gemaakt."
Enkele jaren geleden verbleef Maradona in het Brabantse Mierlo. Van Oosterhout, van Triple Double Sportmarketing, zat in de auto en kreeg een telefoontje. "Iemand zei: Diego Maradona wil je even spreken. Ik schoot in de lach, want ik dacht dat het een grap was. Maar het was waar. Maradona zat met een team uit de Emiraten in Mierlo en wilde wat bijverdienen voor zijn entourage."
Van Oosterhout regelde de nodige zaken en wat zich vervolgens afspeelde omschrijft hij als wildwest. "In de middag hebben we anderhalf uur zitten wachten, maar hij kwam niet. Omdat het toch Maradona was zijn we 's avonds maar teruggegaan. Weer anderhalf uur gewacht. Vervolgens werden we opgehaald en hebben we een hele tijd zitten steengrillen met Maradona. Met een glaasje wijn. Nou ja, voor hem waren het er een paar meer misschien."
Diva
"We hebben een aantal campagnes voor hem gedaan", vervolgt Van Oosterhout. "Maradona gedroeg zich als een diva. Als er honderd mensen zaten te wachten op een handtekening vertrok hij na twintig man. Als we met een filmploeg klaar stonden stapte hij in de bus naar Amsterdam. Hij kwam ook voortdurend overal te laat. Lastig te managen, zal ik maar zeggen. Maar het was het waard."
Want, zegt Van Oosterhout: "Het was toch de grootste voetballer aller tijden. Een fenomeen. Vroeger als voetballer heeft hij al een enorme impact op mij gehad. Niet zo gek lang geleden was ik nog in Jamaica, bij Usain Bolt. Ook een wereldster. Maar van iedereen die ik heb ontmoet is hij voor mij toch de grootste. Na dat ene telefoontje van Maradona destijds stond ook meteen ons hele bureau op zijn kop."
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
23 uur geleden