Sporting wint van Besiktas en houdt zicht op volgende ronde
LISSABON (ANP) - Sporting Portugal houdt in de kwalificatiegroep van Ajax in de Champions League kansen op het bereiken van de volgende ronde. De formatie van coach Ruben Amorim haalde op eigen veld uit tegen Besiktas, 4-0. Sporting staat nu op een met Borussia Dortmund gedeelde tweede plaats. Ajax lijkt voor beide clubs uit het zicht verdwenen.
Sporting kwam na ongeveer een half uur op voorsprong, door een benutte strafschop van Pedro Gonçalves. De Portugezen hadden daarvoor al twee kansen op de openingstreffer gekregen. Bij de eerste schoot Paulinho op de lat, bij de tweede stuitte hij op doelman Ersin Destanoglu.
In de slotfase van het eerste deel scoorde Sporting nog twee keer. Eerst maakte opnieuw Gonçalves er 2-0 van, vervolgens zorgde Paulinho voor nummer drie. De beste kans voor rust voor de Turkse formatie was voor de Canadees Cyle Larin, maar hij miste in kansrijke positie.
Na de hervatting liep Sporting verder uit door Pablo Sarabia. In de slotfase kreeg Souza van Besiktas de rode kaart.
Meer uit Voetbal
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
1 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
1 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
2 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
3 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
3 uur geleden