Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sporten voor jeugd met gejuich ontvangen

Sporten voor jeugd met gejuich ontvangen

MIDDELBURG – Als jonge dieren die voor het eerst de wei in mogen, zo voelde het de afgelopen dagen voor veel sportende jeugd. Door de versoepelde coronamaatregelen kunnen kinderen en jongeren tot en met achttien jaar weer buiten sporten en dus gingen ze weer de velden en banen op. Veel regels, even wennen, maar één ding is duidelijk: de kinderen stonden te trappelen!

Behalve de bekende regels als anderhalve meter afstand, goed je handen wassen en niet op de club douchen, geeft iedere vereniging op zijn manier invulling aan de richtlijnen. Piet Verwijs, voorzitter van tennisvereniging de Goese Maan: "We hebben het park in twee delen opgedeeld. Eén kant voor kinderen tot en met twaalf jaar en één voor de oudere jeugd tot en met achttien."

Enthousiasme

Ook bij voetbalvereniging Kruiningen ging de bal weer aan het rollen. Jordan van Langevelde is jeugd-coördinator bij de club. Hij merkte enthousiasme, maar ook discipline op bij de voetballertjes. "Die koppies keken natuurlijk ontzettend blij. Niet alleen bij de jongste jeugd, maar ook de oudere jongens en de trainers. Voetbal is toch onze lust en ons leven. Ik was positief verrast door de discipline, iedereen hielp elkaar om bewust te zijn van de situatie: geen arm op de schouder, trainer!"

Binnensport

Voor buitensporten, zoals tennis en voetbal, is het makkelijker om de nieuwe regels in te vullen dan bij een binnensport als turnen. In de zaal trainen mag nog niet, maar MTV Middelburg kreeg toestemming van de gemeente om buiten te trainen. Janny Vermeule, voorzitter van de turnclub, is blij dat ze gezamenlijk weer wat mogen doen. "We waren online al bezig, maar het is toch leuker om elkaar weer te kunnen zien en samen bezig te zijn." De toestellen worden naar buiten verplaatst. "De tumblingbaan en evenwichtsbalk kunnen naar buiten, zodat je toch een aantal dingen gewoon kan doen samen."

Ook korfbalvereniging Atlas in Ritthem heeft plannen om weer te sporten, maar neemt nog wat extra tijd, vertelt voorzitter Ron van Hese. "We hebben veertig leden die weer kunnen korfballen. Ons plan is goedgekeurd en vanaf 11 mei willen we starten. Dan hebben de ouders ook even de tijd om te wennen en doen we het meteen goed."

Positief

De sporters moeten wel rekening houden met bepaalde voorschriften. Zo komen de spelers van Kruiningen die ouder zijn dan twaalf jaar via een ander hek naar binnen, starten de teams gestaffeld met trainen en worden de ballen keurig netjes alvast opgepompt en klaar gelegd. Ze houden overal rekening mee, vertelt Van Langevelde. "Er moet zo min mogelijk ‘kruisbestuiving’ zijn. Ouders brengen hun kind en gaan meteen weer weg."
Ook bij de tennis mogen de ouders niet op het sportpark komen en wordt er gebruik gemaakt van looproutes. "We willen de jeugd niet met elkaar vermengen, dus zijn ook de kleedkamers niet in gebruik. Op doordeweekse dagen van 14.00 tot 17.30 uur kunnen ze vrij spelen of training krijgen, zolang ze niet met te veel op één baan staan."

Ook bij MTV houden ze zich netjes aan de regels. "We gaan er heel zorgvuldig mee om. We willen geen problemen, de veiligheid staat voorop." Veel regels dus, maar de clubs zijn vooral blij dat de eerste stapjes weer zijn gezet. "De vereniging komt weer in beweging”, zegt Verwijs. “Het begin is er, hopelijk is dit de opmaat voor meer in de komende maanden."

Niet-leden

Met de versoepeling van de regels kwam vanuit de overheid het verzoek aan clubs om niet-leden ook te laten meedoen. Bij MTV is dat geen enkel probleem, vertelt de voorzitter. "We schrijven deelnemers in als lid voor één dag. Dan ben je ook gelijk verzekerd en is alles netjes geregeld." Zowel bij de tennis als de voetbal concentreren ze zich eerst op de eigen jeugd, maar ze staan zeker open voor nieuwe leden. "We starten eerst alles op met de eigen leden, want daarmee moeten we ook een beetje gevoel en ervaring krijgen”, legt Verwijs uit. “Als dat goed loopt, doen we dat graag. Kinderen in beweging krijgen is super belangrijk." Van Langevelde denkt er precies hetzelfde over. "Eerst focussen op wat we hebben, zodat dat goed gaat. Daarna willen we juist dat ze komen. Lekker weer en het gras is groen, wie wil er dan niet op voetbal?"

BIJDRAGE DANIËL WISSEL

Meer uit Beveland

Internationale BMX’er Mark Vos wil urban coach worden in Goes

GOES - Voor BMX'er en urban-sportliefhebber Mark Vos (41) draait alles om vrijheid, uitdaging en het overwinnen van angst. Wat begon met een crossfietsje met witte bandjes in 1989 groeide uit tot een levenslange passie. "Voor mij is BMX altijd meer geweest dan een sport," vertelt Mark. "Het is een manier om jezelf uit te dagen, je angsten te overwinnen en je grenzen te verleggen. Dat gevoel wil ik nu doorgeven aan een nieuwe generatie."

45 minuten geleden
Treinverkeer stil na aanrijding Krabbendijke

KRABBENDIJKE - Vanwege een aanrijding op een spoorwegovergang in Krabbendijke is het treinverkeer op het traject Vlissingen-Roosendaal momenteel verstoord.

3 uur geleden
Gemeente geeft groen licht voor herstel broedeiland Katse Plaat

KATS - De gemeente Noord-Beveland heeft besloten dat de aanleg van een nieuw broedeiland bij de Katse Plaat mag doorgaan. Een bezwaar van een omwonende tegen de vergunning is door het college van burgemeester en wethouders ongegrond verklaard.

5 uur geleden
Verscherpt toezicht in haven Vlissingen-Oost

RITTHEM - In havengebied Vlissingen-Oost wordt extra toezicht gehouden. Aanleiding daarvoor is een 'verdachte situatie', zo heeft de politie maandagavond laat bekendgemaakt.

8 uur geleden
Minister Hermans bezoekt Zeeland en spreekt met Zeeuwen over kerncentrales

HEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei bracht maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland in het kader van de plannen voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Het bezoek stond in het teken van participatie: de minister sprak met jongeren, dorpsraden en deelnemers van onder meer de Borselse Voorwaardengroep over hun zorgen, vragen en ideeën.

21 uur geleden
Succesvolle en drukbezochte editie van ‘t Beest Brult

GOES - Afgelopen weekend vond het jaarlijkse 't Beest Brult' weer plaats in 't Beest te Goes. Dit gezellige gratis festival is jaarlijks dé aftrap van het nieuwe film- en concertseizoen. Honderden mensen kwamen samen tijdens het festival en zowel voor het podium buiten als voor het podium in de zaal stond het helemaal vol met publiek. 

22 uur geleden
Gewonde bij botsing tussen auto en camper in Oudelande

OUDELANDE - Bij een aanrijding tussen een auto en een camper in het buitengebied van Oudelande is maandagmiddag een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de kruising van de Zeedijk met de Vijfzoodijk.

1 dag geleden