Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sportclubs blijven 'gewoon' tot 6 april dicht, daarna meer duidelijkheid

Sportclubs blijven 'gewoon' tot 6 april dicht, daarna meer duidelijkheid

THOLEN - Alle sportclubs blijven 'gewoon' dicht tot 6 april. Na die periode volgt meer duidelijkheid. Er ontstond veel verwarring nadat het kabinet gisteren nieuwe maatregelen aangekondigde. 

Gisteren kondigde het kabinet tijdens een persconferentie nieuwe, strengere maatregelen aan in de strijd tegen het coronavirus. Eén van deze nieuwe regels is dat alle evenementen en bijeenkomsten tot 1 juni verboden worden. Bij deze nieuwe regel geldt geen ondergrens aan het aantal personen. Door deze maatregel ontstond veel duidelijkheid bij sportclubs.

Het ministerie van VWS bevestigt dat het advies van het RIVM met betrekking tot sportverenigingen ongewijzigd is gebleven, en dus loopt tot en met 6 april, en niet tot 1 juni.

De Rijksoverheid heeft het onderstaande richting de sportwereld bevestigd:
Tot en met 6 april: Alle sportclubs en sportvoorzieningen zijn dicht, er vinden geen georganiseerde sportactiviteiten plaats, ook niet in de openbare ruimte, sporten in de openbare ruimte is toegestaan in een groep van maximaal 3 personen waarbij de 1,5 meter afstand in acht genomen dient te worden, op bovenstaande wordt gehandhaafd, voor de topsport wordt geen uitzondering gemaakt en gelden ook bovenstaande maatregelen, op uiterlijk 6 april wordt bezien in hoeverre deze maatregelen voor de sportwereld verlengd worden, tot 1 juni kunnen er geen congressen, (bij)scholingen, festivals, evenementen en toernooien worden georganiseerd.

De wedstrijden en competities in de sport vallen dus nu buiten het besluit om evenementen en bijeenkomsten te verbieden tot 1 juni. Over het verdere verloop binnen de sport zal pas een besluit worden genomen in de aanloop naar 6 april. Op basis van het besluit van de overheid is besloten geen wedstrijden met publiek te spelen voor 1 juni.  

Meer uit Tholen

Thoolse fietstocht met speciale fotoactie en keuze uit vier afstanden

THOLEN - Het is weer tijd voor de Thoolse fietstocht. Fietsers van alle leeftijden kunnen op vrijdag 19 september kiezen uit verschillende routes en startlocaties. Deelname is helemaal gratis.

14 uur geleden
Voetbalschool Sint Philipsland binnen vijf uur volgeboekt door honderd kinderen

SINT PHILIPSLAND - De 20e editie van de Voetbalschool Sint Philipsland is volledig volgeboekt. Afgelopen woensdag schreven meer dan 100 kinderen zich in binnen slechts vijf uur, een nieuw record voor het driedaagse voetbalevenement.

18 uur geleden
Muzikaal eerbetoon aan verzetsheld Piet Avontuur in Anna Jacobapolder

ANNA JACOBAPOLDER - Op de begraafplaats Langeweg in Anna Jacobapolder wordt vrijdagmiddag een eerbetoon gebracht aan verzetsheld Piet Avontuur. Hij overleed samen met andere slachtoffer tijdens een Duitse aanval in 1945. Doedelzakband Deep Respect Pipes & Drums verzorgt daarbij de muziek. Ook burgemeester Marleen Sijbers zal aanwezig zijn.

1 dag geleden
Opnieuw code geel in Zeeland vanwege zware windstoten tot laat in de avond

ZEELAND - Het gaat vanmiddag en vanavond hard waaien in Zeeland. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor zware windstoten langs de kust. Er kunnen windstoten van 80 tot 90 kilometer per uur voorkomen. De waarschuwing geldt van 13.00 tot 22.00 uur.

2 dagen geleden
Tholen en Sint Philipsland vieren erfgoed tijdens 39e editie Open Monumentendag

SINT PHILIPSLAND/THOLEN - In het Holland Huis van Scherpenisse werd vrijdagavond Open Monumentendag officieel geopend. De openingshandeling werd verricht door wethouder Hilde Moerland, waarna gildebroeder Peter Suurland vertelde over het eeuwenoude Cloveniersgilde. Bezoekers konden bovendien een expositie bekijken over de rijke geschiedenis van dit gilde.

2 dagen geleden
Aan de keukentafel met Jolanda van Dijke: ‘Ik ben geboren in het stoffeerdersvak’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

SINT-MAARTENSDIJK - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jolanda van Dijke van Meubelstoffeerderij Jolanda van Dijke in Sint-Maartensdijk.

3 dagen geleden
Ruim 280 Klimaatburgemeesters, maar Tholen heeft er nog altijd geen

THOLEN - In de gemeente Tholen is nog geen Klimaatburgemeester actief. Klimaatstichting HIER roept inwoners op om het verschil te maken tijdens de Klimaatweek van 10 tot en met 16 november. Wie inspireert anderen in de buurt om duurzamer te leven, kan zich nu aanmelden en onderdeel worden van een landelijk netwerk van klimaatbewuste inwoners.

3 dagen geleden