
Spoorwegovergang Kloetingseweg in Goes wordt mogelijk een tunnel
GOES - Gaat een jarenlange wens in Goes dan toch in vervulling? De spoorwegovergang bij de Kloetingseweg wordt mogelijk vervangen door een spooronderdoorgang voor fietsers en voetgangers. Spoorwegbeheerder Pro Rail gaat in opdracht van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat onderzoeken of dit mogelijk is, vertelt een verheugde wethouder Stan Meulblok. “Nu komt er misschien een oplossing voor het verbeteren van de verkeersveiligheid door anderen betaald.”
De gemeente heeft in 2013 al soortgelijk onderzoek laten uitvoeren naar de haalbaarheid van een tunnel. Door de, volgens de wethouder, ‘extreem hoge kosten’ zag Goes daar destijds vanaf.
Meer treinverkeerGoes heeft nu een brief ontvangen van het ministerie waarin staat dat de overweg bij de Kloetingseweg kans maakt om te worden vervangen door een onderdoorgang. “Het ministerie wil de overwegen in Zeeland veiliger maken, omdat er sinds december 2021 meer personentreinen rijden tussen Vlissingen en Roosendaal.” Extra treinen is een van de compensatiemaatregelen van het Rijk voor Zeeland voor het afblazen van de bouw van een nieuwe marinierskazerne in Vlissingen. “Meer treinverkeer vergroot de kans op een ongeval bij spoorwegovergangen. Daarom wil het ministerie het spoor veiliger maken”, aldus de wethouder. Hij benadrukt dat nog niet zeker is dat de tunnel er ook echt komt. De wethouder kan ook nog niet zeggen wanneer het onderzoek klaar zal zijn. Pro Rail en het ministerie doen zelf onderzoek, omdat het onderzoek van tien jaar geleden door de gemeente is uitgevoerd. Bij een positief resultaat neemt het ministerie de kosten van een ‘sobere en doelmatige onderdoorgang’ voor haar rekening, aldus Meulblok.
‘Passen en meten’De beste locatie voor een tunnel is een van de onderzoeksvragen. De Kloetingseweg ligt voor de hand, aldus Meulblok, maar het zou ook iets verderop kunnen zijn. “Het zal passen en meten worden, want je hebt bij de Kloetingseweg bijvoorbeeld een restaurant en gezondheidscentrum de Pijlers. Er moet genoeg ruimte zijn voor de helling van de onderdoorgang.” Als er hier een tunnel komt, is er geen autoverkeer meer mogelijk en kan de gemeente de Kloetingseweg inrichten als fietsstraat. Er wordt ook gekeken naar de gevolgen voor de verkeersbewegingen, bijvoorbeeld voor de Buys Ballotstraat.
Kavel gekochtVooruitlopend op de eventuele werkzaamheden heeft Goes de woning aan de Kloetingseweg 9 gekocht. Deze kavel komt misschien later van pas tijdens de aanleg van wegen of andere werkzaamheden, laat de gemeente weten. Ze is betrokken bij het onderzoek en heeft omwonenden en omliggende bedrijven erover geïnformeerd.
Meer uit Beveland
GOES - Europa Kinderhulp biedt vakanties bij vakantiegezinnen aan voor kinderen uit diverse Europese landen. Maar er is ook een groeiende groep kinderen uit Nederland die een onbezorgde vakantie goed kunnen gebruiken. In o.a. Zeeland wordt er daarom nu alvast gezocht naar gezinnen die komende zomer een kind willen uitnodigen.
9 uur geledenBORSSELE/RILLAND - Netbeheerder Tennet heeft de nieuwe 380 kV-hoogspanningsverbinding tussen Borssele en Rilland officieel in gebruik genomen. 'De transportcapaciteit van de bestaande 380 kV-verbinding tussen Borssele en Rilland is hiermee meer dan verdubbeld', laat Tennet weten. Nu de nieuwe masten klaar zijn, kan het afbreken van de oude beginnen.
12 uur geledenBORSELE - Woon je in de gemeente Borsele en zorg je wekelijks voor een naaste? Dan kun je je inschrijven als mantelzorger bij het Welzijnshuis Borsele. Inschrijven kan al vanaf 6 jaar via www.welzijnshuisborsele.nl.
13 uur geledenGOES - Vogelwerkgroep KNNV heeft hulp nodig om roepende jonge ransuilen te inventariseren tijdens de periode dat ze het nest verlaten. In de maand mei en juni zijn de jonge ransuilen, ook wel 'takkelingen' genoemd, weer te horen.
1 dag geledenSINOUTSKERKE - Natuurmonumenten pompt water in natuurgebied De Poel bij Sinoutskerke. Deze noodmaatregel is hard nodig nu de aanhoudende droogte gevolgen heeft voor de bodem, de planten én de weidevogels in het ganzengebied. Ecoloog Wouter Stempher van Natuurmonumenten luidt daarom de noodklok.
1 dag geledenGOES - De afdeling radiologie van ziekenhuis Adrz in Goes maakt sinds eind april gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) om röntgenfoto's te beoordelen op botbreuken. 'Het gaat om een proef in de weekeinden', laat het ziekenhuis in een persbericht weten.
1 dag geledenKORTGENE - Op 10 mei houden Delta Marine en partners een gratis toegankelijke Sail-INN rond de haven te Kortgene. Het thema is "Veiligheid op en aan het water". Dit thema is gekozen omdat het steeds drukker wordt op en aan het water en omdat niet iedere waterrecreant zich bewust is van de veiligheid.
1 dag geleden