Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sponsor-wandeltocht voor gebouw Mae-Uku

Sponsor-wandeltocht voor gebouw Mae-Uku

OOST-SOUBURG – De werkgroep SouMiKou van de Molukse welzijnsstichting Mae Uku houdt op zaterdag 9 september haar sponsor-wandeltocht. Met de wandeltochten wordt jaarlijks een geldbedrag opgehaald dat bestemd is voor een goed doel. “Het goede doel is dit jaar het gebouw van Mae-Uku,” vertelt Mary de Lima van de werkgroep. “Dat is hetzelfde doel als vorig jaar, maar het is dan ook heel erg hard nodig.” 

Mae Uku heeft het stichtingsgebouw aan de Prins Hendrikstraat deze week overgenomen van de gemeente Vlissingen. Echter, er is jarenlang geen deugdelijk onderhoud aan het pand gepleegd en verkeert derhalve in een erbarmelijke staat. “De buitenkant is naar de knoppen,” vertelt De Lima. “En ook binnen moet er veel gebeuren. Het gebouw wordt steeds een beetje opgeknapt maar nu moet het echt grondig gebeuren. Ook de keuken moet worden aangepakt en de bar, daar is natuurlijk geld voor nodig. En dat is belangrijk want er is elke dag wel iets te doen in het stichtingsgebouw.”

Daarom hoopt Mary de Lima op een groot aantal deelnemers aan de wandeltocht. “We organiseren de wandeltocht al sinds 1985 ieder jaar en veel Walcherse wandelverenigingen kennen het en lopen mee. Wij zorgen altijd voor iets lekkers te drinken en te eten en na afloop is er een band en wordt er gedanst en gepraat. Veel wandelaars vinden het heel gezellig bij ons en daarom komen ze graag, ze worden verwend bij ons. En volgend jaar vieren ons veertigjarig bestaan.”

Er kan gewandeld worden over vier afstanden. De tocht van 20 kilometer start ’s morgens tussen 8.30 en 9 uur, de tocht van 15 kilometer tussen 9 en 9.30 uur, 10 kilometer tussen 9.30 en 10 uur en de kortste wandeltocht van 5 kilometer tussen 10 en 10.30 uur. Het startbureau is gevestigd in het gebouw van Mae Uku en is van 8 tot 14 uur geopend. Het inschrijfgeld bedraagt 6 euro. Deelnemers aan één van de wandeltochten kunnen zich laten sponsoren door vrienden en bekenden. De sponsorformulieren zijn te vinden op de website: mae-uku.nl.

Meer uit Vlissingen

Fietser onderzocht na aanrijding met auto in Paul Krugerstraat

VLISSINGEN - Een fietser is dinsdagmorgen medisch nagekeken na een botsing met een auto op de Paul Krugerstraat in Vlissingen. Het slachtoffer hoefde niet voor behandeling naar het ziekenhuis vervoerd te worden.

3 uur geleden
Bank met gedenkplaatje bij ZRTI eert dokter Bax

VLISSINGEN - In het parkje aan de Koudekerkseweg in Vlissingen, tegenover het Zuidwest Radiotherapeutisch Instituut (ZRTI) is zaterdagmiddag het bankje ter nagedachtenis aan dokter Willem Adriaan Bax officieel onthuld. De in 2007 overleden chirurg was een van de initiatiefnemers van het ZRTI.

3 uur geleden
FOTO’S: Zo viert Vlissingen Bevrijdingsdag

VLISSINGEN - Tachtig jaar vrijheid na de Tweede Wereldoorlog wordt maandag groots gevierd tijdens het Bevrijdingsfestival Zeeland in Vlissingen.

11 uur geleden
Dodenherdenking op Noorderbegraafplaats is plechtig eerbetoon tachtig jaar na Tweede Wereldoorlog

VLISSINGEN - Tachtig jaar na de Tweede Wereldoorlog was zondagavond de Dodenherdenking ook op de Noorderbegraafplaats in Vlissingen een plechtige ceremonie.

1 dag geleden
Gevaarlijk rijgedrag in trouwstoet: Politie deelt meerdere bekeuringen uit

VLISSINGEN- De politie heeft zaterdagmiddag meerdere bekeuringen uitgedeeld aan bestuurders van voertuigen die meereden in een trouwstoet in de omgeving van de President Rooseveltlaan. Meerdere personen deden melding van gevaarlijk rijgedrag. Agenten spraken het bruidspaar aan en verzochten het gezelschap zich aan de verkeersregels te houden.

2 dagen geleden
Kunstenaar Dani Ploeger slaat op Bevrijdingsdag ‘alarm’ in Oost-Souburg

OOST-SOUBURG - Op Bevrijdingsdag maandag houdt kunstenaar Dani Ploeger tussen 11.00 en 13.00 uur een interventie in zijn geboortedorp Oost-Souburg. Zijn performance 'Extern Alarm' maakt deel uit van het project Entartete, georganiseerd door Underdog Buro Kunst & Markt. In het kader van de vieringen van tachtig jaar vrijheid wordt hiermee aandacht besteed aan de verdringing en onderdrukking van experimentele en kritische kunst onder totalitaire regimes. 

2 dagen geleden
Vlissingen leeft toe naar groots Bevrijdingsfestival; extra vaarten Westerscheldeferry

VLISSINGEN - Vlissingen is klaar voor de speciale editie van het Bevrijdingsfestival Zeeland. Maandag vieren we tachtig jaar vrede en vrijheid.

2 dagen geleden