Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sponsor VodafoneZiggo uit zorgen bij Van Praag over Ajax-crisis

Sponsor VodafoneZiggo uit zorgen bij Van Praag over Ajax-crisis

AMSTERDAM (ANP) - Hoofdsponsor VodafoneZiggo heeft onlangs in een gesprek met Ajax-topbestuurder Michael van Praag zijn zorgen geuit over de onrust bij de voetbalclub. Verder wil het telecombedrijf nog niet ingaan op de vraag of het van plan is om het volgend seizoen aflopende miljoenencontract te verlengen.

"Als hoofdsponsor praten we regelmatig met de clubleiding, natuurlijk ook over de uitdagingen van dit moment. Vorige week nog hebben we onze zorgen gedeeld met Michael van Praag. De verdere inhoud van die gesprekken is vanzelfsprekend vertrouwelijk", meldt een woordvoerder van VodafoneZiggo.

Ziggo staat sinds 2015 op het shirt van Ajax en is ook hoofdsponsor. "In de afgelopen negen jaar hebben we prachtige momenten met de club beleefd. Op dit moment gaat het wat minder, sportief en organisatorisch. Dat gaat ons natuurlijk ook aan het hart", stelt het in 2017 ontstane fusiebedrijf.

Bonussen

VodafoneZiggo betaalt jaarlijks een vast bedrag van 9 miljoen euro voor de sponsoring. Daarbovenop komt maximaal 3 miljoen euro aan bonussen. Het is nog maar de vraag of Ajax dit door de onrust bij de club in het geval van een verlenging opnieuw kan krijgen.

Op dit moment ligt Van Praag, voorzitter van de raad van commissarissen van de club, onder vuur om zijn rol bij het voorgenomen ontslag van algemeen directeur Alex Kroes. Niet alle aandeelhouders van de club zijn het eens met die maatregel.

Meer uit Financieel

Australië scherpt verbod op sociale media voor kinderen aan

SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australië gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.

13 minuten geleden
Experts: olieprijzen niet per se fors omhoog na nieuwe aanvallen

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Krant: Porsche wil deel productie terug naar Duitsland halen

STUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.

3 uur geleden
FT: Apple wil chips kopen van Chinese maker op zwarte lijst

CUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.

5 uur geleden
VS staan beperkte toegang tot AI-model van Anthropic toe

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.

5 uur geleden
Ook ChatGPT-maker beperkt toegang tot nieuwe AI op vraag van VS

SAN FRANCISCO (ANP) - ChatGPT-maker OpenAI heeft vrijdag een voorlopige versie van zijn nieuwe AI-model GPT-5.6 alleen in de Verenigde Staten beschikbaar gemaakt voor een beperkte groep partijen. Volgens het bedrijf gebeurt dat op verzoek van de Amerikaanse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid.

12 uur geleden
Kleine minnen op Wall Street, Apple toont wat herstel

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.

17 uur geleden