Spits Haller van Ajax wil achtervolging op Lewandowski inzetten
AMSTERDAM (ANP) - Sébastien Haller zat afgelopen dinsdag rustig op de bank toen er maar berichten op zijn mobiele telefoon bleven binnenkomen. Hij was zelf de wedstrijd tussen Bayern München en RB Salzburg (7-1) niet aan het bekijken. Maar vrienden vertelden hem dat Robert Lewandowski niet een, of twee, maar al drie keer had gescoord.
Door die drie doelpunten is niet Haller maar de Poolse spits van de kampioen van Duitsland weer topscorer van de Champions League. Hij heeft nu twaalf keer doel getroffen. Haller staat nog steeds op elf treffers, maar krijgt dinsdagavond in het thuisduel met Benfica in de achtste finales de kans Lewandowski te evenaren of zelfs te passeren.
"Mijn vrienden dachten dat die doelpunten van Lewandowski mijn avond zouden verpesten", vertelt de 27-jarige Haller in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Maar eigenlijk is het helemaal geen verrassing als iemand als hij je concurrent is. Het is ook wel mooi, want nu zegt iedereen tegen mij dat ik ook weer moet scoren."
Doelpunten
Haller trof dit seizoen in alle zeven duels van Ajax in de Champions League doel. Met die doelpunten heeft de huidige topscorer van de Eredivisie al een deel van zijn transferbedrag van 22,5 miljoen euro terugverdiend. In Engeland snappen ze er niets van dat de voormalige spits van West Ham United zo vaak scoort op het hoogste niveau.
"Het is sowieso een droom", zegt Haller over zijn Europese optredens met Ajax. "Ik hoop er tegen Benfica ook weer eentje te maken, al is het natuurlijk veel belangrijker dat we naar de kwartfinales gaan. Scoren doet wat met het zelfvertrouwen van een spits. Dat merk ik in de Champions League. Spelen in die competitie geeft altijd iets extra's. De sfeer is bijzonder. Je geeft nog meer energie en doet net dat stapje extra. Ook de sfeer in ons stadion draagt daaraan bij."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
14 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
16 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
17 uur geleden