Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spits Haller van Ajax wil achtervolging op Lewandowski inzetten

Spits Haller van Ajax wil achtervolging op Lewandowski inzetten

AMSTERDAM (ANP) - Sébastien Haller zat afgelopen dinsdag rustig op de bank toen er maar berichten op zijn mobiele telefoon bleven binnenkomen. Hij was zelf de wedstrijd tussen Bayern München en RB Salzburg (7-1) niet aan het bekijken. Maar vrienden vertelden hem dat Robert Lewandowski niet een, of twee, maar al drie keer had gescoord.

Door die drie doelpunten is niet Haller maar de Poolse spits van de kampioen van Duitsland weer topscorer van de Champions League. Hij heeft nu twaalf keer doel getroffen. Haller staat nog steeds op elf treffers, maar krijgt dinsdagavond in het thuisduel met Benfica in de achtste finales de kans Lewandowski te evenaren of zelfs te passeren.

"Mijn vrienden dachten dat die doelpunten van Lewandowski mijn avond zouden verpesten", vertelt de 27-jarige Haller in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Maar eigenlijk is het helemaal geen verrassing als iemand als hij je concurrent is. Het is ook wel mooi, want nu zegt iedereen tegen mij dat ik ook weer moet scoren."

Doelpunten

Haller trof dit seizoen in alle zeven duels van Ajax in de Champions League doel. Met die doelpunten heeft de huidige topscorer van de Eredivisie al een deel van zijn transferbedrag van 22,5 miljoen euro terugverdiend. In Engeland snappen ze er niets van dat de voormalige spits van West Ham United zo vaak scoort op het hoogste niveau.

"Het is sowieso een droom", zegt Haller over zijn Europese optredens met Ajax. "Ik hoop er tegen Benfica ook weer eentje te maken, al is het natuurlijk veel belangrijker dat we naar de kwartfinales gaan. Scoren doet wat met het zelfvertrouwen van een spits. Dat merk ik in de Champions League. Spelen in die competitie geeft altijd iets extra's. De sfeer is bijzonder. Je geeft nog meer energie en doet net dat stapje extra. Ook de sfeer in ons stadion draagt daaraan bij."

Meer uit Voetbal

Real Madrid verder achterop bij Barcelona na verlies tegen Celta

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.

3 uur geleden
Napoli herovert koppositie in Serie A door zege op Juventus

NAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.

4 uur geleden
Voetbalsters Ajax veel te sterk voor FC Utrecht: 8-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.

7 uur geleden
Sparta stijgt na winst tegen NAC naar negende plaats

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.

8 uur geleden
Trainer Kruys verlengt contract bij FC Volendam tot medio 2028

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.

8 uur geleden
NEC na winst bij FC Volendam op derde plaats Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.

10 uur geleden
AZ verspeelt in Eredivisie ook punten tegen Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.

10 uur geleden