Spits Haller van Ajax wil achtervolging op Lewandowski inzetten
AMSTERDAM (ANP) - Sébastien Haller zat afgelopen dinsdag rustig op de bank toen er maar berichten op zijn mobiele telefoon bleven binnenkomen. Hij was zelf de wedstrijd tussen Bayern München en RB Salzburg (7-1) niet aan het bekijken. Maar vrienden vertelden hem dat Robert Lewandowski niet een, of twee, maar al drie keer had gescoord.
Door die drie doelpunten is niet Haller maar de Poolse spits van de kampioen van Duitsland weer topscorer van de Champions League. Hij heeft nu twaalf keer doel getroffen. Haller staat nog steeds op elf treffers, maar krijgt dinsdagavond in het thuisduel met Benfica in de achtste finales de kans Lewandowski te evenaren of zelfs te passeren.
"Mijn vrienden dachten dat die doelpunten van Lewandowski mijn avond zouden verpesten", vertelt de 27-jarige Haller in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Maar eigenlijk is het helemaal geen verrassing als iemand als hij je concurrent is. Het is ook wel mooi, want nu zegt iedereen tegen mij dat ik ook weer moet scoren."
Doelpunten
Haller trof dit seizoen in alle zeven duels van Ajax in de Champions League doel. Met die doelpunten heeft de huidige topscorer van de Eredivisie al een deel van zijn transferbedrag van 22,5 miljoen euro terugverdiend. In Engeland snappen ze er niets van dat de voormalige spits van West Ham United zo vaak scoort op het hoogste niveau.
"Het is sowieso een droom", zegt Haller over zijn Europese optredens met Ajax. "Ik hoop er tegen Benfica ook weer eentje te maken, al is het natuurlijk veel belangrijker dat we naar de kwartfinales gaan. Scoren doet wat met het zelfvertrouwen van een spits. Dat merk ik in de Champions League. Spelen in die competitie geeft altijd iets extra's. De sfeer is bijzonder. Je geeft nog meer energie en doet net dat stapje extra. Ook de sfeer in ons stadion draagt daaraan bij."
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
7 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
7 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
13 uur geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
16 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
1 dag geleden