Spits Haller van Ajax wil achtervolging op Lewandowski inzetten
AMSTERDAM (ANP) - Sébastien Haller zat afgelopen dinsdag rustig op de bank toen er maar berichten op zijn mobiele telefoon bleven binnenkomen. Hij was zelf de wedstrijd tussen Bayern München en RB Salzburg (7-1) niet aan het bekijken. Maar vrienden vertelden hem dat Robert Lewandowski niet een, of twee, maar al drie keer had gescoord.
Door die drie doelpunten is niet Haller maar de Poolse spits van de kampioen van Duitsland weer topscorer van de Champions League. Hij heeft nu twaalf keer doel getroffen. Haller staat nog steeds op elf treffers, maar krijgt dinsdagavond in het thuisduel met Benfica in de achtste finales de kans Lewandowski te evenaren of zelfs te passeren.
"Mijn vrienden dachten dat die doelpunten van Lewandowski mijn avond zouden verpesten", vertelt de 27-jarige Haller in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Maar eigenlijk is het helemaal geen verrassing als iemand als hij je concurrent is. Het is ook wel mooi, want nu zegt iedereen tegen mij dat ik ook weer moet scoren."
Doelpunten
Haller trof dit seizoen in alle zeven duels van Ajax in de Champions League doel. Met die doelpunten heeft de huidige topscorer van de Eredivisie al een deel van zijn transferbedrag van 22,5 miljoen euro terugverdiend. In Engeland snappen ze er niets van dat de voormalige spits van West Ham United zo vaak scoort op het hoogste niveau.
"Het is sowieso een droom", zegt Haller over zijn Europese optredens met Ajax. "Ik hoop er tegen Benfica ook weer eentje te maken, al is het natuurlijk veel belangrijker dat we naar de kwartfinales gaan. Scoren doet wat met het zelfvertrouwen van een spits. Dat merk ik in de Champions League. Spelen in die competitie geeft altijd iets extra's. De sfeer is bijzonder. Je geeft nog meer energie en doet net dat stapje extra. Ook de sfeer in ons stadion draagt daaraan bij."
Meer uit Voetbal
STOCKHOLM (ANP/RTR) - Het Zweedse nationale voetbalelftal moet het de komende Nations League-wedstrijden zonder Alexander Isak stellen. De 27-jarige spits van Liverpool moet het trainingskamp van zijn land met een lichte blessure verlaten, meldt de Zweedse bond.
9 minuten geledenWIJDEWORMER (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben een eenvoudige overwinning geboekt op bezoek bij AZ. De ploeg van trainer Corina Dekker won met 5-0 en verstevigde daarmee de koppositie in de Vrouwen Eredivisie.
1 uur geledenDEBRECEN (ANP) - De Ierse verdediger Jimmy Dunne is aangewezen als een van de twee reservekeepers voor de Nations League-wedstrijd van zijn land zondagavond tegen Israël. Dat blijkt uit de wedstrijdselectie die de UEFA heeft vrijgegeven, nadat de Ierse doelman Gavin Bazunu besloot niet te spelen. Hij ontbreekt in de selectie.
5 uur geledenBELGRADO (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong komt zondag niet in actie in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League. Bondscoach Xavi Hernández heeft besloten de rechtsback van Liverpool, die ook als rechtsbuiten kan spelen, in Belgrado op de tribune te zetten. Dat blijkt uit de wedstrijdselectie die de UEFA heeft vrijgegeven.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Wereldkampioen Spanje is de Nations League begonnen met een overwinning op Engeland. In het Londense Wembley was de ploeg van bondscoach Luis de la Fuente in een vermakelijke wedstrijd met 3-2 te sterk voor de nummer 3 van het afgelopen WK. De Spanjaarden maakten na rust een 2-1-achterstand goed.
17 uur geledenBELGRADO (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft zondag in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League de beschikking over al zijn 24 geselecteerde spelers. Ook verdediger Jurriën Timber, die onlangs terugkeerde na een liesblessure, is inzetbaar. Dat zei de Spaanse trainer zaterdag in Belgrado.
19 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft zijn koppositie in de eerste divisie verstevigd. De ploeg van trainer Vincent Heilmann won in eigen huis met 2-0 van Vitesse. De Overijsselse club komt op 21 punten en heeft de voorsprong op nummer 2 Almere City vergroot tot 5 punten.
21 uur geleden