Spinnen en breien voor Oekraïne
VLISSINGEN - Op maandagmorgen is het een drukte van belang bij Jentien Snoek op de boulevard. Met een clubje vrijwilligers wordt er dan wol gespind, gebreid en gehaakt voor Oekraïne. Er is al een voorraadje hulpgoederen aangelegd dat binnenkort mee op transport gaat naar het geteisterde land.
“We zijn hier zo’n vier maanden geleden mee begonnen,” vertelt Snoek van Wolatelier spinnen aan Zee op Boulevard Evertsen. “Het is begonnen met het geven van spinlessen en zo is er een clubje van enthousiaste mensen ontstaan die hier iedere maandag spinnen, breien en haken. Ik kreeg het idee om de krachten de bundelen en stelde voor om te gaan breien voor Oekraïne en dat vond iedereen eigenlijk meteen een goed idee.”
Van wol tot deken
Jentien Snoek en haar club beginnen helemaal bij de basis. “Eerst wordt de wol gespind en in verschillende kleuren geverfd en dan kunnen we aan de slag. Het is echt het hele proces, van spinnen tot breien en haken.” Inmiddels is er al een aardige voorraad ontstaan. “We breien mutsen, warme sloffen en grote zware dekens waar je mee in de stoel kunt zitten of gewoon op bed natuurlijk. Allemaal dingen die de mensen in Oekraïne door de koude winter moeten helpen.”
Oekraïense vlag
De grote dekens die we hebben gebreid zijn ook nog eens voorzien van een klein Oekraïens vlaggetje. “Het geeft ook een zekere voldoening dat we op deze manier iets kunnen doen voor de inwoners van Oekraïne, want wat daar gebeurt is vreselijk.”
Transport
Het is de bedoeling dat de hulpgoederen binnenkort meegaan met een transport richting Oekraïne. “Er is net een transport weg maar daar waren we nog niet klaar voor. We moeten kijken wanneer er weer een transport vertrekt en dan kunnen de spullen mee. Zelf ga ik niet mee om de spullen in Oekraïne af te leveren. Ik moet spinnen en achter wol aan...”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Op zaterdagavond is op de Commandoweg in Vlissingen een caravan volledig uitgebrand. Bij het incident is niemand gewond geraakt.
4 maanden geledenVLISSINGEN - De samenwerking tussen de gemeente Vlissingen en ontwikkelaars Leythouse en Fullhouse is woensdag getekend voor de ontwikkeling van De Machinewerf op het Scheldekwartier in Vlissingen. Dit project bestaat uit circa honderdvijftig grondgebonden stadswoningen en appartementen in een mix van koop en huurwoningen in de vrije sector.
4 maanden geledenVLISSINGEN - De politie waarschuwt burgers om op te passen voor nepagenten en nepbankmedewerkers. Die waren in ieder geval in Vlissingen en omgeving actief.
4 maanden geledenOOST-SOUBURG - Zondagnacht rond 3.00 uur is een vrouw gewond geraakt bij een verkeersongeval in de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg. Zij reed op haar elektrische fiets toen ze in botsing kwam met een tegemoet komende auto. De automobilist reed door.
4 maanden geledenVLISSINGEN - Op de kruising van de President Rooseveltlaan en de Beatrixlaan in Vlissingen is maandagavond een voetganger door een auto aangereden. Het slachtoffer liep geen noemenswaardige verwondingen op.
4 maanden geledenOOST-SOUBURG - Inloophuis de Ontmoeting in Oost-Souburg is vrijdag (14 november) open van 13.30 tot 16.30 uur.
4 maanden geledenVLISSINGEN - De politie heeft afgelopen nacht een 40-jarige Vlissinger aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. Agenten wilden de man, die met hoge snelheid op een fatbike reed, controleren toen hij er vandoor ging. De man bleek later ook drugs en een mes bij zich te hebben.
4 maanden geleden