Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spijkerbroekenmerk Levi's na cijfers hard omlaag op Wall Street

Spijkerbroekenmerk Levi's na cijfers hard omlaag op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Levi Strauss is donderdag hard onderuitgegaan op Wall Street. Beleggers hebben het bekende spijkerbroekenmerk meer dan 15 procent lager gezet. Andere grote verliezers waren apothekersketen Walgreens Boots Alliance en chipbedrijf Micron Technology, terwijl de belangrijkste beursgraadmeters in New York met kleine plussen de handel uitgingen.

Levi Strauss boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, mede dankzij kostenbesparingen. De verkopen vielen echter tegen. Volgens financieel topman Harmit Singh blijven consumenten voorzichtig met hun uitgaven.

Ook Walgreens Boots Alliance heeft last van lagere consumentenuitgaven. De apothekersketen verlaagde de winstverwachting voor het hele boekjaar, na tegenvallende kwartaalcijfers, en gaat meer filialen sluiten. Het aandeel werd bijna een kwart lager gezet.

Arbeidsmarkt VS

Micron Technology presteerde afgelopen kwartaal op zijn beurt beter dan voorzien, maar de vooruitzichten voor het huidige kwartaal voldeden niet aan de hoge verwachtingen van beleggers en analisten. Het aandeel werd dik 7 procent lager gezet.

De Dow-Jonesindex steeg 0,1 procent tot 39.164,06 punten. De brede S&P 500-index won ook 0,1 procent, tot 5482,87 punten, en techgraadmeter Nasdaq kreeg er 0,3 procent bij op 17.858,68 punten.

Beleggers verwerkten onder meer nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Daaruit kwam naar voren dat het aantal wekelijkse aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de VS is uitgekomen op 233.000. Dat was iets minder dan verwacht. De situatie op de arbeidsmarkt speelt naast de inflatie een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Vrijdag komt nog het favoriete inflatiecijfer van de Fed naar buiten.

Beurswaarde Amazon

Daarnaast eindigde Amazon ruim 2 procent hoger. Het webwinkelconcern steeg woensdag al bijna 4 procent en bereikte daarmee voor het eerst een beurswaarde van meer dan 2 biljoen dollar. Amazon is een van de weinige bedrijven met een waarde van 2000 miljard dollar.

Verder steeg Boeing ook dik 2 procent. Het concern constateerde verbeteringen bij leverancier Spirit AeroSystems. De rompen van 737 MAX-toestellen die dat bedrijf levert bevatten momenteel minder mankementen dan voorheen, stelde Boeing-bestuurder Elizabeth Lund tijdens een rondleiding voor de pers bij de fabriek van de vliegtuigbouwer in Seattle.

Meer uit Financieel

EU-autoriteit wil lagere drempel voor giftige stof in babyvoeding

PARMA (ANP) - De Europese Autoriteit voor Voedselveiligheid (EFSA) heeft een nieuwe drempel vastgesteld voor cereulide in babyvoeding. Deze giftige stof kan braken en diarree veroorzaken en in tientallen landen zijn er recent terugroepacties geweest vanwege mogelijke aanwezigheid van de stof in babyvoeding.

17 minuten geleden
Bloomberg: SpaceX en xAI in vergevorderde gesprekken over fusie

SAN FRANCISCO (ANP) - SpaceX voert vergevorderde gesprekken om samen te gaan met xAI, schrijft persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Een combinatie van de raket- en satellietfabrikant van Elon Musk en de start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) zou de volgende samenvoeging zijn binnen het zakelijke imperium van de miljardair, die vorig jaar ook al socialemediaplatform X onderbracht bij xAI.

38 minuten geleden
Draghi: Europa moet verdeeldheid overwinnen om machtig te worden

LEUVEN (ANP/AFP) - Europa moet "verdeeldheid" uit het verleden overwinnen om een "echte grootmacht" te worden. Dat heeft voormalig president Mario Draghi van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een speech op de Universiteit van Leuven. Volgens Draghi loopt Europa anders het risico "ondergeschikt" te blijven aan de Verenigde Staten en China op het wereldtoneel.

50 minuten geleden
Bloomberg: Emirates werkt aan hervatting vluchten naar Israël

DUBAI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappij Emirates werkt aan een hervatting van vluchten naar Israël na een stop van meer dan twee jaar. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg kunnen vluchten naar luchthaven Ben-Gurion van Tel Aviv binnen enkele maanden worden hervat. Emirates was in oktober 2023 gestopt met het vliegen naar Israël vanwege de strijd in de Gazastrook en de onrust in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Industrie eurozone krimpt opnieuw in januari

LONDEN (ANP/RTR) - De activiteit in de industrie van de eurozone is in januari voor de derde maand op rij gekrompen, meldt marktonderzoeker S&P Global. Ook de nieuwe orders van de fabrieken daalden voor de derde achtereenvolgende maand, zij het minder sterk dan in december.

2 uur geleden
Bloomberg: Walt Disney heeft nieuwe topman in vizier

BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse entertainmentconcern Walt Disney heeft een nieuwe topman in het vizier die de opvolger moet worden van Bob Iger. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Josh D'Amaro favoriet om de hoogste functie te gaan vervullen. Hij geeft leiding aan de pretparken van Disney. Volgende week wordt gestemd over de benoeming van een nieuwe bestuursvoorzitter van Disney.

3 uur geleden
Chipbedrijven zakken op Damrak door zorgen over AI-investeringen

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML gingen maandag omlaag op de Amsterdamse beurs. De zorgen over de forse investeringen van bedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) en de hoge koerswaarderingen van AI-aandelen laaiden weer op. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde afgelopen weekend dat de megadeal tussen AI-chipbedrijf Nvidia en OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, is vastgelopen. ASMI, Besi en ASML zakten rond de 3 procent.

4 uur geleden