Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelersvakbond VVCS: oorlog over rug van de voetballers

Spelersvakbond VVCS: oorlog over rug van de voetballers

AMSTERDAM (ANP) - Voetballers worden de dupe van het machtsspel dat momenteel wordt uitgevochten tussen enkele topclubs in Europa en de UEFA. Dat zegt voorzitter Evgeniy Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS die "een grote oorlog" voorspelt met heel wat rechtszaken.

"Het is een machtsspel geworden dat over heel veel geld gaat. De spelers worden hier duidelijk de dupe van, het wordt over hun ruggen uitgevochten", zegt Levchenko. Twaalf topclubs uit Engeland, Italië en Spanje kondigden in de nacht van zondag op maandag de komst van een grotendeels 'gesloten' Super League aan, als tegenhanger van de Champions League van de UEFA. De Europese voetbalbaas Aleksander Ceferin zei maandag na een bestuursvergadering, waarop hervormingen van de Champions League werden bekrachtigd, dat spelers van clubs die meedoen aan de Super League niet voor hun land mogen uitkomen op WK's en EK's.

"Met zo'n 'gesloten' systeem als in de Super League wordt de essentie van het voetbal en de sport kapot gemaakt", aldus oud-profvoetballer Levchenko. "Voor veel spelers is het een droom om op het hoogste niveau uit te komen, nu de Champions League. Die droom valt hiermee weg. De clubs hebben dit niet zomaar bedacht en naar buiten gebracht, ze wisten dat er grote consequenties aan vast zouden hangen. Er zit heel veel hebzucht achter. Geld speelt hierin een heel belangrijke rol. Ik voorspel dat er heel wat rechtszaken aan gaan komen."

Meer uit Voetbal

Southampton verliest beroep tegen uitsluiting finale play-offs

SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.

9 uur geleden
Aston Villa wint Europa League na ruime zege op SC Freiburg

ISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.

9 uur geleden
FC Volendam wint eerste duel finale play-offs na fouten Willem II

TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.

11 uur geleden
FC Utrecht kan geen beroep doen op Min tegen sc Heerenveen

UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.

13 uur geleden
UEFA past format Nations League en EK-kwalificatie aan

NYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.

14 uur geleden
PSG-coach Luis Enrique roemt defensieve kwaliteiten Dembélé

PARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.

14 uur geleden
Spaanse middenvelder López van FC Barcelona mist WK

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.

17 uur geleden