Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelers van Ajax vieren landstitel toch nog met supporters

Spelers van Ajax vieren landstitel toch nog met supporters

AMSTERDAM (ANP) - De voetballers van Ajax hebben de 35e landstitel alsnog met hun fans kunnen vieren. Direct na de huldiging op het speelveld in een lege Johan Cruijff ArenA renden ze naar het parkeerdek van het stadion, waaronder duizenden supporters zich hadden verzameld.

De supporters van Ajax zongen, dansten en staken veel vuurwerk af. Ze hielden zich niet aan de coronaregels. De politie was massaal aanwezig rond de Johan Cruijff ArenA maar stond de spontane huldiging toe.

Trainer Erik ten Hag pakte een microfoon en schreeuwde: wij zijn Ajax, wij zijn de beste. De voetballers van Ajax zongen mee met de fans, die onder het parkeerdek stonden. Ze dronken champagne en bier, net als tijdens eerdere huldigingen op een vol Museumplein.

Noodverordening

Ajax verzekerde zich van de landstitel met een zege op FC Emmen (4-0). De gemeente Amsterdam riep supporters tijdens de wedstrijd al op niet naar het stadion te komen. Burgemeester Femke Halsema verzocht de supporters van Ajax eerder deze week al om de landstitel niet met grote groepen te vieren. Ze gaf een noodverordening af voor het Leidseplein.

De woordvoerder van burgemeester Halsema laat weten dat het "tonen van de schaal een spontane actie van Ajax" was. "De driehoek heeft het even aan gekeken en laten gebeuren. Inmiddels hebben we Ajax verzocht de actie op het dek te beëindigen."

Meer uit Voetbal

Manchester United laat zege glippen tegen West Ham

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.

31 minuten geleden
De Graafschap wint zonder fans in Arnhem van Vitesse

ARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.

51 minuten geleden
Bosschaart na interim-periode Feyenoord op hoogste trainerscursus

ZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.

4 uur geleden
Bundesliga voor vrouwen scheidt zich af van voetbalbond DFB

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.

6 uur geleden
Halsema: Ajax en ArenA kijken naar extra maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."

6 uur geleden
De Ligt verkozen tot beste speler van ManUnited in november

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.

6 uur geleden
Real Madrid moet verdediger Alexander-Arnold twee maanden missen

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.

7 uur geleden