Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelers van Ajax vieren landstitel toch nog met supporters

Spelers van Ajax vieren landstitel toch nog met supporters

AMSTERDAM (ANP) - De voetballers van Ajax hebben de 35e landstitel alsnog met hun fans kunnen vieren. Direct na de huldiging op het speelveld in een lege Johan Cruijff ArenA renden ze naar het parkeerdek van het stadion, waaronder duizenden supporters zich hadden verzameld.

De supporters van Ajax zongen, dansten en staken veel vuurwerk af. Ze hielden zich niet aan de coronaregels. De politie was massaal aanwezig rond de Johan Cruijff ArenA maar stond de spontane huldiging toe.

Trainer Erik ten Hag pakte een microfoon en schreeuwde: wij zijn Ajax, wij zijn de beste. De voetballers van Ajax zongen mee met de fans, die onder het parkeerdek stonden. Ze dronken champagne en bier, net als tijdens eerdere huldigingen op een vol Museumplein.

Noodverordening

Ajax verzekerde zich van de landstitel met een zege op FC Emmen (4-0). De gemeente Amsterdam riep supporters tijdens de wedstrijd al op niet naar het stadion te komen. Burgemeester Femke Halsema verzocht de supporters van Ajax eerder deze week al om de landstitel niet met grote groepen te vieren. Ze gaf een noodverordening af voor het Leidseplein.

De woordvoerder van burgemeester Halsema laat weten dat het "tonen van de schaal een spontane actie van Ajax" was. "De driehoek heeft het even aan gekeken en laten gebeuren. Inmiddels hebben we Ajax verzocht de actie op het dek te beëindigen."

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

16 minuten geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

18 minuten geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

2 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

3 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

7 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

7 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

9 uur geleden