Spelers Legia Warschau verdacht van mishandelen personeel AZ
ALKMAAR (ANP) - De twee spelers van Legia Warschau die donderdagavond zijn opgepakt na de wedstrijd tegen AZ, worden verdacht van mishandeling van personeel van AZ. Dat laten de gemeente Alkmaar, de politie, voetbalclub AZ en het Openbaar Ministerie vrijdag weten in een gezamenlijke verklaring. "Na de wedstrijd hebben in het hoofdgebouw van het AZ-stadion twee spelers van Legia Warschau personeel van AZ dusdanig verwond dat medische zorg nodig was", staat in de verklaring.
"Het besluit van het Openbaar Ministerie om de spelers aan te houden is niet lichtzinnig genomen, en is vooraf besproken met de politie. Dit zijn verdachten van ernstige strafbare feiten, die het OM - zoals in elke zaak - zorgvuldig zal beoordelen", aldus hoofdofficier van justitie Digna van Boetzelaer.
De spelers werden donderdagavond in het stadion gehouden omdat de uitstroom van de Legia-aanhang in volle gang was, is te lezen in de verklaring. "Een aantal spelers en officials waren het hier kennelijk niet mee eens en hebben geweld gebruikt." Daarna zijn de spelers de spelersbus ingegaan. Op sociale media circuleren beelden van de ME die de spelersbus omsingelt. Volgens Alkmaar, de politie, AZ en het OM stond de ME daar ter bescherming en om de twee verdachte spelers uit de bus te halen.
Agenten gewond
Aanhangers van Legia Warschau bestormden donderdagavond de toegangspoort van het stadion. Een ME'er raakte bewusteloos en twee anderen raakten lichtgewond. Politiechef van de eenheid Noord-Holland noemt Legia Warschau een "onbetrouwbare partner", omdat de club gemaakte afspraken om de veiligheid te waarborgen niet nakwam. Hij vindt het vreselijk dat agenten gewond zijn geraakt. Volgens hem zou het de "Poolse autoriteiten sieren als zij de collega's beterschap wensen en helpen met het opsporen van verdachten, in plaats van ons optreden te bekritiseren". Poolse media schetsen het beeld dat de twee spelers slachtoffer waren van het optreden van de ME.
Alkmaar, de politie, AZ en het OM laten weten "dit ernstige incident" hoog op te nemen.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
58 minuten geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord betreurt de ongeregeldheden met fans tijdens de uitwedstrijd van donderdag tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De Duitse politie arresteerde zestien supporters van de club uit Rotterdam.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Luciano Valente is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige middenvelder van Feyenoord opgeroepen voor de duels met Polen en Litouwen in het kwalificatietoernooi voor het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Zestien Feyenoord-supporters zijn donderdagavond in Stuttgart aangehouden wegens vernieling en het afsteken van vuurwerk na de Europa League-wedstrijd tegen VfB Stuttgart. Dat maakte de politie bekend. Stuttgart won de wedstrijd met 2-0.
9 uur geleden