
Spelen voorbij voor Nigeriaanse atlete na positieve dopingtest
TOKIO (ANP) - De Nigeriaanse sprinter Blessing Okagbare is uitgesloten van de Olympische Spelen in Tokio. Ze is op 19 juli buiten wedstrijden om positief getest op een verboden groeihormoon.
De 32-jarige Okagbare is de eerste dopingzondaar op deze Spelen. Ze won vrijdag nog haar serie van de 100 meter (11,05). Okagbare won tijdens de Spelen van 2008 brons als verspringster. Negen jaar later werd dat een zilveren medaille toen na hertesten bleek dat de Russische Tatjana Lebedeva verboden middelen had gebruikt.
Okagbare zou tijdens de Spelen in Tokio ook aan de 200 meter en 4x100 meter estafette deelnemen.
Meer uit Sport
GUADALAJARA (ANP/RTR) - Tennisster Iva Jovic heeft haar eerste WTA-titel veroverd. De 17-jarige Amerikaanse versloeg in de finale van het toernooi in het Mexicaanse Guadalajara de Colombiaanse Emiliana Arango met 6-4 6-1.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol vond het spannend om de series van de 400 meter horden door te komen op de WK atletiek in Tokio, ook al is ze de torenhoge favoriete voor het goud op het onderdeel. "Het is toch je eerste race met horden in een stadion. Ik weet van tevoren dat ik niet alles hoef te geven en kan sparen op het laatste stuk, maar je moet toch alert zijn en zorgen dat je geen foutjes maakt", zei Bol na haar race, die ze met overmacht won.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol is voortvarend begonnen aan haar missie om voor de tweede opeenvolgende keer de wereldtitel te veroveren op de 400 meter horden. De Nederlandse atlete liep op de WK atletiek in Tokio in de eerste van vijf series overtuigend naar de winst in een tijd van 53,75 en plaatste zich voor de halve finales, die voor woensdag op het programma staan.
6 uur geledenTOKIO (ANP) - De Tanzaniaan Alphonce Felix Simbu heeft in Tokio de wereldtitel veroverd op de marathon. Hij wist na een lange eindsprint de Duitser Amanal Petros praktisch op de finishlijn voorbij te steken. De fotofinish wees uit dat Simbu drie honderdsten van een seconde eerder finishte dan Petros, het kleinste verschil ooit op de marathon.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Michael van Gerwen heeft de World Series of Darts Finals op zijn naam geschreven. De 36-jarige Nederlander rekende in de AFAS Live in Amsterdam af met wereldkampioen Luke Littler: 11-7.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Michael van Gerwen heeft de eindstrijd gehaald bij de World Series of Darts Finals. De 36-jarige Nederlander rekende in de AFAS Live in Amsterdam in de halve finale met 11-6 af met de Noord-Ier Josh Rock.
14 uur geledenMADRID (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft na twee eindzeges in de Tour de France ook de Vuelta op zijn erelijst staan. De laatste etappe van de Spaanse rittenkoers, met finish in Madrid, kwam voortijdig tot een einde toen pro-Palestijnse demonstranten in Madrid massaal de weg blokkeerden. De organisatie besloot dat verder fietsen niet meer mogelijk was.
15 uur geleden