Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelen met de elementen bij strand- en SUP-yoga

Spelen met de elementen bij strand- en SUP-yoga

MIDDELBURG – Tien jaar geleden begon Yoga By The Sea op het strand bij Domburg. In de loop der jaren kwamen er meer locaties bij en ging Jessica Groenenberg SUP-yoga geven, een yogavorm waarbij je in het water balanceert op een paddleboard. Het 2020 zomerprogramma is samengesteld en wanneer het regenachtig weer is, gaan de yogalessen door op een binnenlocatie.

Jessica Groenenberg begon Yoga By The Sea met de droom een platform te creëren waar yogadocenten hun diensten konden aanbieden. “In Thailand heb ik yoga leren kennen. Ik zag hoe de verschillende docenten met elkaar samenwerkten en wilde dat ook in Zeeland.”

Het zweverige imago van yoga begint te veranderen. Steeds meer mensen ervaren hoe weldadig yoga voor hen kan zijn. Met zoveel verschillende stijlen is er voor iedereen wel een vorm te vinden die past.

Balans

Jessica Groenenberg en medeorganisator Anne van den Ban hebben een passie voor water. Ze geven meerdere keren per week een SUP-yogales bij de Veerse Dam op het Veerse Meer. “Een SUP-board helpt je om te focussen op je balans”, legt Van den Ban uit. “Alle spieren in je lichaam zijn aan het werk en dat maakt deze vorm van yoga intensiever dan yoga op het land. Op een SUP-board voel je hoe je gedragen wordt door het water.”
Zowel bij SUP-yoga als strandyoga zijn het de natuurelementen die een extra dimensie geven. “Spelen met de wind en het zand is heerlijk”, zegt Groenenberg. “Je wordt je bewust van je omgeving en dat je onderdeel bent van die schoonheid.”

Buitenlucht

Yoga By The Sea verzorgt het hele jaar door yoga, zowel binnen als buiten. Op het strand bij Kitesurfschool Vertigo bij Vrouwenpolder staat een grote tent waar dertig mensen met ruime afstand van elkaar yoga kunnen beoefenen. “Als het slecht weer is, kunnen we daar overdekt in de buitenlucht lesgeven. Dat is echt geweldig.”

Yogaboeket

Andere lessen worden geven bij Strandpaviljoen Kon-Tiki Beach bij Dishoek en aan de andere kant van het duin staat Strandhotel Westduin waar de lessen doorgang kunnen vinden mocht het weer tegenzitten.
De diversiteit van Yoga By The Sea maakt het voor zowel de leerlingen als voor de docenten leuk. “We geven regelmatig retraites en workshops”, vertelt Groenenberg. “De samenwerking en afstemming tussen verschillende docenten is belangrijk en gaat bijna als vanzelf. Ook grote groepen kunnen we voorzien. Dan komen we met een team docenten en beleven we met z’n allen een geweldige yogadag.”
Yoga By The Sea is als een yogaboeket waar alle kleuren inzitten: verschillende stijlen, locaties en docenten. “Yoga is voor iedereen goed en er is dan ook voor iedereen een fijne yogastijl te vinden.”

Meer informatie

Meer informatie over Yoga By The Sea is te vinden op https://yogabythesea.nl/

BIJDRAGE MARIELJA TEN BRUGGENCATE

Meer uit Middelburg

Gemeente in gesprek met Witte Kruis over toekomst ambulancezorg in Veere

DOMBURG - De mogelijke verplaatsing van de ambulancepost in Grijpskerke leidt tot vragen en zorgen bij inwoners van de gemeente Veere. Burgemeester Frederiek Schouwenaar laat weten in de gesprekken met ambulancezorgorganisatie Witte Kruis te pleiten voor goede ambulancezorg. "Onze inwoners moeten erop kunnen vertrouwen dat acute zorg altijd tijdig beschikbaar is. Dat uitgangspunt breng ik nadrukkelijk in."

4 maanden geleden
Stikstofbijeenkomst voor agrariërs en andere ondernemers op 19 november in Oostkapelle

OOSTKAPELLE - De Zeeuwse SGP-Statenfractie organiseert een bijeenkomst op Schouwen-Duiveland en Walcheren om met agrariërs en andere (recreatie-)ondernemers in gesprek te gaan over het Stikstofplan 2025. Dit plan presenteerde de provincie Zeeland eerder deze maand.

4 maanden geleden
Fietser met spoed naar ziekenhuis na botsing met vrachtauto op Schroeweg Middelburg

MIDDELBURG - Een fietser is dinsdagochtend met spoed naar een ziekenhuis gebracht na een ongeval met een vrachtwagen op de Schroeweg in Middelburg.

4 maanden geleden
Oproep politie voor informatie over mogelijke ontploffing bij auto Domburgs Schuitvlot

MIDDELBURG - Maandagnacht, rond 2.30 uur, zou er een explosief tot ontploffing zijn gebracht op of bij de motorkap van een geparkeerde auto aan het Domburgs Schuitvlot in Middelburg. De politie vraagt burgers die hierover meer weten zich te melden. 

4 maanden geleden
Gewonde bij steekpartij Bluesroute Middelburg

MIDDELBURG - In de Middelburgse wijk Mortiere is zondagavond iemand gewond geraakt bij een steekpartij. Er werd een traumahelikopter opgeroepen, maar de komst hiervan is uiteindelijk geannuleerd.De hulpdiensten kregen rond 19.40 uur de melding dat er aan de Bluesroute iemand gewond was geraakt. Ter plekke bleek een man betrokken te zijn geraakt bij een steekincident, zo meldt de politie. Naast twee ambulances werd ook een traumahelikopter opgeroepen. De komst hiervan werd rond 20.00 uur geannuleerd. Er hoefde na een medische check niemand mee naar het ziekenhuis.Politieagenten hebben een verdachte aangehouden. Deze is overgebracht naar een politiecellencomplex. Een deel van de Bluesroute is door de politie afgezet met linten. Volgens de politie ging aan het incident vermoedelijk een ruzie vooraf.

4 maanden geleden
Inspirerende activiteiten tijdens Nationale Klimaatweek

MIDDELBURG - Tijdens de Nationale Klimaatweek, van 10 tot en met 16 november, bieden de bibliotheken en diverse samenwerkingspartners een gevarieerd en gratis programma met activiteiten aan. Er is voor jeugd, jongeren en volwassenen van alles te doen. Bekijk het hele programma op dezb.nl/klimaatweek en meld je aan.

4 maanden geleden
Uitslaande brand verwoest voormalig hotel Woestduyn in Westkapelle

WESTKAPELLE - In het pand van het voormalige hotel Woestduyn heeft zaterdagavond een uitslaande brand gewoed. De brandweer schaalde al snel op naar een grote brand.

4 maanden geleden