Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Speeltuin De Speelkrael weer een stapje dichterbij

Speeltuin De Speelkrael weer een stapje dichterbij

SCHERPENISSE - De gemeente Tholen is met speeltuinvereniging De Speelkrael in Scherpenisse een overeenkomst aangegaan voor het gebruik van de locatie aan de Beatrixlaan en Scaldisstraat voor het realiseren van een groene leer-, natuur-, speel-, en ontmoetingsplaats voor kinderen en dorpsbewoners. Maandag 15 februari is deze overeenkomst ondertekend door Sandrina Dorst-van de Vreede van de Speelkrael en Karin Bommelijn van de gemeente Tholen.

 
In 2018 heeft een aantal inwoners van Scherpenisse zich georganiseerd en contact gezocht met de gemeente om de huidige speelplek aan de Beatrixlaan aan te pakken. Hieruit is de oprichting van speeltuinvereniging De Speelkrael voortgekomen. Het college van burgemeester en wethouders heeft in 2019 een bedrag van ruim 26000 euro toegezegd aan de speeltuinvereniging. Door deze toezegging was het mogelijk een subsidieaanvraag bij de provincie in te dienen. Hiermee werd het bedrag dat de gemeente had toegezegd, verdubbeld. Daarnaast organiseerde de speeltuinvereniging verschillende acties en collectes en werd actief naar sponsors gezocht. Ook werd verschillende keren een geldbedrag ontvangen door het aanschrijven van fondsen waaronder in februari 2021 de ANWB-prijs van € 10.000,- voor het beste maatschappelijke project van Zeeland. Het streefbedrag voor de eerste fase is hiermee bereikt.

Prachtig voorbeeld

Wethouder Corniel is blij met het initiatief ván en de samenwerking mét de vrijwilligers van De Speelkrael: “De totstandkoming van speeltuinvereniging De Speelkrael is een prachtig voorbeeld van een initiatief vanuit de samenleving. De gemeente heeft ondersteund waar nodig, maar wat een werk is er verzet door de vrijwilligers! Wanneer alles volgens plan verloopt, is Scherpenisse dit jaar een mooie speeltuin rijker. Ik wens De Speelkrael veel succes met de uitvoering en natuurlijk blijven we hierbij betrokken”, aldus de wethouder.

Zorgloket De Zorgkrael

Zorgloket De Zorgkrael is onderdeel van De Speelkrael. Voor kleine hulpvragen kunnen Scherpenissenaren een beroep doen op De Zorgkrael. De vrijwilligers bieden onder andere een luisterend oor en een helpende hand aan inwoners; wanneer dit nodig is, doen ze bijvoorbeeld een boodschap voor mensen die dat zelf niet meer kunnen of halen ze medicijnen op. Als de speeltuin gerealiseerd is, dit is naar verwachting in het najaar van 2021, zal op die locatie ook spreekuur gehouden worden door De Zorgkrael.

Meer uit Tholen

KNVB trekt boete voor Tholense Boys tóch in na gestaakte derby met WHS

THOLEN - De KNVB heeft de opgelegde boete van 227 euro aan Tholense Boys ingetrokken, zo laat de club weten in een verklaring. De boete volgde op ongeregeldheden tijdens de derby tegen WHS, die begin maart gestaakt werd nadat een speler van WHS een supporter van Tholense Boys sloeg. Volgens WHS zou de supporter hem racistisch hebben bejegend. 

11 uur geleden
Voorverkoop abonnementen van start bij De Spetter, volgende week volgt Haestinge

THOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Zwembad De Spetter in Tholen is vandaag begonnen met de voorverkoop van abonnementen voor het nieuwe zwemseizoen. Volgende week gaat ook de voorverkoop van start bij Zwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk. Beide gemeentelijke zwembaden openen op 5 mei hun deuren.

14 uur geleden
Buurt had geen vermoeden van drugslab Klaverveld: ‘Nooit iets opvallends gezien’ [UPDATE]

OUD-VOSSEMEER - Een politiehelikopter die cirkelde boven het industrieterrein, tientallen agenten en brandweerlieden die metingen kwamen verrichten. Het Klaverveld leek woensdagmiddag eerder op een scène uit de serie Breaking Bad dan op de normaal zo rustige straat. Bij een inval in een loods heeft de politie een in werking zijnde productielocatie voor synthetische drugs aangetroffen. Tijdens de inval zijn vier verdachten aangehouden. Het team Landelijke Faciliteit Ontmantelen (LFO) heeft uitgebreid onderzoek gedaan in de loods.

18 uur geleden
Politie valt pand binnen in Oud-Vossemeer en treft drugslab, vier verdachten aangehouden

OUD-VOSSEMEER - Bij een pand op het industrieterrein Klaverveld in Oud-Vossemeer is woensdagmiddag een drugslab aangetroffen. De politie viel het pand binnen en heeft vier verdachten aangehouden.

1 dag geleden
Haas Teun neemt je in nieuwe wandelroute mee langs de parels van Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - Hoe kun je het verleden van Sint-Maartensdijk op een speelse manier nieuw leven inblazen? Dolores Bijl vond het antwoord in Haas Teun. In de nieuwe wandelroute het Hazenpad vertelt dit fictieve personage de parels van het dorp, zodat de verhalen niet verloren gaan.

1 dag geleden
Welkom in de feesttent: Brabantse Wal Festival, een feest voor jong en oud

[Advertorial] - Al meer dan vijftien jaar is het Brabantse Wal Festival een begrip in de gemeente Woensdrecht en ver daarbuiten. Na een succesvol jubileumjaar in 2025 heeft de organisatie opnieuw een gevarieerd programma samengesteld voor alle leeftijden, met dit jaar als nieuwe toevoeging het Bier- en Wijnfestijn.

1 dag geleden
Tholen ziet geen tekort aan laadpunten: ‘Geen aanvullende maatregelen nodig’

THOLEN - Het college stelt dat de plaatsing van laadpunten op koers ligt en daarom geen extra maatregelen nodig zijn. Dat blijkt uit navraag van de voormalige fractie PvdA-GroenLinks, die al maanden aandacht vraagt voor de laadpunten in Tholen. Volgens Nancy Raas-Tophoven en Jan Heshof bereiken hen steeds nieuwe signalen dat de laadpalen tekortschieten. Na meerdere schriftelijke vragen geeft het college nu meer inzicht.

1 dag geleden