Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Speeltuin de Speelkrael mooiste project Zeeland

Speeltuin de Speelkrael mooiste project Zeeland

THOLEN - Het ANWB Fonds heeft de herinrichting van een speeltuin De Speelkrael in  Scherpenisse op Tholen waardoor die geschikt wordt voor kinderen in rolstoelen, benoemd tot mooiste project van de provincie Zeeland. De initiatiefnemers ontvingen vandaag tijdens een digitale bijeenkomst met de winnaars van alle provincies een cheque van € 10.000 voor hun project.

“We zijn superblij met deze prijs”, vertelt Joline Jansen, die samen met een groep bewoners van Scherpenisse een van de initiatiefnemers is van de herinrichting van de speeltuin. “Want we willen dat alle kinderen kunnen meedoen, ook degene die in een rolstoel zitten en te maken hebben met beperkingen. Door deze bijdrage kan dat nu.”

Met de gift wordt ondermeer een speciaal ‘zandtoestel’ aangeschaft. Jeugdige rolstoelers kunnen hiermee op een plateau rijden en met een constructie van kettingen en emmers ook bezig zijn met het bouwen van een zandkastelen, net als de andere kinderen. “Verder komt er een moestuin in de speelplaats - dat vinden ouderen vaak weer leuk. Kortom, voor iedereen is er straks in deze speeltuin iets te doen.”

Een totaal van 46.317 Nederlanders heeft de afgelopen maanden meegestemd in deze landelijke campagne van het ANWB Fonds, waarbij voor iedere provincie van Nederland een winnaar is aangewezen. Het ANWB Fonds biedt financiële steun aan projecten die een bijdrage leveren aan de samenleving op het gebied van verkeersveiligheid, (duurzame) mobiliteit en vrije tijd.

De verkiezing, die voor de derde keer is gehouden, liep aanvankelijk vertraging op vanwege corona. “Maar we zijn ontzettend blij dat we uiteindelijk hebben doorgezet”, vertelt voorzitter Paul Makken van het ANWB Fonds. “Want ondanks alle beperkende coronamaatregelen merken we - door het recordaantal inzendingen en stemmers én door de kwaliteit van de inzendingen - dat mensen nog steeds erg betrokken zijn met elkaar. ” 

Meer uit Tholen

Het Holland Huis in Scherpenisse krijgt beschermde status als rijksmonument

SCHERPENISSE - Het Holland Huis in Scherpenisse wordt aangewezen als rijksmonument. Het Thoolse college vindt de cultuurhistorische waarde van het gebouw dusdanig belangrijk dat het bij de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap een positief advies heeft uitgebracht voor deze beschermde status.

3 uur geleden
UWV Zeeland: ‘Honderd vacatures open voor vrachtwagenchauffeurs in Zeeland’

ZEELAND - In Zeeland staan momenteel honderd vacatures open voor vrachtwagenchauffeurs. Volgens UWV Zeeland kunnen zij-instromers daarbij een oplossing zijn: mensen die overstappen naar een ander beroep. Werkgevers kunnen zo hun zoektocht naar personeel verbreden.

8 uur geleden
Aan de keukentafel met Irene Welling: ‘Het ondernemerschap geeft voldoening’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

THOLEN/WEST-BRABANT - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Irene Welling, dierenarts en eigenaar van Paardenpraktijk West-Brabant.

1 dag geleden
Auto en motor botsen op Leguitsedijk in Oud-Vossemeer

OUD-VOSSEMEER - Op de Leguitsedijk in Oud-Vossemeer zijn zaterdagmiddag een auto en een motor met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse vanwege een melding van een mogelijk ongeval met letsel.

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘De laatste tractor tijdens de Truckersrit’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Angela Toussaint die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden
Wijkagenten schrijven vijf bekeuringen uit voor rijden onder invloed van alcohol

THOLEN/ STEENBERGEN- De wijkagenten van de gemeenten Tholen en Steenbergen hebben vrijdagmiddag vijf bekeuringen uitgeschreven voor het rijden onder invloed van alcohol. Dit hebben ze zaterdagmiddag bekend gemaakt.

2 dagen geleden
Eendrachtruiters Tholen vieren 80 jaar paardensport en saamhorigheid

SINT-ANNALAND - De Landelijke rijvereniging & ponyclub Eendrachtruiters Tholen bestaat in mei 80 jaar. De vereniging werd opgericht in 1946, vlak na de Tweede Wereldoorlog, een periode waarin saamhorigheid en gezamenlijke activiteiten een belangrijke rol speelden. Inmiddels zijn de Eendrachtruiters al decennialang een vertrouwd gezicht binnen de regionale paardensport. Waar het 75-jarig jubileum nog groots werd gevierd, kiezen zij er dit keer bewust voor het wat kleinschaliger te houden.

2 dagen geleden