Speelgoedbedrijf Mattel keldert op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Speelgoedbedrijf Mattel, bekend van Barbie, Hot Wheels en Fisher-Price, was woensdag een opvallende verliezer op de aandelenbeurzen in New York. Mattel kwam met tegenvallende cijfers over de belangrijke feestdagenperiode en ook met een verwachting voor een lagere winst per aandeel in 2026. Het aandeel dook in de vroege handel op Wall Street ruim 26 procent in het rood.
Mattel zette in het afgelopen kwartaal een omzet in de boeken van 1,77 miljard dollar, wat minder is dan analisten hadden verwacht. Het bedrijf wees daarbij op zwakkere verkopen in december in de Verenigde Staten. De nettowinst kwam uit op 106 miljoen dollar. Dat is een kwart minder dan een jaar eerder.
De Dow-Jonesindex stond kort na opening 0,6 procent hoger op 50.474 punten. De brede S&P 500 steeg 0,6 procent tot 6983 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 0,7 procent tot 23.252 punten. Op dinsdag was bij het slot van de handel een gemengd beeld te zien voor de drie hoofdgraadmeters met beperkte koersuitslagen.
Banenrapport
De aandacht ging ook uit naar het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. De publicatie van dat rapport liep vertraging op door de gedeeltelijke shutdown van de overheid. De werkgelegenheid in de Verenigde Staten groeide in januari met 130.000 arbeidsplaatsen. Economen hadden in doorsnee een groei van 65.000 banen verwacht. De werkloosheid in 's werelds grootste economie bedroeg 4,3 procent.
De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt zijn van belang voor het rentebeleid van de Federal Reserve. Bij een sterk afkoelende banenmarkt kan de centrale bank eerder geneigd zijn de rente verder te verlagen. Dinsdag kwamen nog zwakke cijfers over de Amerikaanse detailhandelsverkopen in december. De consumentenbestedingen zijn de motor van de Amerikaanse economie.
Andere bedrijven die de boeken openden, waren bijvoorbeeld hotelketen Hilton (plus 0,2 procent), beleggingsapp Robinhood (min 10,5 procent), levensmiddelenproducent Kraft Heinz (min 3 procent) en taxidienst Lyft (min 13,4 procent).
Meer uit Financieel
DEN BOSCH (ANP) - Netbeheerder Enexis ontvangt een lening van 500 miljoen euro van de Europese Investeringsbank (EIB). Het geld is bedoeld voor de uitbreiding, verzwaring en vernieuwing van het stroomnet in de provincies Groningen, Drenthe, Overijssel, Noord-Brabant en Limburg.
17 minuten geledenROME (ANP/DPA) - De Italiaanse regering heeft opnieuw ingestemd met een tijdelijke accijnsverlaging op diesel als reactie op de stijgende brandstofprijzen. Maandagavond werd een decreet aangenomen dat de prijs van diesel tot 6 augustus verlaagt met 17 eurocent per liter. De maatregel geldt niet voor benzine.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Johnson & Johnson heeft een schikking van 5,5 miljard dollar getroffen om de rechtszaken te beëindigen die verband houden met claims dat de talkproducten van het bedrijf, waaronder babypoeder, eierstokkanker veroorzaken. De schikking zou een einde kunnen maken aan de juridische strijd die het farmaceutische bedrijf al jaren achtervolgt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer Nederlanders gaan dit jaar met de elektrische auto op vakantie. Dit komt deels door de hoge brandstofprijzen, meldt snellaadbedrijf Fastned op basis van onderzoek en eigen cijfers.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken aan de Nederlandse pomp is dinsdag iets goedkoper geworden, nadat de olieprijzen maandag flink zakten door de Amerikaanse gevechtspauze in de oorlog met Iran. Intussen gaan de olie- en gasprijzen op de groothandelsmarkten verder omlaag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips is dinsdag hard onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern presteerde afgelopen kwartaal iets beter dan kenners hadden verwacht. Het bedrijf werd ook iets positiever over de winstgevendheid dit jaar dankzij een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen. Het gaat echter om een eenmalige meevaller en de omzetverwachting voor het hele jaar bleef onveranderd. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.
2 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Basic-Fit heeft er weer meer sportschoolgangers bijgekregen. De fitnessketen profiteert onder meer van een verdere uitbreiding van het aantal vestigingen. Sportscholen krijgen er gemiddeld ook meer leden bij.
3 uur geleden