
Speelgoedbedrijf Hasbro schrapt 1100 banen
PAWTUCKET (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Speelgoedfabrikant Hasbro schrapt de komende twee jaar 1100 banen. Dat maakte topman Chris Cocks bekend in een memo aan werknemers. De verkoop van speelgoed en spellen valt tegen in de voor het Amerikaanse bedrijf belangrijke feestdagenperiode en een eerdere ontslagronde leverde niet genoeg resultaten op.
Bij Hasbro, dat onder meer bekend is van speelgoed van Transformers, My Little Pony en bordspel Monopoly, verdwijnt één op de vijf werkplekken. Begin dit jaar maakte Hasbro bekend wereldwijd ongeveer duizend banen te schrappen om kosten te besparen. Bij het bedrijf werkten eind vorig jaar in totaal iets minder dan 6500 mensen.
Tijdens de coronapandemie kochten ouders meer speelgoed voor hun kinderen, die toen vaker thuis waren. Nu geven ouders minder uit aan speelgoed. Analisten verwachten dat Hasbro dit kwartaal 19 procent minder producten verkoopt. "De tegenwind op de markt die we hadden verwacht, bleek sterker en hardnekkiger dan gepland", zei Cocks in de memo. Daarbij liet hij weten wel vertrouwen te hebben in de toekomst van het bedrijf.
100 miljoen dollar
Afgelopen kwartaal leed het bedrijf een nettoverlies van 171 miljoen dollar, vooral omdat Hasbro minder speelgoed en spelletjes verkocht. Een jaar eerder boekte het bedrijf wel winst. Hasbro verwacht dat het bedrijf met deze ontslagronde jaarlijks 100 miljoen dollar zal besparen.
De speelgoedfabrikant heeft ook een locatie in Amsterdam. Het is niet bekend of bij die verkoop- en marketingafdeling banen verdwijnen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Luxeconcern Kering heeft bij zijn bekende modemerk Gucci een vervanger aangesteld voor topman Stefano Cantino, die nog geen jaar geleden was aangetreden. De Italiaanse Francesca Bellettini volgt hem op als hoogste baas bij het merk.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en Indonesië hebben de onderhandelingen over een handelsovereenkomst na bijna tien jaar afgerond. EU-handelscommissaris Maroš Šefčovič kondigt de deal volgende week dinsdag aan tijdens zijn bezoek aan Indonesië, meldt een woordvoerder van de Europese Commissie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst gesloten. Beleggers wachtten het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten af. Naar verwachting verlaagt de centralebankenkoepel de leenkosten met een kwart procentpunt, maar de financiële markten kijken ook uit naar de toelichting van Fed-voorzitter Jerome Powell.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump wil een hooggeplaatste functionaris van het Amerikaanse ministerie van Financiën voordragen voor de op een na hoogste positie bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF), melden persbureaus AFP en Bloomberg op basis van ingewijden. Stafchef Dan Katz van het ministerie staat daarmee op het punt de eerste plaatsvervangend directeur-generaal te worden van het internationale instituut voor financiële stabiliteit.
4 uur geleden