Specsavers voor rechter om 'misleidende' reclame
AMSTERDAM (ANP) - Brillen- en hoorzorgketen Specsavers misleidt met een reclamecampagne, genaamd ‘de Waarheid’, consumenten en zet collega-audiciens ten onrechte in een negatief daglicht. Dit vindt althans branchevereniging de Kwaliteitsaudiciens. De organisatie heeft een kort geding aangespannen tegen Specsavers met de eis de campagne met onder meer pianist Wibi Soerjadi te verbieden en te rectificeren.
In de campagne beweert Specsavers dat het "alle innovatieve toestellen vergoedt", en dat klopt niet volgens de branchevereniging. "Ook de suggestie dat andere audiciens consumenten onnodig naar toestellen buiten het basispakket van de zorg verwijzen, is simpelweg onwaar", zegt voorzitter Hein Greven.
De vereniging, waarbij Schoonenberg Hoorcomfort, Beter Horen en Van Boxtel Hoorwinkels zijn aangesloten, heeft Specsavers eerder verzocht de campagne te staken. Maar Specsavers heeft de campagne toch doorgezet. Het kort geding dat Kwaliteitsaudiciens aanspant dient donderdag bij de rechtbank in Utrecht.
Transparantie hoorzorgmarkt
Specsavers zegt de rechtszaak met veel vertrouwen tegemoet te zien en gaat voorlopig gewoon verder met de reclame op onder meer televisie, radio en sociale media. Directeur Remko Berkel van Specsavers Nederland laat weten dat de campagne is bedoeld om te zorgen dat er meer transparantie komt op de hoorzorgmarkt. Volgens hem zijn het juist andere audiciens die consumenten om de tuin leiden, door ze naar de winkels te lokken met mooie woorden en hier vervolgens niet naar handelen.
En innovatieve toestellen worden bij Specsavers wel degelijk vergoed door verzekeraars, geeft Berkel aan. "Ik weet zelf wel wat ik aanbied." Onder innovatieve toestellen verstaat hij gehoorapparaten met een oplaadbare accu, die via een mobiele telefoon te bedienen zijn en die 'onzichtbaar' zijn. Dat laatste houdt in dat het toestel heel erg klein is, waardoor het voor andere mensen niet opvalt dat iemand een gehoorapparaat draagt.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Werknemers van de universitaire medische centra (UMC's) gaan de komende jaren 7 procent meer verdienen. Dat is afgesproken tijdens de onderhandelingen voor een nieuwe cao, meldt vakbond FNV. Die legt het onderhandelingsresultaat net als zorgbonden CNV en NU'91 voor aan haar leden om mee in te stemmen.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Grote pensioenfondsen hadden eind vorig jaar meer geld om alle pensioenen te kunnen betalen. Dit laten zorgfonds PFZW, ambtenarenpensioenfonds ABP, metaalfonds PMT, metalektrofonds PME en bpfBOUW weten. Dat komt volgens hen door de gestegen rente.
3 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De doorstroming op de woningmarkt komt verder onder druk te staan, stelt De Hypotheker. Dat is het gevolg van aangescherpte hypotheekregels, waardoor het voor ouderen financieel minder interessant wordt om naar een kleinere koopwoning te verhuizen.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - De winst van de bouwer van elektrische auto's Tesla is in het afgelopen kwartaal flink gedaald onder druk van lagere verkopen en hogere kosten. Volgens het door Elon Musk geleide bedrijf kwam de nettowinst uit op 840 miljoen dollar, wat 61 procent minder is dan een jaar eerder.
4 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gaat dit jaar veel meer geld uitgeven aan datacenters en kunstmatige intelligentie. Dat kwam woensdag naar voren bij de presentatie van de jaarcijfers van het socialemediabedrijf. Daarmee voert Meta de druk flink op in de concurrentiestrijd op het vlak van AI tussen grote techbedrijven.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen gesloten na het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten, zoals was verwacht. Daarnaast ging de aandacht op Wall Street uit naar de kwartaalcijfers van grote bedrijven, waaronder koffieketen Starbucks en chipproducent Texas Instruments.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.
6 uur geleden