Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Speciale gezant Nederland in Afghanistan voor overleg met Taliban

Speciale gezant Nederland in Afghanistan voor overleg met Taliban

DEN HAAG (ANP) - Een gezant van het ministerie van Buitenlandse Zaken is donderdag in de Afghaanse hoofdstad Kabul geweest voor overleg met de Taliban. Het was voor het eerst sinds eind augustus dat weer een Nederlandse diplomaat in de Afghaanse hoofdstad was. De ambassade daar is dicht.

Emiel de Bont is de recent benoemde speciale gezant voor Afghanistan van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij was met een Duitse collega in Afghanistan. Zij spraken met de Afghaanse vicepremiers Abdul Ghani Baradar en Abdul Salam Hanafi en vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties.

Volgens het ministerie is er onder meer gesproken over het veilig evacueren van Nederlanders en Afghanen, noodhulp en mensenrechten. Buitenlandse Zaken benadrukt dat de ontmoeting geen erkenning van het Taliban-bewind betekent. Nederland wil zo'n 2000 mensen uit Afghanistan halen.

De Nederlandse ambassadeur voor Afghanistan verblijft tijdelijk in Qatar. In de Arabische Golfstaat is ook een vertegenwoordiging van de radicaalislamitische Taliban. De ambassadeur staat daarmee in contact. Qatar heeft geholpen bij het regelen van het bezoek van de gezant.

Meer uit Binnenland

Kaarten jubileumeditie Dam tot Damloop snel uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.

4 uur geleden
Vrouw omgebracht in woning Amsterdam, man opgepakt

AMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.

4 uur geleden
Slachtoffer steken Noardburgum minderjarig, acht verdachten vast

NOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.

5 uur geleden
Uitstel geplande hartbehandelingen door tekort medisch hulpmiddel

DEN HAAG (ANP) - Geplande hartingrepen kunnen worden uitgesteld doordat er tekort is aan een medisch hulpmiddel dat bij behandelingen wordt gebruikt. Daarvoor waarschuwen de Hartstichting en de Nederlandse Vereniging voor Cardiologie (NVVC) na berichtgeving van Nieuwsuur. De spoedzorg, zoals bij een hartinfarct, die in dertig ziekenhuizen wordt geleverd, kan wel doorgaan.

16 uur geleden
Brekelmans hekelt 'politieke spelletjes' van PVV met asielwetten

DEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."

16 uur geleden
Kabinet wil subsidie voor overstap naar elektrische auto

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.

18 uur geleden
Aanvraag voor vergunning concert Ye in Arnhem loopt nog

ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.

18 uur geleden