Speciale gezant Nederland in Afghanistan voor overleg met Taliban
DEN HAAG (ANP) - Een gezant van het ministerie van Buitenlandse Zaken is donderdag in de Afghaanse hoofdstad Kabul geweest voor overleg met de Taliban. Het was voor het eerst sinds eind augustus dat weer een Nederlandse diplomaat in de Afghaanse hoofdstad was. De ambassade daar is dicht.
Emiel de Bont is de recent benoemde speciale gezant voor Afghanistan van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij was met een Duitse collega in Afghanistan. Zij spraken met de Afghaanse vicepremiers Abdul Ghani Baradar en Abdul Salam Hanafi en vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties.
Volgens het ministerie is er onder meer gesproken over het veilig evacueren van Nederlanders en Afghanen, noodhulp en mensenrechten. Buitenlandse Zaken benadrukt dat de ontmoeting geen erkenning van het Taliban-bewind betekent. Nederland wil zo'n 2000 mensen uit Afghanistan halen.
De Nederlandse ambassadeur voor Afghanistan verblijft tijdelijk in Qatar. In de Arabische Golfstaat is ook een vertegenwoordiging van de radicaalislamitische Taliban. De ambassadeur staat daarmee in contact. Qatar heeft geholpen bij het regelen van het bezoek van de gezant.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Het treinverkeer rond Schiphol wordt om 10.00 uur weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. Het zal nog wel even duren voordat alle treinen ook echt weer volgens dienstregeling rijden.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in Groningen, Friesland en Drenthe kan tot 12.00 uur niet worden opgestart vanwege het weer in de regio, meldt spoorbeheerder ProRail. Eerder was de verwachting dat er tot zeker 11.00 uur geen treinen zouden rijden.
38 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Pakketbezorger DHL heeft in het noorden van het land de bezorging tijdelijk volledig stilgelegd vanwege de code rood die daar geldt. Zowel de pakketbezorging als de bevoorrading van sorteercentra is uit veiligheidsoverwegingen gestaakt in Friesland, Groningen en Drenthe. In Flevoland en Overijssel, waar code oranje geldt, wordt er alleen bezorgd "als de lokale weersomstandigheden dit toelaten", meldt een woordvoerder.
55 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De code rood die in de nacht van dinsdag op woensdag is afgegeven voor de noordelijke provincies, geldt nu tot 12.00 uur. Eerder was de eindtijd 10.00 uur. Er is verraderlijke gladheid door ijzel, legt het KNMI uit, waardoor er grote kans is op ongelukken. "Ga niet de weg op."
1 uur geledenASSEN (ANP) - De Wegenwacht van de ANWB kan woensdagochtend niet rijden in het noorden van Nederland, meldt een woordvoerder. Door de spekgladde wegen in Drenthe, Friesland en Groningen kunnen medewerkers van de dienst de weg niet op. Dat is zo voor het gebied ten noorden van Assen.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Ambulances in Drenthe en een deel van Friesland rijden woensdagochtend, zegt een woordvoerster van UMCG Ambulancezorg. In de noordelijke provincies geldt code rood vanwege gladheid.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer rond Schiphol ligt woensdagochtend stil nadat in een schakelkast van een perron op het treinstation van de luchthaven kortsluiting was ontstaan. Aanvankelijk leek het erop dat nog wel een aantal treinen konden rijden, maar ProRail en NS lieten rond 07.15 uur weten dat uit veiligheidsoverwegingen het volledige treinverkeer rond de luchthaven is stilgelegd.
2 uur geleden