Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Speciaalchemiebedrijf DSM fuseert met Firmenich

Speciaalchemiebedrijf DSM fuseert met Firmenich

DEN HAAG (ANP) - Speciaalchemiebedrijf en voedingsingrediëntenconcern DSM gaat fuseren met de Zwitserse branchegenoot Firmenich. De bedrijven worden naar eigen zeggen leider op het gebied van creatie en innovatie in voeding, beauty en welzijn. Volgens de ondernemingen gaat het om een fusie van gelijken. Na de samensmelting zal het bedrijf verder gaan als DSM-Firmenich. Na de fusie, die in de eerste helft van 2023 moet worden afgerond, zetelt het bedrijf met zijn hoofdkantoren in het Zwitserse Kaiseraugst en in het Limburgse Maastricht.

Aandeelhouders van DSM zullen 65,5 procent van het fusiebedrijf in handen krijgen. De overige aandelen zijn voor de effectenbezitters van Firmenich. Daarbij zullen de Zwitsers 3,5 miljard euro inbrengen als onderdeel van de deal. Mogelijk dat hier nog een kleine aanpassing volgt. Het fusiebedrijf telt straks 28.000 werknemers wereldwijd. Daarbij is het gecombineerde bedrijf goed voor een omzet van 11,5 miljard euro.

Volgens Thomas Leysen, voorzitter van de raad van commissarissen van DSM kan het fusiebedrijf beter inspelen op de behoefte van klanten waarbij een aantrekkelijk rendement kan worden gerealiseerd. "Voor succesvolle fusies is echter meer nodig dan aanvullende capaciteiten of indrukwekkende financiën", benadrukt hij. Dat is volgens hem bij deze fusie het geval.

Winstverwachting

De bedrijven denken jaarlijks op het aangepaste bedrijfsresultaat zo'n 350 miljoen euro aan synergievoordelen te behalen door de samensmelting. Daarnaast zal de fusie zorgen voor 500 miljoen euro aan omzetstijging. Dat komt vooral door de combinatie van de voedingsactiviteiten van de bedrijven. De fusie ondersteunt volgens een verklaring van de bedrijven ook de verwachting voor een winstgroei in de dubbele cijfers. Op termijn willen de bedrijven 5 tot 7 procent omzetgroei op eigen kracht realiseren. Daarbij wordt op een marge op het bedrijfsresultaat gemikt van 22 tot 23 procent.

De samensmelting is onderhevig aan de gebruikelijke voorwaarden. De besturen van de bedrijven staan unaniem achter de fusie. De aandelen van het fusiebedrijf worden genoteerd aan aandelenbeurs Euronext in Amsterdam. De huidige topbestuurders van DSM, Geraldine Matchett en Dimitri de Vreeze, zullen die rol ook bij het fusiebedrijf gaan vervullen. Daarbij worden ze ook verantwoordelijk voor de financiën en het operationele gedeelte.

DSM veranderde de laatste decennia van een voornamelijk petrochemische onderneming in een fabrikant van hoogwaardige materialen en ingrediënten voor voedings- en gezondheidsproducten. Oorspronkelijk ontstond DSM uit De Nederlandse Staatsmijnen, het steenkolenmijnbedrijf dat in 1902 door de overheid werd opgericht.

Meer uit Financieel

TNO: robotisering nodig om maakindustrie te redden

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.

1 uur geleden
De Hypotheker: huizenkopers terughoudend door stijgende rente

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.

6 uur geleden
Senatoren VS pleiten voor strengere exportbeperkingen ASML

WASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.

6 uur geleden
Trump schrapt importheffingen op producten met weinig staal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.

6 uur geleden
Wall Street werkt verliezen weg na hoop op opening bij Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.

8 uur geleden
Trump komt met medicijnheffing van 100 procent, niet voor EU

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.

9 uur geleden
Reders: stel veiligheid scheepvaart voorop bij bijdrage Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.

9 uur geleden