Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Speciaal kunstwerk uit hout van 150-jarige oude beuk

Speciaal kunstwerk uit hout van 150-jarige oude beuk

OVEZANDE - Het hout van de 150 jaar oude beuk die is gekapt bij de roomskatholieke kerk in Ovezande krijgt een tweede leven. Kunstenaar Peter Verlaan heeft er het beeld ‘Maria uit de Beuk’ van gemaakt.

De bruine beuk is eind vorig jaar gerooid, omdat de boom zo erg was aangetast door schimmel dat de veiligheid in het geding kwam. Dorpsbewoners wilden het hout van de beuk een tweede leven geven en zo ontstond het idee om er een levensgroot beeld uit te laten maken. Omdat het een boom was uit de tuin van de Mariakerk was de keuze voor Maria snel gemaakt. 

Uit een stuk van de hoofdstam dat niet hol was, is carver en kunstenaar Peter Verlaan een prachtig kunstwerk aan het maken: Maria uit de Beuk. Het wordt een beeld van 2,60 meter hoog en een diameter van ongeveer 1 meter. Via een actie in het dorp en omgeving hebben we de gelden bijeen kunnen brengen voor het kunstwerk en voor een onderkomen voor Maria. 

Ruim 60 mensen hebben bijgedragen om dit alles mogelijk te maken. Tegelijkertijd bouwt een vrijwilliger aan het prieeltje. Intussen zijn door vrijwilligers de funderingen voor het prieeltje en voor het beeld gestort. In de fundering van Maria uit de Beuk is een blik mee gestort waarin op perkament de namen van de mensen staan vermeld die hebben bijgedragen aan de realisatie van Maria uit Beuk, inclusief een USB-stick met hun namen en het nog geheime logo dat is ontwikkeld voor Maria uit de Beuk.

De inzegening van Maria uit de Beuk en haar prieeltje zal volgens planning plaatsvinden op zondag 30 mei aansluitend aan de viering. Pastor Alida van Veldhoven neemt de inzegening voor haar rekening. Dat alles gebeurt buiten vanaf 10.30 uur.

Meer uit Beveland

Woning in Kortgene volledig verwoest door uitslaande brand

KORTGENE - Een woning aan de Oudedijk in Kortgene is in de nacht van zaterdag op zondag in vlammen opgegaan. De brandweer schaalde al snel op naar een middelbrand, maar kon de woning niet meer redden. In de woning was niemand aanwezig.

1 uur geleden
Flexibel vervoer ook op Noord-Beveland

KAMPERLAND - De Flex rijdt vanaf maandag 16 juni ook op Noord-Beveland. Flex is flexibel vervoer op aanvraag, een taxi of een busje met chauffeur, aanvullend op het bestaande openbaar vervoer.  Na de succesvolle start op Schouwen-Duiveland is Noord-Beveland de tweede gemeente waar de Flex rijdt. 

5 uur geleden
Hospice Het Clarahofje in Goes bestaat 15 jaar

GOES - Tussen de notenbomen van een oude boomgaard en een prachtig onderhouden tuin aan de rand van Goes, ligt een plek waar leven en sterven elkaar raken: hospice Het Clarahofje. Op 10 juli is het vijftien jaar geleden dat het hospice in Goes werd geopend. "Het is een huis. Een huis waar bewoners rust en comfort vinden", vertelt Ellen Koole. Samen met Addien Joosse is ze coördinator van het hospice. Samen vertellen ze over het werk dat zij en hun vrijwilligers dagelijks met liefde en toewijding verrichten.

18 uur geleden
Kinderburgemeester presenteert ‘Sportbox’ in Colijnsplaat

COLIJNSPLAAT - Kinderburgemeester Valentijn de la Chambre presenteert op woensdag 18 juni zijn project 'Sportbox'. Dit feestelijke moment vormt het startsein van de sportdag voor alle basisschoolleerlingen van groepen 5 tot en met 8 op Noord-Beveland.

1 dag geleden
Feestelijke opening van de Inloop in s-Gravenpolder

's-GRAVENPOLDER - Na enkele maanden succesvol open te zijn, viert De Inloop in 's-Gravenpolder op vrijdag 13 juni haar officiële opening. Tussen 16.00 en 19.00 uur is iedereen van harte welkom aan de Poelvoordestraat 1 om kennis te maken met de activiteiten die De Inloop biedt.

1 dag geleden
Notitie dijkversterking ter inzage

HEINKENSZAND - Waterschap Scheldestromen heeft op woensdag 11 juni de Notitie Reikwijdte en Detailniveau (NRD) aangeboden aan de provincie Zeeland. Daarmee start de procedure voor het opstellen van een Milieu Effect Rapport (MER) voor de versterking van de dijk tussen Hansweert en de kerncentrale in Borssele.

1 dag geleden
Auris De Kring scoort het hoogst tijdens Verkeersexamen

GOES - Leerlingen van groep 8 van basisschool Auris De Kring uit Goes hebben voor het tweede jaar op rij de hoogste score behaald tijdens het praktisch verkeersexamen 2025. Donderdag 12 juni ontving de school de wisselbeker. 

1 dag geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!