Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Speciaal arbeidscontract voor personeel publieke omroep nodig'

'Speciaal arbeidscontract voor personeel publieke omroep nodig'

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV wil dat er een algemeen arbeidscontract voor de publieke omroep komt, zodat omroepmedewerkers snel meer zekerheid over werk en inkomen krijgen. Het voorstel zou een einde moeten maken aan de doorgeslagen flexcultuur bij de publieke omroepen. Volgens de vakbond maken veel omroepmedewerkers zich extra zorgen omdat er onzekerheid is over de toekomstige programmering van programma’s als Kassa en Radar.

Met een publieke-omroeparbeidscontract zouden de omroepmedewerkers niet bij een specifieke omroep in dienst komen, maar in dienst van de publieke omroep in het algemeen. Wanneer een programma stopt blijft de omroepmedewerker dan in dienst en kan hij of zij voor een ander programma aan de slag. "Het is een continubedrijf met structureel werk. Dat er wat verandert in de programmering mag niet betekenen dat mensen hun werk kwijtraken", zegt FNV-bestuurder Andrée Ruiters.

Bij de landelijke publieke omroepen heeft volgens de vakbond ruim een op de drie omroepmedewerkers een tijdelijk contract. Daarbij zijn de duizenden zzp’ers en het vele werk dat wordt aan- en uitbesteed nog niet eens meegerekend, geeft Ruiters aan. "Medewerkers krijgen vaak een contract aangeboden voor de looptijd van het programma. Tijdelijk dus. Daarmee heeft de onzekerheid over programmering van programma’s direct invloed op de werkzekerheid."

Meer uit Financieel

Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

2 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

3 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

18 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

21 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

22 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

23 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

1 dag geleden