Sparta viert eerste zege van dit seizoen in Eredivisie
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft de eerste overwinning van dit seizoen in de Eredivisie binnen. De ploeg van trainer Henk Fraser, eveneens assistent van bondscoach Louis van Gaal bij het Nederlands elftal, won voor eigen publiek van Fortuna Sittard (3-1).
Sparta was wel toe aan een overwinning. De club eindigde vorig seizoen knap als achtste maar hield slechts 1 punt over aan de eerste drie speelronden van de nieuwe editie van de Eredivisie. "We hebben met Sparta een goed resultaat nodig om weer een stapje zetten", zei Fraser voor de aftrap. "Net zoals Oranje. Na Noorwegen was iedereen kritisch maar na Turkije kunnen we de hele wereld aan."
Sparta leidde na een half uur met 2-0, met dank aan treffers van Bryan Smeets en Lennart Thy. Beide spelers scoorden op aangeven van Sven Mijnans. Thy kopte in de openingsfase ook al op de lat. Mats Seuntjens bracht Fortuna Sittard in de 49e minuut terug in de wedstrijd. De 18-jarige Emanuel Emegha mocht na ruim een uur invallen bij Sparta. Hij bekroonde zijn invalbeurt met de 3-1.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
5 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
5 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
16 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
18 uur geleden