Sparta viert eerste zege van dit seizoen in Eredivisie
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft de eerste overwinning van dit seizoen in de Eredivisie binnen. De ploeg van trainer Henk Fraser, eveneens assistent van bondscoach Louis van Gaal bij het Nederlands elftal, won voor eigen publiek van Fortuna Sittard (3-1).
Sparta was wel toe aan een overwinning. De club eindigde vorig seizoen knap als achtste maar hield slechts 1 punt over aan de eerste drie speelronden van de nieuwe editie van de Eredivisie. "We hebben met Sparta een goed resultaat nodig om weer een stapje zetten", zei Fraser voor de aftrap. "Net zoals Oranje. Na Noorwegen was iedereen kritisch maar na Turkije kunnen we de hele wereld aan."
Sparta leidde na een half uur met 2-0, met dank aan treffers van Bryan Smeets en Lennart Thy. Beide spelers scoorden op aangeven van Sven Mijnans. Thy kopte in de openingsfase ook al op de lat. Mats Seuntjens bracht Fortuna Sittard in de 49e minuut terug in de wedstrijd. De 18-jarige Emanuel Emegha mocht na ruim een uur invallen bij Sparta. Hij bekroonde zijn invalbeurt met de 3-1.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
19 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
22 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
1 dag geleden