Sparta viert eerste zege van dit seizoen in Eredivisie
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft de eerste overwinning van dit seizoen in de Eredivisie binnen. De ploeg van trainer Henk Fraser, eveneens assistent van bondscoach Louis van Gaal bij het Nederlands elftal, won voor eigen publiek van Fortuna Sittard (3-1).
Sparta was wel toe aan een overwinning. De club eindigde vorig seizoen knap als achtste maar hield slechts 1 punt over aan de eerste drie speelronden van de nieuwe editie van de Eredivisie. "We hebben met Sparta een goed resultaat nodig om weer een stapje zetten", zei Fraser voor de aftrap. "Net zoals Oranje. Na Noorwegen was iedereen kritisch maar na Turkije kunnen we de hele wereld aan."
Sparta leidde na een half uur met 2-0, met dank aan treffers van Bryan Smeets en Lennart Thy. Beide spelers scoorden op aangeven van Sven Mijnans. Thy kopte in de openingsfase ook al op de lat. Mats Seuntjens bracht Fortuna Sittard in de 49e minuut terug in de wedstrijd. De 18-jarige Emanuel Emegha mocht na ruim een uur invallen bij Sparta. Hij bekroonde zijn invalbeurt met de 3-1.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
13 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
15 uur geleden