Sparta viert eerste zege van dit seizoen in Eredivisie
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft de eerste overwinning van dit seizoen in de Eredivisie binnen. De ploeg van trainer Henk Fraser, eveneens assistent van bondscoach Louis van Gaal bij het Nederlands elftal, won voor eigen publiek van Fortuna Sittard (3-1).
Sparta was wel toe aan een overwinning. De club eindigde vorig seizoen knap als achtste maar hield slechts 1 punt over aan de eerste drie speelronden van de nieuwe editie van de Eredivisie. "We hebben met Sparta een goed resultaat nodig om weer een stapje zetten", zei Fraser voor de aftrap. "Net zoals Oranje. Na Noorwegen was iedereen kritisch maar na Turkije kunnen we de hele wereld aan."
Sparta leidde na een half uur met 2-0, met dank aan treffers van Bryan Smeets en Lennart Thy. Beide spelers scoorden op aangeven van Sven Mijnans. Thy kopte in de openingsfase ook al op de lat. Mats Seuntjens bracht Fortuna Sittard in de 49e minuut terug in de wedstrijd. De 18-jarige Emanuel Emegha mocht na ruim een uur invallen bij Sparta. Hij bekroonde zijn invalbeurt met de 3-1.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Frankrijk is zeker van het WK voetbal. De Fransen hadden op donderdagavond aan een 4-0-overwinning op Oekraïne genoeg om als winnaar van Groep D naar het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te gaan.
11 minuten geledenDUBLIN (ANP) - De Portugese voetballer Ronaldo is met een rode kaart weggestuurd bij de interland tussen Ierland en Portugal. De 40-jarige sterspeler deelde een elleboogstoot uit aan Dara O'Shea. Hij kreeg aanvankelijk een gele kaart, maar na ingrijpen van de VAR werd de nummer 7 weggestuurd door scheidsrechter Glenn Nyberg.
29 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Emmanuel Emegha en Luciano Valente hebben de eerste dagen een goede indruk achtergelaten op bondscoach Ronald Koeman. De aanvaller van RC Strasbourg en de middenvelder van Feyenoord debuteren deze week in de selectie van het Nederlands elftal. Oranje speelt op vrijdagavond uit tegen Polen om WK-kwalificatie.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Een doelpunt van Vivianne Miedema is genomineerd voor de FIFA Marta Award. Dat is de prijs voor het mooiste doelpunt van het jaar in het vrouwenvoetbal. Het gaat om de treffer van de Nederlandse spits op het afgelopen EK in Zwitserland tegen Wales.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen is zo goed als zeker van plaatsing voor het WK voetbal in 2026. Het elftal van bondscoach Stale Solbakken won donderdagavond in Oslo met 4-1 van Estland. De spitsen Alexander Sørloth en Erling Haaland maakten allebei twee doelpunten voor de Noren in het uitverkochte Ullevaal Stadion. Robi Saarma scoorde voor Estland.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord mag op 22 januari toch in een volle Kuip aantreden tegen het Oostenrijkse Sturm Graz. De Rotterdamse club is succesvol in beroep gegaan bij de UEFA nadat het een straf kreeg opgelegd wegens het afsteken van vuurwerk tijdens het Europa League-duel met Panathinaikos.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De tuchtraad van de Turkse voetbalbond (TFF) heeft donderdag 102 spelers geschorst, die schuldig zijn bevonden aan het onrechtmatig gokken op wedstrijden. Daarvan zijn er 24 actief in de hoogste profcompetitie. De schorsingen variëren van 45 dagen tot een jaar. Meer dan duizend spelers zijn onderzocht.
3 uur geleden