Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta verzekert zich van deelname aan play-offs Europees voetbal

Sparta verzekert zich van deelname aan play-offs Europees voetbal

HEERENVEEN (ANP) - Sparta heeft zich verzekerd van deelname aan de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers wonnen met 2-1 bij sc Heerenveen en kwamen voor de vierde keer in de laatste vijf duels tot winst.

Dankzij die goede serie eindigde Sparta als achtste in de Eredivisie. Voor het eerst sinds het seizoen 1995-1996 besloot Sparta het seizoen in het linkerrijtje. 25 jaar geleden werd Sparta zesde onder leiding van trainer Henk ten Cate. Sindsdien eindigden de Rotterdammers nooit hoger dan de dertiende plaats.

Lennart Thy bezorgde Sparta al in de zevende minuut een voorsprong door met links hard raak te schieten in de korte hoek. Voor Thy was het zijn veertiende doelpunt van het seizoen, waardoor hij clubtopscorer is geworden. Na een kwartier maakte Wouter Burger er 0-2 van met een schot van afstand. Bij beide doelpunten keek Heerenveen-keeper Erwin Mulder er alleen maar naar; bij het doelpunt van Burger leek het erop dat Mulder erop rekende dat de bal naast zou gaan.

Fräser spaart spelers

Halverwege de tweede helft maakte Siem de Jong er nog 1-2 van, maar Sparta hield stand. Trainer Henk Fraser haalde zelfs een aantal spelers vroegtijdig naar de kant om ze te sparen voor de play-offs.

Sparta wacht in de play-offs een uitwedstrijd tegen stadgenoot Feyenoord. De ploeg van trainer Henk Fraser kan voor het eerst sinds 1985-1986 Europees voetbal gaan spelen. Dat seizoen won Sparta in de UEFA Cup na strafschoppen van Hamburger SV. In juli 1994 speelde Sparta wel in de Intertoto Cup.

Feyenoord - Sparta wordt woensdag om 21.00 uur gespeeld in De Kuip.

Meer uit Voetbal

PSV-doelman Olij maanden aan de kant met liesblessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.

1 uur geleden
Groot deel nationale voetbalsters krijgt minder dan 20.000 dollar

MANCHESTER (ANP/RTR) - Twee derde van de speelsters van nationale vrouwenelftallen verdient minder dan 20.000 Amerikaanse dollar per jaar. Dat is omgerekend iets meer dan 17.000 euro. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de internationale spelersvakbond FIFPRO, dat de aanhoudende financiële onzekerheid en structurele tekortkomingen in het vrouwenvoetbal aan het licht brengt.

2 uur geleden
Bondscoach België teruggefloten na kritiek op Club Brugge

TUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.

2 uur geleden
Spanje en Argentinië spelen tweede editie 'Finalissima' in Qatar

NYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.

3 uur geleden
Deense middenvelder Jensen langer bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.

4 uur geleden
Voormalig Ecuadoraans international op straat doodgeschoten

GUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.

8 uur geleden
Groningen-coach Lukkien verlengt aflopend contract met twee jaar

GRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.

9 uur geleden