Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta verzekert zich van deelname aan play-offs Europees voetbal

Sparta verzekert zich van deelname aan play-offs Europees voetbal

HEERENVEEN (ANP) - Sparta heeft zich verzekerd van deelname aan de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers wonnen met 2-1 bij sc Heerenveen en kwamen voor de vierde keer in de laatste vijf duels tot winst.

Dankzij die goede serie eindigde Sparta als achtste in de Eredivisie. Voor het eerst sinds het seizoen 1995-1996 besloot Sparta het seizoen in het linkerrijtje. 25 jaar geleden werd Sparta zesde onder leiding van trainer Henk ten Cate. Sindsdien eindigden de Rotterdammers nooit hoger dan de dertiende plaats.

Lennart Thy bezorgde Sparta al in de zevende minuut een voorsprong door met links hard raak te schieten in de korte hoek. Voor Thy was het zijn veertiende doelpunt van het seizoen, waardoor hij clubtopscorer is geworden. Na een kwartier maakte Wouter Burger er 0-2 van met een schot van afstand. Bij beide doelpunten keek Heerenveen-keeper Erwin Mulder er alleen maar naar; bij het doelpunt van Burger leek het erop dat Mulder erop rekende dat de bal naast zou gaan.

Fräser spaart spelers

Halverwege de tweede helft maakte Siem de Jong er nog 1-2 van, maar Sparta hield stand. Trainer Henk Fraser haalde zelfs een aantal spelers vroegtijdig naar de kant om ze te sparen voor de play-offs.

Sparta wacht in de play-offs een uitwedstrijd tegen stadgenoot Feyenoord. De ploeg van trainer Henk Fraser kan voor het eerst sinds 1985-1986 Europees voetbal gaan spelen. Dat seizoen won Sparta in de UEFA Cup na strafschoppen van Hamburger SV. In juli 1994 speelde Sparta wel in de Intertoto Cup.

Feyenoord - Sparta wordt woensdag om 21.00 uur gespeeld in De Kuip.

Meer uit Voetbal

Van Dijk kopt Liverpool naar competitiezege bij Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.

3 uur geleden
FC Utrecht maakt met zege bij NEC einde aan negatieve reeks

NIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.

3 uur geleden
UEFA en Real Madrid beëindigen juridische strijd Super League

MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.

10 uur geleden
Cruijff: min of meer afgesproken dat Grim seizoen afmaakt

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.

11 uur geleden
Cruijff wil Ajax weer winnaarsmentaliteit geven

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."

11 uur geleden
Feyenoord legt Luca Dahl Tomasson langer vast

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.

14 uur geleden
Tottenham Hotspur van Van de Ven en Simons ontslaat trainer Frank

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.

15 uur geleden