Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta verzekert zich van deelname aan play-offs Europees voetbal

Sparta verzekert zich van deelname aan play-offs Europees voetbal

HEERENVEEN (ANP) - Sparta heeft zich verzekerd van deelname aan de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers wonnen met 2-1 bij sc Heerenveen en kwamen voor de vierde keer in de laatste vijf duels tot winst.

Dankzij die goede serie eindigde Sparta als achtste in de Eredivisie. Voor het eerst sinds het seizoen 1995-1996 besloot Sparta het seizoen in het linkerrijtje. 25 jaar geleden werd Sparta zesde onder leiding van trainer Henk ten Cate. Sindsdien eindigden de Rotterdammers nooit hoger dan de dertiende plaats.

Lennart Thy bezorgde Sparta al in de zevende minuut een voorsprong door met links hard raak te schieten in de korte hoek. Voor Thy was het zijn veertiende doelpunt van het seizoen, waardoor hij clubtopscorer is geworden. Na een kwartier maakte Wouter Burger er 0-2 van met een schot van afstand. Bij beide doelpunten keek Heerenveen-keeper Erwin Mulder er alleen maar naar; bij het doelpunt van Burger leek het erop dat Mulder erop rekende dat de bal naast zou gaan.

Fräser spaart spelers

Halverwege de tweede helft maakte Siem de Jong er nog 1-2 van, maar Sparta hield stand. Trainer Henk Fraser haalde zelfs een aantal spelers vroegtijdig naar de kant om ze te sparen voor de play-offs.

Sparta wacht in de play-offs een uitwedstrijd tegen stadgenoot Feyenoord. De ploeg van trainer Henk Fraser kan voor het eerst sinds 1985-1986 Europees voetbal gaan spelen. Dat seizoen won Sparta in de UEFA Cup na strafschoppen van Hamburger SV. In juli 1994 speelde Sparta wel in de Intertoto Cup.

Feyenoord - Sparta wordt woensdag om 21.00 uur gespeeld in De Kuip.

Meer uit Voetbal

Fitz-Jim vervangt afwezige Klaassen in thuisduel van Ajax met NEC

AMSTERDAM (ANP) - Kian Fitz-Jim begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen NEC. De middenvelder vervangt Davy Klaassen, die onvoldoende fit is en ontbreekt in de selectie van de thuisploeg.

56 minuten geleden
Koploper RC Lens verliest thuis van AS Monaco na 2-0-voorsprong

LENS (ANP) - RC Lens heeft een dure nederlaag geleden in de Franse competitie. De koploper verloor thuis na een 2-0-voorsprong met 3-2 van AS Monaco. Nummer 2 Paris Saint-Germain kan later op zaterdag de eerste plaats van Lens overnemen.

1 uur geleden
Boadu in de spits bij PSV tegen sc Heerenveen

EINDHOVEN (ANP) - Myron Boadu staat voor het eerst dit seizoen in de basis bij PSV, dat zaterdag in eigen huis tegen sc Heerenveen speelt. Hij kende dit jaar veel blessureleed maar is weer fit. De spitspositie bij PSV was opnieuw vrijgekomen na het geblesseerd uitvallen van gelegenheidsspits Guus Til op een training.

2 uur geleden
Aston Villa verspeelt punten in strijd om bovenste plaatsen

BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft in de strijd om de bovenste plaatsen punten verspeeld. De nummer 3 van Engeland speelde op Villa Park met 1-1 gelijk tegen Leeds United. De thuisploeg maakte op de valreep de gelijkmaker.

2 uur geleden
Winnend Bayern maakt het zichzelf moeilijk tegen Frankfurt

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een week voor het topduel met Borussia Dortmund thuis een benauwde zege geboekt op Eintracht Frankfurt: 3-2. De koploper leek bij een 3-0-tussenstand op weg naar een eenvoudige overwinning, maar incasseerde daarna nog twee tegentreffers.

3 uur geleden
Werder Bremen schrapt reis naar VS, deels om politieke redenen

BREMEN (ANP) - Bundesliga-club Werder Bremen gaat in mei niet meer op trainingskamp naar de Verenigde Staten. Dat komt volgens een woordvoerder van de Duitse club door "sportieve, economische en politieke redenen". Werder zou oefenwedstrijden spelen in Detroit en Minneapolis, waar de afgelopen weken massale protesten waren tegen immigratiedienst ICE.

4 uur geleden
Labyad nieuwe ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.

22 uur geleden