Sparta-trainer Fraser zag doelstelling steeds veranderen
HEERENVEEN (ANP) - Sparta-trainer Henk Fraser mag met zijn ploeg dromen van Europees voetbal. Naar mate het seizoen vorderde, is de doelstelling meermaals veranderd. Zondag werd het seizoen in stijl afgesloten met een 2-1-zege bij sc Heerenveen, waardoor deelname aan de play-offs werd veiliggesteld.
"Het was voor ons ook schakelen. Eerst was het de doelstelling om te handhaven en dat werd uiteindelijk zo hoog mogelijk eindigen", zei Fraser voor de camera van ESPN. "Het ging zo goed dat we de doelstelling steeds hebben aangepast, want we gaan altijd voor het maximale."
Sparta, dat achtste is geworden, kwam in de laatste vijf speelronden tot vier zeges; de uitwedstrijd tegen FC Groningen (1-2) werd gewonnen en op eigen veld werd Vitesse met 3-0 verslagen. "We hebben lef, bereidheid en discipline getoond. Dat je die wedstrijden winnend afsluit, is niet vanzelfsprekend en zeker niet dat je het zo'n lange periode kunt volhouden", aldus Fraser.
Feyenoord is in de play-offs de eerste tegenstander. "Dat is een topploeg waarvan we heel graag willen winnen", aldus Fraser. "Als de sfeer daar wat minder is dan ligt ons voordeel op dat vlak. Maar dat weet ik niet zeker op afstand."
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP/RTR) - Het Spaanse competitieduel tussen Levante en Villarreal gaat zondag niet door. Aan de Spaanse oostkust wordt noodweer verwacht, waarna de Spaanse voetbalbond RFEF besloot de wedstrijd in Valencia af te gelasten. Villarreal is de nummer 3 in La Liga, Levante staat laatste.
8 minuten geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/RTR) - Real Sociedad heeft trainer Sergio Francisco ontslagen. Dat gebeurde twee dagen na de nederlaag (1-2) op eigen veld tegen Girona. Sociedad is nummer 15 in La Liga. Girona, achttiende, naderde door de zege tot op 1 punt.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
16 uur geleden