Sparta-trainer Fraser zag doelstelling steeds veranderen
HEERENVEEN (ANP) - Sparta-trainer Henk Fraser mag met zijn ploeg dromen van Europees voetbal. Naar mate het seizoen vorderde, is de doelstelling meermaals veranderd. Zondag werd het seizoen in stijl afgesloten met een 2-1-zege bij sc Heerenveen, waardoor deelname aan de play-offs werd veiliggesteld.
"Het was voor ons ook schakelen. Eerst was het de doelstelling om te handhaven en dat werd uiteindelijk zo hoog mogelijk eindigen", zei Fraser voor de camera van ESPN. "Het ging zo goed dat we de doelstelling steeds hebben aangepast, want we gaan altijd voor het maximale."
Sparta, dat achtste is geworden, kwam in de laatste vijf speelronden tot vier zeges; de uitwedstrijd tegen FC Groningen (1-2) werd gewonnen en op eigen veld werd Vitesse met 3-0 verslagen. "We hebben lef, bereidheid en discipline getoond. Dat je die wedstrijden winnend afsluit, is niet vanzelfsprekend en zeker niet dat je het zo'n lange periode kunt volhouden", aldus Fraser.
Feyenoord is in de play-offs de eerste tegenstander. "Dat is een topploeg waarvan we heel graag willen winnen", aldus Fraser. "Als de sfeer daar wat minder is dan ligt ons voordeel op dat vlak. Maar dat weet ik niet zeker op afstand."
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
8 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
8 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
13 uur geleden