Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sparta laat trainer Steijn naar Ajax vertrekken

Sparta laat trainer Steijn naar Ajax vertrekken

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn vertrekt als trainer bij Sparta Rotterdam en vervolgt zijn loopbaan bij Ajax. De Hagenaar heeft van zijn club toestemming gekregen om zijn doorlopende contract te laten ontbinden. Dat heeft technisch directeur Gerard Nijkamp gezegd.

"Maurice heeft ons vanochtend in een gesprek laten weten dat hij naar Ajax wil. Er stonden bepaalde voorwaarden in zijn contract en daar heeft Ajax aan voldaan. We vinden het erg jammer dat Maurice vertrekt, maar als we als Sparta een trainer aan Ajax kunnen afleveren, dan maakt dat ons als Spartanen trots", aldus Nijkamp. "We wilden heel graag door en het einde was voor ons nog niet in zicht. Maar we weten dat het hoort bij dit vak. We zijn trots op hem."

De technisch directeur zei wel verrast te zijn dat Ajax zich zondag meldde voor Steijn. "Er is altijd beweging als je goed presteert. Maar wij waren zeer tevreden over Maurice en we hadden zijn contract graag willen verlengen." De coach had bij de Rotterdamse club nog een doorlopend contract voor een jaar. Sparta moet nu onverwachts op zoek naar een nieuwe trainer. "We waren nog met plan A bezig, maar we hebben altijd een plan B. We zijn de zoektocht al begonnen."

Zesde plaats

Onder leiding van Steijn eindigde Sparta dit seizoen als zesde in de Eredivisie. De Rotterdammers haalden de finale van de play-offs om Europees voetbal, waarin FC Twente te sterk was. De verwachting is dat de 49-jarige trainer voor drie jaar bij Ajax gaat tekenen. Hij volgt interim-trainer John Heitinga op. Hedwiges Maduro (Almere City) en Saïd Bakkati (ADO De Haag) moeten hem gaan assisteren. Ajax heeft beide clubs ook benaderd.

Steijn voldoet niet helemaal aan het profiel dat Sven Mislintat twee weken geleden schetste. De nieuwe directeur voetbalzaken van Ajax noemde Heitinga nog te licht voor de functie van hoofdtrainer en vertelde dat hij op zoek was naar een oefenmeester die zijn ploegen dominant laat voetballen. Kjetil Knutsen leek lang de topkandidaat van Ajax. De Noorse oefenmeester laat FK Bodø/Glimt spectaculair voetballen, maar was niet beschikbaar. Daarna kwam Steijn in beeld.

Trainersloopbaan

De oud-voetballer van ADO en NAC Breda was als coach succesvol bij VVV-Venlo, met wie hij naar de Eredivisie promoveerde. Hij behoedde Sparta vorig jaar na zijn aanstelling voor degradatie. Hij kende als trainer mindere periodes bij ADO Den Haag, NAC Breda en Al-Wahda uit de Verenigde Emiraten. Steijn moet na VVV-Venlo en Sparta nu Ajax weer succesvol maken.

Meer uit Voetbal

Duel in Copa Libertadores afgelast na wangedrag supporters

MEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.

12 minuten geleden
Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

11 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

13 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

13 uur geleden
Coach Enrique: PSG klaar om titel Champions League te verdedigen

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.

1 dag geleden
De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

1 dag geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

1 dag geleden