Spanningen Oekraïne blijven beurshandel domineren
AMSTERDAM (ANP) - De aanhoudende spanningen in het oosten van Oekraïne blijven de beurshandel domineren. De Russische president Vladimir Poetin erkende twee separatistische regio's in Oost-Oekraïne officieel en kondigde aan er een "vredesmissie" heen te sturen. Die beslissing zorgde eerder op de dag al voor beroering op de beursvloeren in Azië. De Verenigde Staten en de Europese Unie zeiden nieuwe sancties tegen Rusland te zullen aankondigen.
De Russische afgevaardigde bij de Verenigde Naties zei tijdens een spoedzitting van de Veiligheidsraad dat zijn land blijft openstaan voor een diplomatieke oplossing voor het Oekraïne-conflict. De beslissing van Poetin de regio's te erkennen werd door verscheidene permanente en tijdelijke leden van de Veiligheidsraad veroordeeld. De Oekraïense gezant zei dat Rusland met de erkenning van Donetsk en Loehansk als onafhankelijke republieken en het sturen van vredestroepen de Russische, militaire aanwezigheid in het oosten van Oekraïne probeert te legaliseren.
Beleggers trekken vanwege de spanningen mogelijk naar veilig geachte investeringen als goud en obligaties. Ondertussen lopen de olieprijzen hard op. Voor een vat Amerikaanse olie moest voorbeurs 94,76 dollar worden betaald, 4 procent meer dan een dag eerder. Brentolie steeg 2,2 procent in prijs tot 97,43 dollar. Mogelijk dat aan oliegerelateerde fondsen op de hogere olieprijzen zullen reageren.
Prosus
In Amsterdam zal de aandacht onder andere uitgaan naar techinvesteerde Prosus. Dat bedrijf houdt een aanzienlijk belang in het Chinese Tencent Holdings. Dat bedrijf ging op zijn beurt op de beurs in Hongkong onderuit na berichten dat China de controle op de techsector in het land verder aanscherpt.
Noten- en zadenhandelaar Acomo kwam met cijfers over 2021. De onderneming wist ondanks uitdagingen in de toeleveringsketen de winst en de omzet stevig op te voeren. Daarbij werden de resultaten van het bedrijf ook geholpen door een eerdere overname. Daarbij benadrukte Acomo ook dat de prijzen van de voorraden zijn gestegen.
ASMI
AEX-fonds ASM International (ASMI) opent na de slotbel de boeken. De verwachting is dat het bedrijf dat onder meer systemen maakt voor de bewerking van zogeheten wafers, de platen waar chips op worden geproduceerd, vorig jaar flink heeft geprofiteerd van de grote vraag naar chips.
In Londen gaat de aandacht onder meer uit naar HSBC. De bank zette over 2021 een recordwinst in de boeken geholpen door het herstel uit de crisis en een eerder ingezette reorganisatie.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten innen vanaf dinsdag 00.01 uur (lokale tijd) geen heffingen meer die het Amerikaanse hooggerechtshof illegaal heeft verklaard. Het Amerikaanse agentschap voor douane en grensbewaking CBP meldt in een bericht aan vervoerders dat het alle tariefcodes die verband houden met de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump zal deactiveren.
9 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud en zilver stegen maandag in waarde door de toegenomen onzekerheid over de Amerikaanse importheffingen. Die onzekerheid werd aangewakkerd door de beslissing van het Amerikaanse hooggerechtshof om een groot deel van de door president Donald Trump ingestelde importheffingen te verwerpen. De bitcoin zakte daarentegen tot onder de 65.000 dollar, doordat beleggers minder risico's nemen in afwachting van de ontwikkelingen rond het handelsbeleid van Trump.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft flink geprofiteerd van de bezorging van zakelijke post in de laatste maand van het jaar. Dat zorgde voor een positief resultaat van de posttak aan het eind van 2025. Het postbedrijf gaat door met juridische procedures vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om PostNL geen subsidie te geven.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland zijn voor het eerst in ruim vier jaar weer positief gestemd over de economie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hoewel het ondernemersvertrouwen in de detailhandel is gestegen, houden winkeliers wel zorgen over hun personeelsbestand.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - China heeft er bij de Verenigde Staten op aangedrongen de nieuwe importtarieven in te trekken. Donald Trump kondigde de heffingen aan nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof vrijdag veel van zijn eerdere handelsmaatregelen had verworpen.
2 uur geleden