Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanningen Oekraïne blijven beurshandel domineren

Spanningen Oekraïne blijven beurshandel domineren

AMSTERDAM (ANP) - De aanhoudende spanningen in het oosten van Oekraïne blijven de beurshandel domineren. De Russische president Vladimir Poetin erkende twee separatistische regio's in Oost-Oekraïne officieel en kondigde aan er een "vredesmissie" heen te sturen. Die beslissing zorgde eerder op de dag al voor beroering op de beursvloeren in Azië. De Verenigde Staten en de Europese Unie zeiden nieuwe sancties tegen Rusland te zullen aankondigen.

De Russische afgevaardigde bij de Verenigde Naties zei tijdens een spoedzitting van de Veiligheidsraad dat zijn land blijft openstaan voor een diplomatieke oplossing voor het Oekraïne-conflict. De beslissing van Poetin de regio's te erkennen werd door verscheidene permanente en tijdelijke leden van de Veiligheidsraad veroordeeld. De Oekraïense gezant zei dat Rusland met de erkenning van Donetsk en Loehansk als onafhankelijke republieken en het sturen van vredestroepen de Russische, militaire aanwezigheid in het oosten van Oekraïne probeert te legaliseren.

Beleggers trekken vanwege de spanningen mogelijk naar veilig geachte investeringen als goud en obligaties. Ondertussen lopen de olieprijzen hard op. Voor een vat Amerikaanse olie moest voorbeurs 94,76 dollar worden betaald, 4 procent meer dan een dag eerder. Brentolie steeg 2,2 procent in prijs tot 97,43 dollar. Mogelijk dat aan oliegerelateerde fondsen op de hogere olieprijzen zullen reageren.

Prosus

In Amsterdam zal de aandacht onder andere uitgaan naar techinvesteerde Prosus. Dat bedrijf houdt een aanzienlijk belang in het Chinese Tencent Holdings. Dat bedrijf ging op zijn beurt op de beurs in Hongkong onderuit na berichten dat China de controle op de techsector in het land verder aanscherpt.

Noten- en zadenhandelaar Acomo kwam met cijfers over 2021. De onderneming wist ondanks uitdagingen in de toeleveringsketen de winst en de omzet stevig op te voeren. Daarbij werden de resultaten van het bedrijf ook geholpen door een eerdere overname. Daarbij benadrukte Acomo ook dat de prijzen van de voorraden zijn gestegen.

ASMI

AEX-fonds ASM International (ASMI) opent na de slotbel de boeken. De verwachting is dat het bedrijf dat onder meer systemen maakt voor de bewerking van zogeheten wafers, de platen waar chips op worden geproduceerd, vorig jaar flink heeft geprofiteerd van de grote vraag naar chips.

In Londen gaat de aandacht onder meer uit naar HSBC. De bank zette over 2021 een recordwinst in de boeken geholpen door het herstel uit de crisis en een eerder ingezette reorganisatie.

Meer uit Financieel

Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

15 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

17 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

18 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

21 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

21 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

22 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

23 uur geleden