Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanningen Oekraïne blijven beurshandel domineren

Spanningen Oekraïne blijven beurshandel domineren

AMSTERDAM (ANP) - De aanhoudende spanningen in het oosten van Oekraïne blijven de beurshandel domineren. De Russische president Vladimir Poetin erkende twee separatistische regio's in Oost-Oekraïne officieel en kondigde aan er een "vredesmissie" heen te sturen. Die beslissing zorgde eerder op de dag al voor beroering op de beursvloeren in Azië. De Verenigde Staten en de Europese Unie zeiden nieuwe sancties tegen Rusland te zullen aankondigen.

De Russische afgevaardigde bij de Verenigde Naties zei tijdens een spoedzitting van de Veiligheidsraad dat zijn land blijft openstaan voor een diplomatieke oplossing voor het Oekraïne-conflict. De beslissing van Poetin de regio's te erkennen werd door verscheidene permanente en tijdelijke leden van de Veiligheidsraad veroordeeld. De Oekraïense gezant zei dat Rusland met de erkenning van Donetsk en Loehansk als onafhankelijke republieken en het sturen van vredestroepen de Russische, militaire aanwezigheid in het oosten van Oekraïne probeert te legaliseren.

Beleggers trekken vanwege de spanningen mogelijk naar veilig geachte investeringen als goud en obligaties. Ondertussen lopen de olieprijzen hard op. Voor een vat Amerikaanse olie moest voorbeurs 94,76 dollar worden betaald, 4 procent meer dan een dag eerder. Brentolie steeg 2,2 procent in prijs tot 97,43 dollar. Mogelijk dat aan oliegerelateerde fondsen op de hogere olieprijzen zullen reageren.

Prosus

In Amsterdam zal de aandacht onder andere uitgaan naar techinvesteerde Prosus. Dat bedrijf houdt een aanzienlijk belang in het Chinese Tencent Holdings. Dat bedrijf ging op zijn beurt op de beurs in Hongkong onderuit na berichten dat China de controle op de techsector in het land verder aanscherpt.

Noten- en zadenhandelaar Acomo kwam met cijfers over 2021. De onderneming wist ondanks uitdagingen in de toeleveringsketen de winst en de omzet stevig op te voeren. Daarbij werden de resultaten van het bedrijf ook geholpen door een eerdere overname. Daarbij benadrukte Acomo ook dat de prijzen van de voorraden zijn gestegen.

ASMI

AEX-fonds ASM International (ASMI) opent na de slotbel de boeken. De verwachting is dat het bedrijf dat onder meer systemen maakt voor de bewerking van zogeheten wafers, de platen waar chips op worden geproduceerd, vorig jaar flink heeft geprofiteerd van de grote vraag naar chips.

In Londen gaat de aandacht onder meer uit naar HSBC. De bank zette over 2021 een recordwinst in de boeken geholpen door het herstel uit de crisis en een eerder ingezette reorganisatie.

Meer uit Financieel

Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

4 uur geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

6 uur geleden
ECB twijfelt over volgende rentestap door onzekerheid over oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.

6 uur geleden
Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

9 uur geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

9 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

10 uur geleden
Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

12 uur geleden