Spanje staat stil bij zijn coronadoden
MADRID (ANP/DPA) - Het Spaanse koninklijk huis, de regering en buitenlandse prominenten hebben donderdag in Madrid officieel stil gestaan bij de ruim 28.400 mensen die in Spanje overleden aan de gevolgen van het coronavirus. Koning Felipe VI leidde een rouwplechtigheid op het plein voor zijn paleis in de Spaanse hoofdstad.
"Deze bijeenkomst kan de pijn echter niet verlichten", sprak Felipe, gadegeslagen door ongeveer 400 genodigden op het Plaza de la Armería, onder wie premier Pedro Sánchez, zijn vrouw en kinderen, chef Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Met de rouwbijeenkomst wil de Spaanse regering niet alleen de doden herdenken en het gezondheidspersoneel bedanken maar ook de Spaanse bevolking eren voor de gezamenlijke verdiensten tijdens de strenge lockdown. De ceremonie duurde ongeveer 40 minuten en werd met 2 minuten stilte afgesloten.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
1 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).
4 uur geleden