Spanje staat stil bij zijn coronadoden
MADRID (ANP/DPA) - Het Spaanse koninklijk huis, de regering en buitenlandse prominenten hebben donderdag in Madrid officieel stil gestaan bij de ruim 28.400 mensen die in Spanje overleden aan de gevolgen van het coronavirus. Koning Felipe VI leidde een rouwplechtigheid op het plein voor zijn paleis in de Spaanse hoofdstad.
"Deze bijeenkomst kan de pijn echter niet verlichten", sprak Felipe, gadegeslagen door ongeveer 400 genodigden op het Plaza de la Armería, onder wie premier Pedro Sánchez, zijn vrouw en kinderen, chef Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Met de rouwbijeenkomst wil de Spaanse regering niet alleen de doden herdenken en het gezondheidspersoneel bedanken maar ook de Spaanse bevolking eren voor de gezamenlijke verdiensten tijdens de strenge lockdown. De ceremonie duurde ongeveer 40 minuten en werd met 2 minuten stilte afgesloten.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Zeker vier mensen zijn om het leven gekomen door een grote brand in woontorens in Hongkong. Dat melden de autoriteiten. De brandweer weet niet hoeveel personen nog binnen zijn.
15 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een Zuid-Koreaanse speciaal aanklager heeft vijftien jaar cel geëist tegen voormalig premier Han Duck-soo. De politicus wordt medeplichtigheid verweten aan het uitroepen van de militaire noodtoestand door toenmalig president Yoon Suk-yeol.
38 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Beperkingen opleggen aan de Oekraïense strijdkrachten is onacceptabel, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag in het Europees Parlement. "Dat zou het land kwetsbaar maken voor toekomstige aanvallen", zei Von der Leyen in een debat over het Amerikaanse 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.
10 uur geleden