Spanje met late zege op Portugal naar finaleronde Nations League
BRAGA (ANP) - Spanje heeft zich als vierde en laatste land geplaatst voor de finaleronde van de Nations League. De ploeg van bondscoach Luis Enrique troefde Portugal in groep 2 af door de onderlinge slotwedstrijd in Braga met 1-0 te winnen. Alvaro Morata maakte in de 88e minuut het enige doelpunt. De spits kon de bal binnentikken na voorbereidend werk van invaller Nico Williams.
Spanje verdrong Portugal daardoor van de eerste plek en plaatste zich met 11 punten, 1 punt meer dan Portugal, voor de Final Four. Spanje gaat in juni volgend jaar met Nederland, Kroatië en Italië strijden om de eindzege in de derde editie van de Nations League.
De finaleronde wordt hoogstwaarschijnlijk in Nederland gehouden. De Europese voetbalbond UEFA wijst de organisatie formeel pas in januari toe, maar van de vier finalisten heeft alleen Nederland zich kandidaat gesteld. Oranje won groep 4 met 16 punten, Kroatië eindigde met 13 punten aan kop in groep 1 en Italië zegevierde met 11 punten in groep 3.
Tsjechië degradeerde uit de A-divisie door in Sankt Gallen met 2-1 te verliezen van Zwitserland. Remo Freuler en Breel Embolo maakten in de 29e en 30e minuut de doelpunten voor het thuisland. Bij Tsjechië had Václav Cerny van FC Twente een basisplaats.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
9 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
9 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
10 uur geleden