Spanje met late zege op Portugal naar finaleronde Nations League
BRAGA (ANP) - Spanje heeft zich als vierde en laatste land geplaatst voor de finaleronde van de Nations League. De ploeg van bondscoach Luis Enrique troefde Portugal in groep 2 af door de onderlinge slotwedstrijd in Braga met 1-0 te winnen. Alvaro Morata maakte in de 88e minuut het enige doelpunt. De spits kon de bal binnentikken na voorbereidend werk van invaller Nico Williams.
Spanje verdrong Portugal daardoor van de eerste plek en plaatste zich met 11 punten, 1 punt meer dan Portugal, voor de Final Four. Spanje gaat in juni volgend jaar met Nederland, Kroatië en Italië strijden om de eindzege in de derde editie van de Nations League.
De finaleronde wordt hoogstwaarschijnlijk in Nederland gehouden. De Europese voetbalbond UEFA wijst de organisatie formeel pas in januari toe, maar van de vier finalisten heeft alleen Nederland zich kandidaat gesteld. Oranje won groep 4 met 16 punten, Kroatië eindigde met 13 punten aan kop in groep 1 en Italië zegevierde met 11 punten in groep 3.
Tsjechië degradeerde uit de A-divisie door in Sankt Gallen met 2-1 te verliezen van Zwitserland. Remo Freuler en Breel Embolo maakten in de 29e en 30e minuut de doelpunten voor het thuisland. Bij Tsjechië had Václav Cerny van FC Twente een basisplaats.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
7 minuten geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
29 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
12 uur geleden