Spanje met late zege op Portugal naar finaleronde Nations League
BRAGA (ANP) - Spanje heeft zich als vierde en laatste land geplaatst voor de finaleronde van de Nations League. De ploeg van bondscoach Luis Enrique troefde Portugal in groep 2 af door de onderlinge slotwedstrijd in Braga met 1-0 te winnen. Alvaro Morata maakte in de 88e minuut het enige doelpunt. De spits kon de bal binnentikken na voorbereidend werk van invaller Nico Williams.
Spanje verdrong Portugal daardoor van de eerste plek en plaatste zich met 11 punten, 1 punt meer dan Portugal, voor de Final Four. Spanje gaat in juni volgend jaar met Nederland, Kroatië en Italië strijden om de eindzege in de derde editie van de Nations League.
De finaleronde wordt hoogstwaarschijnlijk in Nederland gehouden. De Europese voetbalbond UEFA wijst de organisatie formeel pas in januari toe, maar van de vier finalisten heeft alleen Nederland zich kandidaat gesteld. Oranje won groep 4 met 16 punten, Kroatië eindigde met 13 punten aan kop in groep 1 en Italië zegevierde met 11 punten in groep 3.
Tsjechië degradeerde uit de A-divisie door in Sankt Gallen met 2-1 te verliezen van Zwitserland. Remo Freuler en Breel Embolo maakten in de 29e en 30e minuut de doelpunten voor het thuisland. Bij Tsjechië had Václav Cerny van FC Twente een basisplaats.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
15 uur geleden