Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spanje in finale Nations League na doelpuntrijk duel met Fransen

Spanje in finale Nations League na doelpuntrijk duel met Fransen

STUTTGART (ANP) - Spanje staat zondag in de finale van de Nations League. Bij de laatste vier werd Frankrijk in een doelpuntrijke wedstrijd met 5-4 verslagen. In de eindstrijd in München wacht een duel met Portugal, dat woensdag met 2-1 te sterk was voor gastland Duitsland.

Spanje kan zondag voor de tweede keer op rij de Nations League winnen. In 2023 was de ploeg van bondscoach Luis de la Fuente in Rotterdam na strafschoppen net iets beter dan Kroatië.

Zowel Spanje, eerder verantwoordelijk voor de uitschakeling van het Nederlands elftal, als Frankrijk trad aan met een sterke basisformatie. Vooral voorin wemelde het van de sterren zoals Lamine Yamal, Nico Williams, Kylian Mbappé en Désiré Doué van Champions League-winnaar Paris Saint-Germain.

Eerste doelpunt Williams

Williams nam het eerste doelpunt van de avond voor zijn rekening, nadat Mbappé (ingreep keeper Unai Simón) en Theo Hernández (bovenkant lat) voor Frankrijk kansen hadden laten liggen. Williams schoot raak na voorbereidend werk van Yamal en Mikel Oyarzabal.

Mikel Merino maakte niet veel later de 2-0, al kregen de Fransen ook daarna mogelijkheden. Simón onderscheidde zich andermaal. Een goal van de in Nederland geboren verdediger Dean Huijsen werd afgekeurd wegens buitenspel.

Penalty

Spanje kwam kort na rust alsnog op 3-0. Yamal benutte een penalty na te zijn gevloerd door Adrien Rabiot en kort daarop was Pedri het eindstation van een fraaie aanval. Mbappé maakte vanaf de stip nog 4-1, maar Yamal bracht de marge weer op vier.

Frankrijk kwam via Rayan Cherki en Dani Vivian (eigen goal) nog terug tot 5-3. Randal Kolo Muani had in de slotfase zelfs de 5-4 op de schoen. Zijn poging ging echter over, al kopte hij in blessuretijd alsnog raak. Spanje hield in de slotminuten stand en kon opgelucht ademhalen.

Meer uit Voetbal

Kaapverdische voetbalfans vierden feest ondanks uitschakeling WK

ROTTERDAM (ANP) - In drie uitverkochte bioscoopzalen in Rotterdam keken in de nacht van vrijdag op zaterdag 1150 supporters van het Kaapverdische voetbalelftal naar de WK-wedstrijd uit de zestiende finales tegen Argentinië. Dat die eindigde in 3-2 voor de Argentijnen, mocht volgens organisator Jorge da Veiga de pret niet drukken. "Wij zien het alsof wij het WK hebben gewonnen."

2 uur geleden
Oranje-international De Roon spreekt van 'racistische kneuzen'

DEN HAAG (ANP) - Oranje-international Marten de Roon heeft na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko via Instagram de Nederlandse supporters bedankt. "Ik ben de trainer, de jongens, de staf en het Nederlands publiek (behalve de racistische kneuzen) zo ontzettend dankbaar voor de ongelooflijke steun", schreef hij.

3 uur geleden
Argentinië wint na verlenging van Kaapverdië en treft nu Egypte

MIAMI GARDENS (ANP) - Argentinië speelt dinsdag in de achtste finales van het WK voetbal tegen Egypte in Atlanta. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni had in Miami Gardens grote moeite met het verrassend sterke Kaapverdië dat pas in de verlenging met 3-2 werd verslagen. Na de reguliere speeltijd was het 1-1.

11 uur geleden
Messi zet record WK-topscorer aller tijden op twintig treffers

MIAMI GARDENS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft zijn record als WK-topscorer aller tijden met een doelpunt tegen Kaapverdië nog scherper gesteld. Hij schoot raak in de 29e minuut en zette Argentinië op een 1-0-voorsprong. De Argentijnse wereldster heeft nu twintig WK-doelpunten op zijn naam staan. Messi is aan zijn zesde WK bezig en maakte zijn 124e doelpunt in zijn 203e interland.

13 uur geleden
Kaapverdië met drie geboren Rotterdammers tegen Argentinië op WK

MIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint met de drie geboren Rotterdammers Sidny Lopes Cabral, Deroy Duarte en Laros Duarte in Miami Gardens aan de zestiende finales op het WK tegen Argentinië. Bondscoach Pedro Leitão Brito verwees de eveneens uit Nederland afkomstige Dailon Livramento, Garry Rodrigues en Jamiro Monteiro naar de reservebank.

13 uur geleden
Egypte in achtste finale WK na zege op Australië na strafschoppen

ARLINGTON (ANP) - Egypte heeft de achtste finales op het WK voetbal bereikt. De ploeg versloeg Australië in het Dallas Stadium in Arlington na strafschoppen na 1-1 in de reguliere speeltijd en de verlenging. Egypte won de strafschoppenserie met 4-2 na missers van Harry Souttar en Lucas Herrington van Australië.

15 uur geleden
Media: duel Mexico-Engeland vanwege stormrisico vervroegd

MEXICO-STAD (ANP/RTR/DPA) - ⁠De wedstrijd van gastland Mexico tegen Engeland in de achtste finales van het WK voetbal in de nacht van zondag op maandag wordt met zes uur vervroegd vanwege het risico op storm. Dat melden lokale media in Mexico-Stad op basis van bronnen. Wereldvoetbalbond FIFA wilde de verplaatsing nog niet bevestigen tegen persbureau Reuters.

16 uur geleden