Spanje en Portugal openen grens weer voor toerisme
MADRID (ANP/RTR) - De premiers van Spanje en Portugal hebben woensdag officieel hun gezamenlijke grens voor alle reizigers heropend na een sluiting van drie maanden om de verspreiding van het coronavirus te voorkomen.
In aanwezigheid van de Spaanse koning Felipe en de Portugese president Marcelo Rebelo de Sousa openden de Spaanse premier Pedro Sánchez en zijn Portugese ambtgenoot Antonio Costa plechtig de grens. Alle andere reisbeperkingen binnen de Europese Unie zijn vorige week al opgeheven.
"Onze gedeelde welvaart en gemeenschappelijke bestemming binnen het Europese project hangen af van het feit of deze grens open is", twitterde Costa eerder op woensdag. "De pandemie bood ons een nieuwe visie op het verleden waar we niet op terug willen komen: een continent met gesloten grenzen."
Portugal doorstaat virus beter dan buurland
Met zijn enige landsgrens die meer dan drie maanden was gesloten, heeft Portugal de epidemie beter doorstaan dan het buurland: 1576 doden en 42.141 besmettingsgevallen vergeleken met de 28.355 doden in Spanje en bijna 250.000 besmettingsgevallen.
Maar beide landen kampen met nieuwe uitbraken sinds het einde van de lockdown.
Lissabon heeft woensdag opnieuw een gedeeltelijke lockdown ingevoerd voor een aantal wijken in het noorden van de hoofdstad, waarbij voor ongeveer 700.000 inwoners geldt dat ze thuis moeten blijven.
Ondertussen volgen Spaanse regio's nauwlettend ongeveer vijftig afzonderlijke uitbraken, die in de meeste gevallen beperkt zijn tot een handvol mensen.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De toekomst van keizerspinguïns is "onlosmakelijk verbonden met klimaatbeleid", concludeert het Wereld Natuur Fonds (WWF). Dat de grootste pinguïnsoort ter wereld nu officieel een bedreigde status heeft, benadrukt volgens de natuurorganisatie hoe belangrijk het is dat landen hun CO2-uitstoot snel verminderen: "Het lot van deze magnifieke vogels ligt in onze handen."
12 minuten geledenBEIROET (ANP) - Het dodental van de aanvallen op Libanon van woensdag is volgens de minister van Volksgezondheid Rakan Nassereddine opgelopen tot 203. Er zijn volgens hem ook meer dan duizend mensen gewond geraakt. Reddingswerkers waren ook donderdagochtend nog bezig met het zoeken naar slachtoffers onder de puinhopen in Beiroet.
29 minuten geledenGLAND (ANP) - Door de gevolgen van klimaatverandering is de keizerspinguïn nu officieel een bedreigde diersoort. De grootste pinguïnsoort ter wereld stond tot nog toe te boek als 'bijna bedreigd'. Op basis van de laatste wetenschappelijke inzichten is die status op de Rode Lijst van natuurbeschermingsorganisatie IUCN aangescherpt naar 'bedreigd'.
1 uur geledenLONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Britse en Franse ministers van Buitenlandse Zaken, Yvette Cooper en Jean-Noël Barrot, hebben de hevige Israëlische aanvallen op Libanon uiterst schadelijk en onaanvaardbaar genoemd. Cooper zei dat het wapenstilstandsakkoord dat Iran met de VS en Israël heeft gesloten, ook moet gelden voor Libanon.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt de secretaris en neef van Hezbollahleider Naim Qassem gedood te hebben. Ali Yusuf Harshi zou zijn omgekomen bij een aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet. De krijgsmacht zegt bij de reeks aanvallen van woensdag tot in de nacht van donderdag ook belangrijke infrastructuur van Hezbollah te hebben uitgeschakeld. Hezbollah zelf heeft de dood van Harshi niet bevestigd.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Een Iraanse delegatie gaat donderdagavond naar Pakistan om er "ernstige gesprekken" te hebben over het tienpuntenplan voor een bestand in de regio. Dit zei de Iraanse ambassadeur in Pakistan, Reza Amiri Moghaddam.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - VN-chef António Guterres veroordeelt "de massale aanvallen" van Israël op Libanon waarbij "honderden burgers gedood zijn of gewond geraakt zijn, onder wie kinderen". Guterres is bezorgd over het sterk toenemende aantal burgerslachtoffers bij de Israëlische aanvallen.
3 uur geleden