Spanje door op EK na zege op Denemarken, Duitsland wint weer
MILTON KEYNES (ANP) - De Spaanse voetbalsters hebben zich op het EK verzekerd van een plek in de kwartfinales. In het Brentford Community Stadium in Londen werd Denemarken met 1-0 verslagen. Het winnende doelpunt viel pas in de laatste minuut.
Marta Cardona, in de rust pas in de ploeg gekomen, kopte raak in de 90e minuut. Spanje had aan een doelpuntloos gelijkspel ook genoeg voor een plaats bij de laatste acht.
Spanje werd na de nipte zege bij de laatste acht gekoppeld aan het Engeland, waar Sarina Wiegman bondscoach is. Engeland heeft dit toernooi al veertien keer gescoord en alle duels gewonnen.
In dezelfde groep als Spanje en Denemarken won Duitsland ook de derde groepswedstrijd. Finland werd met 3-0 verslagen. Sophia Kleinherne, Alexandra Popp en Nicole Anyomi kwamen tot scoren voor de Duitse ploeg, de winnaar van poule B.
Duitsland treft in de kwartfinales Oostenrijk, de nummer 2 uit de groep van Engeland.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
37 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
53 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
2 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
4 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
14 uur geleden