Spanje door op EK na zege op Denemarken, Duitsland wint weer
MILTON KEYNES (ANP) - De Spaanse voetbalsters hebben zich op het EK verzekerd van een plek in de kwartfinales. In het Brentford Community Stadium in Londen werd Denemarken met 1-0 verslagen. Het winnende doelpunt viel pas in de laatste minuut.
Marta Cardona, in de rust pas in de ploeg gekomen, kopte raak in de 90e minuut. Spanje had aan een doelpuntloos gelijkspel ook genoeg voor een plaats bij de laatste acht.
Spanje werd na de nipte zege bij de laatste acht gekoppeld aan het Engeland, waar Sarina Wiegman bondscoach is. Engeland heeft dit toernooi al veertien keer gescoord en alle duels gewonnen.
In dezelfde groep als Spanje en Denemarken won Duitsland ook de derde groepswedstrijd. Finland werd met 3-0 verslagen. Sophia Kleinherne, Alexandra Popp en Nicole Anyomi kwamen tot scoren voor de Duitse ploeg, de winnaar van poule B.
Duitsland treft in de kwartfinales Oostenrijk, de nummer 2 uit de groep van Engeland.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
6 minuten geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
1 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft de finale van de FA Cup bereikt door Southampton op Wembley met 2-1 te verslaan. De ploeg van trainer Pep Guardiola kwam tien minuten voor tijd op achterstand, maar wist de halve finale met twee doelpunten in de slotfase om te keren. De tegenstander in de finale wordt zondag bepaald. Om 16.00 uur Nederlandse tijd trappen Chelsea en Leeds United op Wembley af voor hun halve finale.
2 uur geleden