Spanje door op EK na zege op Denemarken, Duitsland wint weer
MILTON KEYNES (ANP) - De Spaanse voetbalsters hebben zich op het EK verzekerd van een plek in de kwartfinales. In het Brentford Community Stadium in Londen werd Denemarken met 1-0 verslagen. Het winnende doelpunt viel pas in de laatste minuut.
Marta Cardona, in de rust pas in de ploeg gekomen, kopte raak in de 90e minuut. Spanje had aan een doelpuntloos gelijkspel ook genoeg voor een plaats bij de laatste acht.
Spanje werd na de nipte zege bij de laatste acht gekoppeld aan het Engeland, waar Sarina Wiegman bondscoach is. Engeland heeft dit toernooi al veertien keer gescoord en alle duels gewonnen.
In dezelfde groep als Spanje en Denemarken won Duitsland ook de derde groepswedstrijd. Finland werd met 3-0 verslagen. Sophia Kleinherne, Alexandra Popp en Nicole Anyomi kwamen tot scoren voor de Duitse ploeg, de winnaar van poule B.
Duitsland treft in de kwartfinales Oostenrijk, de nummer 2 uit de groep van Engeland.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
22 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
27 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
18 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
21 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
21 uur geleden