Spanjaard Martin wint door regen ingekorte MotoGP in Japan
MOTEGI (ANP) - De Spaanse motorcoureur Jorge Martin heeft de Grote Prijs van Japan in de MotoGP gewonnen. De race op het circuit in Motegi werd door hevige regenval na twaalf ronden stilgelegd. Omdat de weersomstandigheden niet verbeterden, besloot de organisatie de race niet meer te hervatten.
Martin startte van polepostion. Hij eindigde op zijn Ducati voor de Italiaan Francesco Bagnaia en zijn landgenoot Marc Marquez. Met zijn zege bracht Martin de achterstand op titelverdediger en klassementsleider Bagnaia terug tot 3 punten.
"Ik wilde vandaag heel graag een goed resultaat neerzetten. Ik voelde mij goed en het liep lekker. Maar uiteindelijk was het te gevaarlijk om door te gaan met al het water op het circuit. Ik ben blij dat iedereen oké is", zei Martin.
Van den Goorbergh
In de Moto2 finishte Zonta van den Goorbergh als negende. Bo Bendsneyder werd zeventiende. De zege was voor Somkiat Chantra uit Thailand. Hij bleef op zijn Honda de Japanner Ai Ogura voor. De Spanjaard Pedro Acosta, leider in de tussenstand, eindigde als derde.
In de Moto3 was de winst voor de Spanjaard Jaume Masia. Hij troefde thuisrijder Ayumu Sasaki en zijn landgenoot Daniel Holgado af. Collin Veijer finishte op zijn Husqvarna als elfde. Met zijn zege nam Masia de leiding in het WK-klassement.
Meer uit Sport
KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
10 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
11 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
11 uur geleden