Spanjaard Martin wint door regen ingekorte MotoGP in Japan
MOTEGI (ANP) - De Spaanse motorcoureur Jorge Martin heeft de Grote Prijs van Japan in de MotoGP gewonnen. De race op het circuit in Motegi werd door hevige regenval na twaalf ronden stilgelegd. Omdat de weersomstandigheden niet verbeterden, besloot de organisatie de race niet meer te hervatten.
Martin startte van polepostion. Hij eindigde op zijn Ducati voor de Italiaan Francesco Bagnaia en zijn landgenoot Marc Marquez. Met zijn zege bracht Martin de achterstand op titelverdediger en klassementsleider Bagnaia terug tot 3 punten.
"Ik wilde vandaag heel graag een goed resultaat neerzetten. Ik voelde mij goed en het liep lekker. Maar uiteindelijk was het te gevaarlijk om door te gaan met al het water op het circuit. Ik ben blij dat iedereen oké is", zei Martin.
Van den Goorbergh
In de Moto2 finishte Zonta van den Goorbergh als negende. Bo Bendsneyder werd zeventiende. De zege was voor Somkiat Chantra uit Thailand. Hij bleef op zijn Honda de Japanner Ai Ogura voor. De Spanjaard Pedro Acosta, leider in de tussenstand, eindigde als derde.
In de Moto3 was de winst voor de Spanjaard Jaume Masia. Hij troefde thuisrijder Ayumu Sasaki en zijn landgenoot Daniel Holgado af. Collin Veijer finishte op zijn Husqvarna als elfde. Met zijn zege nam Masia de leiding in het WK-klassement.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
12 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
18 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
21 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden