Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spalletti kritisch op zichzelf en ploeg na EK-nederlaag Italianen

Spalletti kritisch op zichzelf en ploeg na EK-nederlaag Italianen

GELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Italiaanse bondscoach Luciano Spalletti vroeg zich na de nederlaag op het EK voetbal tegen Spanje (0-1) af of hij zijn spelers na eerdere winst op Albanië meer rust had moeten gunnen. "De Spanjaarden waren veel frisser dan wij. En dat maakt in het voetbal het verschil", zei Spalletti, die desondanks kritisch was op zijn ploeg. "Ik had er meer van verwacht. We zijn niet in de wedstrijd gekomen. Als een paar spelers hun niveau niet halen, is het voor anderen ook moeilijk. Het hele team heeft me teleurgesteld."

Spanje creëerde kans op kans, terwijl de Italianen maar tot vier schoten op doel kwamen. "We kwamen vaak net te laat, reageerden niet snel genoeg. Zij waren frisser, sneller in denken en handelen. Zo brachten ze ons voortdurend in de problemen. Wellicht had ik mijn spelers na de wedstrijd tegen Albanië (2-1) meer rust moeten gunnen. Op basis van de data die we hadden, hebben we ze maar anderhalve dag gegeven. Als je fysiek niet hetzelfde niveau haalt als je tegenstander, wordt het natuurlijk moeilijk. Zeker tegen een ploeg die technisch zo begaafd is."

Terwijl Spanje na de tweede overwinning zeker is van groepswinst en een vervolg in de achtste finales, moet de titelverdediger ten minste een punt pakken tegen Kroatië om tweede te worden in de poule. Doelman Gianluigi Donnarumma: "We zijn boos, maar dat moeten we gebruiken in de laatste groepswedstrijd. We hebben het lot nog altijd in eigen hand."

Meer uit Voetbal

Guardiola toe aan duizendste wedstrijd als coach

MANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.

4 uur geleden
Bij Ajax mislukte Forbs voor het eerst opgeroepen voor Portugal

LISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.

6 uur geleden
Voetbalsters oefenen tegen Portugal en Zuid-Korea

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.

6 uur geleden
PSV met bijna fitte selectie richting topper tegen AZ

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.

6 uur geleden
Sliti, Ouaissa, Oufkir en Haen debuteren in selectie Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.

7 uur geleden
Feyenoord betreurt ongeregeldheden met fans in Stuttgart

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord betreurt de ongeregeldheden met fans tijdens de uitwedstrijd van donderdag tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De Duitse politie arresteerde zestien supporters van de club uit Rotterdam.

9 uur geleden
Bondscoach Koeman haalt Feyenoorder Valente bij Oranje

ZEIST (ANP) - Luciano Valente is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige middenvelder van Feyenoord opgeroepen voor de duels met Polen en Litouwen in het kwalificatietoernooi voor het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

9 uur geleden