Spalletti kritisch op zichzelf en ploeg na EK-nederlaag Italianen
GELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Italiaanse bondscoach Luciano Spalletti vroeg zich na de nederlaag op het EK voetbal tegen Spanje (0-1) af of hij zijn spelers na eerdere winst op Albanië meer rust had moeten gunnen. "De Spanjaarden waren veel frisser dan wij. En dat maakt in het voetbal het verschil", zei Spalletti, die desondanks kritisch was op zijn ploeg. "Ik had er meer van verwacht. We zijn niet in de wedstrijd gekomen. Als een paar spelers hun niveau niet halen, is het voor anderen ook moeilijk. Het hele team heeft me teleurgesteld."
Spanje creëerde kans op kans, terwijl de Italianen maar tot vier schoten op doel kwamen. "We kwamen vaak net te laat, reageerden niet snel genoeg. Zij waren frisser, sneller in denken en handelen. Zo brachten ze ons voortdurend in de problemen. Wellicht had ik mijn spelers na de wedstrijd tegen Albanië (2-1) meer rust moeten gunnen. Op basis van de data die we hadden, hebben we ze maar anderhalve dag gegeven. Als je fysiek niet hetzelfde niveau haalt als je tegenstander, wordt het natuurlijk moeilijk. Zeker tegen een ploeg die technisch zo begaafd is."
Terwijl Spanje na de tweede overwinning zeker is van groepswinst en een vervolg in de achtste finales, moet de titelverdediger ten minste een punt pakken tegen Kroatië om tweede te worden in de poule. Doelman Gianluigi Donnarumma: "We zijn boos, maar dat moeten we gebruiken in de laatste groepswedstrijd. We hebben het lot nog altijd in eigen hand."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
4 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
1 dag geleden