Spalletti kritisch op zichzelf en ploeg na EK-nederlaag Italianen
GELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Italiaanse bondscoach Luciano Spalletti vroeg zich na de nederlaag op het EK voetbal tegen Spanje (0-1) af of hij zijn spelers na eerdere winst op Albanië meer rust had moeten gunnen. "De Spanjaarden waren veel frisser dan wij. En dat maakt in het voetbal het verschil", zei Spalletti, die desondanks kritisch was op zijn ploeg. "Ik had er meer van verwacht. We zijn niet in de wedstrijd gekomen. Als een paar spelers hun niveau niet halen, is het voor anderen ook moeilijk. Het hele team heeft me teleurgesteld."
Spanje creëerde kans op kans, terwijl de Italianen maar tot vier schoten op doel kwamen. "We kwamen vaak net te laat, reageerden niet snel genoeg. Zij waren frisser, sneller in denken en handelen. Zo brachten ze ons voortdurend in de problemen. Wellicht had ik mijn spelers na de wedstrijd tegen Albanië (2-1) meer rust moeten gunnen. Op basis van de data die we hadden, hebben we ze maar anderhalve dag gegeven. Als je fysiek niet hetzelfde niveau haalt als je tegenstander, wordt het natuurlijk moeilijk. Zeker tegen een ploeg die technisch zo begaafd is."
Terwijl Spanje na de tweede overwinning zeker is van groepswinst en een vervolg in de achtste finales, moet de titelverdediger ten minste een punt pakken tegen Kroatië om tweede te worden in de poule. Doelman Gianluigi Donnarumma: "We zijn boos, maar dat moeten we gebruiken in de laatste groepswedstrijd. We hebben het lot nog altijd in eigen hand."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
10 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
24 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.
2 uur geledenPORTO (ANP) - Spits Luuk de Jong heeft enkele weken na zijn rentree bij FC Porto een kruisbandblessure opgelopen. Daardoor is het seizoen van de 35-jarige aanvaller waarschijnlijk al ten einde.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ernst Boekhorst blijft de komende drie jaar voorzitter van de bestuursraad van Ajax. Tijdens een algemene ledenvergadering is Boekhorst woensdagavond herbenoemd als lid van de raad, die ruim 73 procent van de aandelen van de club in handen heeft. Dat geldt ook voor René Zegerius, meldt Ajax.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran is vrijdag toch in Washington aanwezig bij de loting voor het WK voetbal. Volgens sportminister Ahmad Donjamali heeft bondscoach Amir Ghalenoei alsnog een visum gekregen en reist hij af naar de Amerikaanse hoofdstad.
5 uur geleden