Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spalletti kritisch op zichzelf en ploeg na EK-nederlaag Italianen

Spalletti kritisch op zichzelf en ploeg na EK-nederlaag Italianen

GELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Italiaanse bondscoach Luciano Spalletti vroeg zich na de nederlaag op het EK voetbal tegen Spanje (0-1) af of hij zijn spelers na eerdere winst op Albanië meer rust had moeten gunnen. "De Spanjaarden waren veel frisser dan wij. En dat maakt in het voetbal het verschil", zei Spalletti, die desondanks kritisch was op zijn ploeg. "Ik had er meer van verwacht. We zijn niet in de wedstrijd gekomen. Als een paar spelers hun niveau niet halen, is het voor anderen ook moeilijk. Het hele team heeft me teleurgesteld."

Spanje creëerde kans op kans, terwijl de Italianen maar tot vier schoten op doel kwamen. "We kwamen vaak net te laat, reageerden niet snel genoeg. Zij waren frisser, sneller in denken en handelen. Zo brachten ze ons voortdurend in de problemen. Wellicht had ik mijn spelers na de wedstrijd tegen Albanië (2-1) meer rust moeten gunnen. Op basis van de data die we hadden, hebben we ze maar anderhalve dag gegeven. Als je fysiek niet hetzelfde niveau haalt als je tegenstander, wordt het natuurlijk moeilijk. Zeker tegen een ploeg die technisch zo begaafd is."

Terwijl Spanje na de tweede overwinning zeker is van groepswinst en een vervolg in de achtste finales, moet de titelverdediger ten minste een punt pakken tegen Kroatië om tweede te worden in de poule. Doelman Gianluigi Donnarumma: "We zijn boos, maar dat moeten we gebruiken in de laatste groepswedstrijd. We hebben het lot nog altijd in eigen hand."

Meer uit Voetbal

Real Madrid verliest van Manchester City in Champions League

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.

8 uur geleden
Ajax verslaat Qarabag met veel andere spelers en is van 'nul' af

BAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).

10 uur geleden
Ajax pakt bij Qarabag eerste punten in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.

10 uur geleden
Feyenoord-aanvoerder Steijn met blessure zes weken aan de kant

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.

11 uur geleden
Ajax-trainer Grim bestraft 'laatkomer' Bounida

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.

11 uur geleden
Ajax begint met tieners Steur, Mokio en Bouwman tegen Qarabag

BAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.

13 uur geleden
FC Utrecht ziet met Ohio nog een spits uitvallen

UTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.

14 uur geleden