SpaceX en topman Musk aangeklaagd door klokkenluiders om seksisme
LOS ANGELES (ANP/RTR) - SpaceX en zijn topman Elon Musk zijn aangeklaagd door acht ex-medewerkers van het ruimtevaartbedrijf. Zij zijn naar eigen zeggen ontslagen nadat zij hun zorgen hadden geuit over vermeende seksuele intimidatie en discriminatie van vrouwen. In de aanklacht staat dat Musk met zijn gedrag een "alomtegenwoordige seksistische cultuur" bevorderde bij SpaceX.
De werknemers, vier vrouwen en vier mannen, zeggen te zijn ontslagen na het verspreiden van een brief. Daarin stelden zij dat Musk een "afleiding en schande" was. Ook drongen zij aan bij leidinggevenden om zich uit te spreken tegen seksueel getinte opmerkingen die Musk op social media plaatste.
Verder staat in de aanklacht dat vrouwelijke ingenieurs van SpaceX te maken hebben met intimidatie en seksistische opmerkingen. Deze waren "beledigend, veroorzaakten leed en maakten inbreuk op het welzijn", zo staat in de aanklacht. Als zij zich uitspraken tegen de werkcultuur, werden hun klachten genegeerd.
Reactie SpaceX
SpaceX ontkent fout te hebben gehandeld en dat de werknemers terecht zijn ontslagen voor het overtreden van het bedrijfsbeleid.
Een van de betrokken medewerkers meldde via haar advocaten dat de rechtszaak een poging is om SpaceX verantwoordelijk te houden en veranderingen te stimuleren. "We hopen dat deze rechtszaak onze collega's aanmoedigt om sterk te blijven en te blijven vechten voor een betere werkplek", zei zij in een verklaring.
Aantijgingen WSJ
The Wall Street Journal bracht eerder op de dag nog naar buiten dat Musk vrouwelijke medewerkers van SpaceX achterna zat voor seks. De Amerikaanse krant meldde dat op basis van interviews en verklaringen. Hij zou seks hebben gehad met een werknemer en een voormalige stagiaire. Ook heeft hij volgens de krant een vrouw gevraagd of zij zijn baby's wilde krijgen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.
3 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.
5 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.
6 uur geledenLONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
23 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.
1 dag geleden