SpaceX aangeklaagd voor discrimineren bij sollicitaties
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het raket- en satellietbedrijf SpaceX, dat eigendom is van miljardair Elon Musk, is aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. SpaceX wordt verdacht van discriminatie van asielzoekers en vluchtelingen bij sollicitaties. Zo zouden zij onder meer stelselmatig zijn ontmoedigd om te solliciteren.
Ook heeft SpaceX personeel geworven met de vermelding dat het bedrijf enkel wettige staatsburgers kon aannemen. Daarbij deed SpaceX ten onrechte een beroep op wet- en regelgeving, stelt het ministerie van Justitie.
Als onderbouwing haalt het ministerie een naar eigen zeggen "discriminerend" bericht aan dat eigenaar Musk in juni 2020 plaatste op X, het voormalige Twitter. "De Amerikaanse wet vereist ten minste een green card om bij SpaceX te worden aangenomen, omdat raketten geavanceerde wapentechnologie zijn", schreef hij. Een zogeheten green card is een verblijfsvergunning voor onbepaalde tijd.
Volgens het ministerie nam SpaceX het aannemen van asielzoekers en vluchtelingen niet "op een eerlijke manier in overweging" vanwege hun verblijfsstatus. Het ministerie eist daarom een vergoeding en achterstallig loon voor de asielzoekers en vluchtelingen die werden afgeschrikt om te solliciteren of zijn geweigerd bij SpaceX. Daarnaast kunnen er nog boetes volgen voor SpaceX waarvan het bedrag dan moet worden vastgesteld door de rechter.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.
10 uur geledenDUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.
10 uur geleden