SpaceX aangeklaagd voor discrimineren bij sollicitaties
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het raket- en satellietbedrijf SpaceX, dat eigendom is van miljardair Elon Musk, is aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. SpaceX wordt verdacht van discriminatie van asielzoekers en vluchtelingen bij sollicitaties. Zo zouden zij onder meer stelselmatig zijn ontmoedigd om te solliciteren.
Ook heeft SpaceX personeel geworven met de vermelding dat het bedrijf enkel wettige staatsburgers kon aannemen. Daarbij deed SpaceX ten onrechte een beroep op wet- en regelgeving, stelt het ministerie van Justitie.
Als onderbouwing haalt het ministerie een naar eigen zeggen "discriminerend" bericht aan dat eigenaar Musk in juni 2020 plaatste op X, het voormalige Twitter. "De Amerikaanse wet vereist ten minste een green card om bij SpaceX te worden aangenomen, omdat raketten geavanceerde wapentechnologie zijn", schreef hij. Een zogeheten green card is een verblijfsvergunning voor onbepaalde tijd.
Volgens het ministerie nam SpaceX het aannemen van asielzoekers en vluchtelingen niet "op een eerlijke manier in overweging" vanwege hun verblijfsstatus. Het ministerie eist daarom een vergoeding en achterstallig loon voor de asielzoekers en vluchtelingen die werden afgeschrikt om te solliciteren of zijn geweigerd bij SpaceX. Daarnaast kunnen er nog boetes volgen voor SpaceX waarvan het bedrag dan moet worden vastgesteld door de rechter.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in januari 2,4 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee viel de inflatie veel lager uit dan een maand eerder, toen de prijzen gemiddeld met 2,8 procent stegen.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieën. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.
10 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.
11 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.
12 uur geleden