SpaceX aangeklaagd voor discrimineren bij sollicitaties
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het raket- en satellietbedrijf SpaceX, dat eigendom is van miljardair Elon Musk, is aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. SpaceX wordt verdacht van discriminatie van asielzoekers en vluchtelingen bij sollicitaties. Zo zouden zij onder meer stelselmatig zijn ontmoedigd om te solliciteren.
Ook heeft SpaceX personeel geworven met de vermelding dat het bedrijf enkel wettige staatsburgers kon aannemen. Daarbij deed SpaceX ten onrechte een beroep op wet- en regelgeving, stelt het ministerie van Justitie.
Als onderbouwing haalt het ministerie een naar eigen zeggen "discriminerend" bericht aan dat eigenaar Musk in juni 2020 plaatste op X, het voormalige Twitter. "De Amerikaanse wet vereist ten minste een green card om bij SpaceX te worden aangenomen, omdat raketten geavanceerde wapentechnologie zijn", schreef hij. Een zogeheten green card is een verblijfsvergunning voor onbepaalde tijd.
Volgens het ministerie nam SpaceX het aannemen van asielzoekers en vluchtelingen niet "op een eerlijke manier in overweging" vanwege hun verblijfsstatus. Het ministerie eist daarom een vergoeding en achterstallig loon voor de asielzoekers en vluchtelingen die werden afgeschrikt om te solliciteren of zijn geweigerd bij SpaceX. Daarnaast kunnen er nog boetes volgen voor SpaceX waarvan het bedrag dan moet worden vastgesteld door de rechter.
Meer uit Financieel
GORINCHEM (ANP) - De financiƫle opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
27 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil in 2026 een centrum voor zogeheten kritieke grondstoffen oprichten om zo minder afhankelijk te worden van de import uit bijvoorbeeld China. Dat staat in een voorgesteld plan van de Europese Commissie. Het gaat om zeldzame grondstoffen zoals kobalt en lithium, die essentieel zijn voor de productie van batterijen en accu's.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company verwacht dat de wereldwijde ijsmarkt groeit naar ongeveer 90 miljard euro in 2029. De afgesplitste ijstak van Unilever rekent op sterkere groei in opkomende markten dan in ontwikkelde markten, staat in de prospectus die het bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.
2 uur geledenPOTSDAM (ANP/BLOOMBERG) - Een veelgeciteerde studie die de gevolgen van klimaatverandering voor de wereldeconomie berekende, is ingetrokken na kritiek van wetenschappers. Het onderzoek werd door wetenschappers van het Potsdam Instituut voor Klimaateffectenonderzoek ingetrokken vanwege "aanzienlijke" problemen. De studie werd vorig jaar april gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift Nature.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieder Odido kampte woensdagochtend met een storing bij het mobiele netwerk. Volgens een woordvoerder van Odido is de technische storing inmiddels verholpen. Er was volgens de zegsman geen sprake van een cyberaanval. Hij spreekt van een "vervelende situatie" door de storing.
6 uur geleden