Spaanse werknemers moederbedrijf Zara protesteren na recordwinst
MADRID (ANP/AFP) - Spaanse werknemers van het grote kledingconcern Inditex, dat ketens heeft als Zara en Bershka, hebben vrijdag geprotesteerd bij winkels van het Spaanse bedrijf. Ze eisen onder meer bonussen en wijzen daarbij op de recordwinst voor Inditex en de flinke stijging van het dividend aan de aandeelhouders. De werknemers vinden het oneerlijk dat zij daarvan niet profiteren.
Er waren protesten met vlaggen en fluitjes bij winkels van Inditex, dat ook ketens als Pull & Bear en Massimo Dutti heeft, in steden als Madrid, Barcelona, Valencia en Sevilla. De acties werden georganiseerd door de twee grootste vakbonden van Spanje. De bonden willen dat de werknemers bonussen krijgen en andere voordelen. Ze stellen echter dat Inditex niet luistert naar de wensen.
Inditex boekte in het afgelopen boekjaar een winst van 5,4 miljard euro, wat 30 procent meer is dan een jaar eerder. Dat was mede te danken aan prijsverhogingen. Het dividend wordt met 28 procent verhoogd tot 1,54 euro per aandeel. Dat is eveneens het hoogste niveau ooit voor Inditex.
"Wij, het personeel, hebben de indruk dat er geen rekening met ons wordt gehouden, dat ons werk niet wordt erkend, terwijl wij wel bijdragen aan die hoge winst", aldus een protesterende werknemer in Madrid.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
2 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.
6 uur geleden