Spaanse werknemers moederbedrijf Zara protesteren na recordwinst
MADRID (ANP/AFP) - Spaanse werknemers van het grote kledingconcern Inditex, dat ketens heeft als Zara en Bershka, hebben vrijdag geprotesteerd bij winkels van het Spaanse bedrijf. Ze eisen onder meer bonussen en wijzen daarbij op de recordwinst voor Inditex en de flinke stijging van het dividend aan de aandeelhouders. De werknemers vinden het oneerlijk dat zij daarvan niet profiteren.
Er waren protesten met vlaggen en fluitjes bij winkels van Inditex, dat ook ketens als Pull & Bear en Massimo Dutti heeft, in steden als Madrid, Barcelona, Valencia en Sevilla. De acties werden georganiseerd door de twee grootste vakbonden van Spanje. De bonden willen dat de werknemers bonussen krijgen en andere voordelen. Ze stellen echter dat Inditex niet luistert naar de wensen.
Inditex boekte in het afgelopen boekjaar een winst van 5,4 miljard euro, wat 30 procent meer is dan een jaar eerder. Dat was mede te danken aan prijsverhogingen. Het dividend wordt met 28 procent verhoogd tot 1,54 euro per aandeel. Dat is eveneens het hoogste niveau ooit voor Inditex.
"Wij, het personeel, hebben de indruk dat er geen rekening met ons wordt gehouden, dat ons werk niet wordt erkend, terwijl wij wel bijdragen aan die hoge winst", aldus een protesterende werknemer in Madrid.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers waren terughoudend na de verwerping van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. In het voorstel, dat Trump als "volkomen onacceptabel" bestempelde, zou Iran onder meer hebben geëist dat er een einde moet komen aan de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.
9 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Minder vliegtuigpassagiers reisden in april via London Heathrow in vergelijking met een jaar geleden. Volgens de luchthaven is dit het gevolg van een verstoring in het wereldwijde vliegverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij DigiD is verholpen, meldt een woordvoerster van beheerder Logius. Gebruikers hadden eerder op de dag moeite met inloggen via de website en app.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen hebben maandag moeite met inloggen op DigiD. Via de website allestoringen.nl is het aantal meldingen over DigiD sinds ongeveer 11.00 uur opgelopen tot ruim 3500. Een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD, bevestigt dat er een storing is.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Het aantal automobilisten dat wegrijdt na het tanken zonder te betalen is opnieuw toegenomen. In april gebeurde dit bijna de helft vaker dan een jaar eerder, meldt SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten eind februari begon, zijn de prijzen aan de pomp in Nederland gestegen tot nieuwe recordhoogtes.
4 uur geleden