Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse werknemers moederbedrijf Zara protesteren na recordwinst

Spaanse werknemers moederbedrijf Zara protesteren na recordwinst

MADRID (ANP/AFP) - Spaanse werknemers van het grote kledingconcern Inditex, dat ketens heeft als Zara en Bershka, hebben vrijdag geprotesteerd bij winkels van het Spaanse bedrijf. Ze eisen onder meer bonussen en wijzen daarbij op de recordwinst voor Inditex en de flinke stijging van het dividend aan de aandeelhouders. De werknemers vinden het oneerlijk dat zij daarvan niet profiteren.

Er waren protesten met vlaggen en fluitjes bij winkels van Inditex, dat ook ketens als Pull & Bear en Massimo Dutti heeft, in steden als Madrid, Barcelona, Valencia en Sevilla. De acties werden georganiseerd door de twee grootste vakbonden van Spanje. De bonden willen dat de werknemers bonussen krijgen en andere voordelen. Ze stellen echter dat Inditex niet luistert naar de wensen.

Inditex boekte in het afgelopen boekjaar een winst van 5,4 miljard euro, wat 30 procent meer is dan een jaar eerder. Dat was mede te danken aan prijsverhogingen. Het dividend wordt met 28 procent verhoogd tot 1,54 euro per aandeel. Dat is eveneens het hoogste niveau ooit voor Inditex.

"Wij, het personeel, hebben de indruk dat er geen rekening met ons wordt gehouden, dat ons werk niet wordt erkend, terwijl wij wel bijdragen aan die hoge winst", aldus een protesterende werknemer in Madrid.

Meer uit Financieel

AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

8 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

9 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

10 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

12 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

13 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

14 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

15 uur geleden