Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse voetballiga verlaagt salarisplafonds met 610 miljoen euro

Spaanse voetballiga verlaagt salarisplafonds met 610 miljoen euro

MADRID (ANP) - De clubs in de hoogste Spaanse voetballiga moeten dit seizoen honderden miljoenen euro's minder aan salarissen voor spelers uitgeven. La Liga heeft bepaald dat er in totaal 610 miljoen euro moet worden bezuinigd op de lonen van de profs. De aanleiding is de coronacrisis, die ook het Spaanse voetbal hard heeft geraakt.

Barcelona wordt het hardst getroffen. Het salarisplafond voor de Catalaanse topclub, waar Frenkie de Jong speelt, is verlaagd naar 382 miljoen euro. Vorig jaar had Barça 671 miljoen euro te besteden. Landskampioen Real Madrid mag 468 miljoen euro spenderen, 172 miljoen minder dan vorig seizoen. Het salarisbudget van Atlético Madrid is vastgesteld op 252 miljoen euro, 96 miljoen minder dan vorig seizoen.

Het plafond gaat in vanaf de komende winterse transferperiode. De maximaal uit te geven bedragen betreffen ook de salarissen van de coaches.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters PEC Zwolle boeken monsterzege op Ajax

ZWOLLE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zondag in de Eredivisie een ruime nederlaag geleden. PEC Zwolle was met liefst 7-1 te sterk voor de ploeg van coach Anouk Bruil. De nederlaag volgde drie dagen na de Europese uitschakeling door het Zweedse Hammarby IF.

2 uur geleden
RB Leipzig blijft naaste belager Bayern na zege op Bremen

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de tweede plaats in de Bundesliga behouden. De ploeg herstelde zich van een nederlaag bij Hoffenheim, waarmee net voor de interlandperiode een einde was gekomen aan een reeks van acht duels zonder verlies. Leipzig won zondag de thuiswedstrijd tegen Werder Bremen met 2-0.

3 uur geleden
AS Roma na zege bij Cremonese koploper in Serie A

CREMONA (ANP) - AS Roma heeft dankzij een 3-1-zege bij Cremonese de koppositie ingenomen in de Italiaanse Serie A. De Romeinen kwamen op 27 punten uit twaalf duels en houden daarmee Napoli (25 punten) achter zich. Internazionale kan de leiding zondagavond weer overnemen als het wint van AC Milan in de Milanese derby.

3 uur geleden
Groningen-PEC Zwolle stilgelegd vanwege te glad veld

GRONINGEN (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Groningen en PEC Zwolle is na twaalf minuten gestaakt. Het veld in de Euroborg was volgens scheidsrechter Alex Bos te glad om op te spelen. Volgens hem was het te gevaarlijk voor de spelers.

3 uur geleden
Berrettini zet Italië in finale Davis Cup op 1-0 tegen Spanje

BOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de finale van de Davis Cup tegen Spanje. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Pablo Carreño Busta, die op de 89e plaats staat: 6-3 6-4.

3 uur geleden
Telstar na gelijkspel tegen Utrecht op laatste plaats Eredivisie

VELSEN (ANP) - Telstar staat na dertien speelronden op de laatste plaats in de Eredivisie. Het elftal van trainer Anthony Correia speelde zondag voor eigen publiek met 1-1 gelijk tegen FC Utrecht. Telstar heeft 10 punten en nam de laatste plaats over van Heracles Almelo. FC Utrecht staat vijfde met 20 punten.

3 uur geleden
Feyenoord verliest ook van NEC (2-4) en ziet PSV verder uitlopen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie opnieuw punten verspeeld. Na de nederlaag in de vorige speelronde tegen Go Ahead Eagles (2-1), ging het elftal van trainer Robin van Persie nu voor eigen publiek onderuit tegen NEC: 2-4.

3 uur geleden