Spaanse voetballiga verlaagt salarisplafonds met 610 miljoen euro
MADRID (ANP) - De clubs in de hoogste Spaanse voetballiga moeten dit seizoen honderden miljoenen euro's minder aan salarissen voor spelers uitgeven. La Liga heeft bepaald dat er in totaal 610 miljoen euro moet worden bezuinigd op de lonen van de profs. De aanleiding is de coronacrisis, die ook het Spaanse voetbal hard heeft geraakt.
Barcelona wordt het hardst getroffen. Het salarisplafond voor de Catalaanse topclub, waar Frenkie de Jong speelt, is verlaagd naar 382 miljoen euro. Vorig jaar had Barça 671 miljoen euro te besteden. Landskampioen Real Madrid mag 468 miljoen euro spenderen, 172 miljoen minder dan vorig seizoen. Het salarisbudget van Atlético Madrid is vastgesteld op 252 miljoen euro, 96 miljoen minder dan vorig seizoen.
Het plafond gaat in vanaf de komende winterse transferperiode. De maximaal uit te geven bedragen betreffen ook de salarissen van de coaches.
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
7 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
17 uur geleden