Spaanse voetballiga verlaagt salarisplafonds met 610 miljoen euro
MADRID (ANP) - De clubs in de hoogste Spaanse voetballiga moeten dit seizoen honderden miljoenen euro's minder aan salarissen voor spelers uitgeven. La Liga heeft bepaald dat er in totaal 610 miljoen euro moet worden bezuinigd op de lonen van de profs. De aanleiding is de coronacrisis, die ook het Spaanse voetbal hard heeft geraakt.
Barcelona wordt het hardst getroffen. Het salarisplafond voor de Catalaanse topclub, waar Frenkie de Jong speelt, is verlaagd naar 382 miljoen euro. Vorig jaar had Barça 671 miljoen euro te besteden. Landskampioen Real Madrid mag 468 miljoen euro spenderen, 172 miljoen minder dan vorig seizoen. Het salarisbudget van Atlético Madrid is vastgesteld op 252 miljoen euro, 96 miljoen minder dan vorig seizoen.
Het plafond gaat in vanaf de komende winterse transferperiode. De maximaal uit te geven bedragen betreffen ook de salarissen van de coaches.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.
21 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De rentree van Alassane Pléa bij PSV laat nog wel even op zich wachten. De Franse aanvaller ondergaat binnenkort een aanvullende operatie die het herstel van zijn knieblessure moet bevorderen.
1 uur geledenKERKRADE (ANP) - Algemeen directeur Jordens Peters baalt van de vuurwerkactie van een groep supporters van Roda JC vrijdagavond in het thuisduel met ADO Den Haag. Daardoor werd de wedstrijd al na 13 seconden voor een kwartier stilgelegd.
4 uur geledenERMOUPOLI (ANP) - Luciano Narsingh maakt het seizoen af bij Hellas Syrou, uitkomend op het tweede niveau van Griekenland. De 35-jarige aanvaller was transfervrij sinds zijn vertrek afgelopen zomer bij Nea Salamis uit Cyprus.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
17 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.
18 uur geleden