Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse voetballers winnen goud na thriller tegen Frankrijk

Spaanse voetballers winnen goud na thriller tegen Frankrijk

PARIJS (ANP) - Spanje heeft na het EK ook het olympisch voetbaltoernooi gewonnen. De Spanjaarden wonnen in stadion Parc des Princes met 5-3 van Frankrijk, dat wordt gecoacht door Thierry Henry. Twee doelpunten van Sergio Camello in de verlenging, waaronder een stiftje, leidde Spanje naar het olympisch goud.

Frankrijk kwam in de elfde minuut op voorsprong na een blunder van de Spaanse doelman Arnau Tenas, die een schot van Enzo Millot via zijn hand in eigen doel werkte. De Spanjaard Fermin Lopez schoot zijn ploeg vervolgens met twee doelpunten in een tijdsbestek van tien minuten naar een 2-1-voorsprong. Alex Baena krulde in de 25e minuut een vrije trap in de korte hoek: 3-1.

De Spanjaarden leken daarna op weg naar een zorgeloze overwinning, maar kwamen toch in de problemen. De Fransman Maghnes Akliouche liep een kwartier voor tijd uit een scherp aangesneden vrije trap de 3-2 binnen. Daarna scoorde Jean-Philippe Mateta in de blessuretijd uit een strafschop de gelijkmaker, waardoor er moest worden verlengd. In de verlenging was Camello de grote man. Met een stiftje over de Franse keeper Guillaume Restes heen zette hij Spanje op een 4-3-voorsprong. In de slotminuut bepaalde de aanvaller de eindstand op 5-3.

Eerder op de dag grepen de Spaanse vrouwen naast het brons. In Lyon won Duitsland de strijd om de derde plaats met 1-0.

Meer uit Voetbal

Verdediger Timber met Arsenal naar finale League Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).

5 uur geleden
FC Barcelona naar halve finale Spaanse beker

ALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.

5 uur geleden
AC Milan wint vrij eenvoudig bij Bologna

BOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.

5 uur geleden
Spits Parrott schiet AZ tegen FC Twente naar halve finale

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).

5 uur geleden
Spits Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.

6 uur geleden
AZ snapt kritiek op samenwerking met zaakwaarnemer Mendes niet

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."

7 uur geleden
Ajax heeft opnieuw geen verdedigende middenvelder gevonden

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.

8 uur geleden