Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse voetballers winnen goud na thriller tegen Frankrijk

Spaanse voetballers winnen goud na thriller tegen Frankrijk

PARIJS (ANP) - Spanje heeft na het EK ook het olympisch voetbaltoernooi gewonnen. De Spanjaarden wonnen in stadion Parc des Princes met 5-3 van Frankrijk, dat wordt gecoacht door Thierry Henry. Twee doelpunten van Sergio Camello in de verlenging, waaronder een stiftje, leidde Spanje naar het olympisch goud.

Frankrijk kwam in de elfde minuut op voorsprong na een blunder van de Spaanse doelman Arnau Tenas, die een schot van Enzo Millot via zijn hand in eigen doel werkte. De Spanjaard Fermin Lopez schoot zijn ploeg vervolgens met twee doelpunten in een tijdsbestek van tien minuten naar een 2-1-voorsprong. Alex Baena krulde in de 25e minuut een vrije trap in de korte hoek: 3-1.

De Spanjaarden leken daarna op weg naar een zorgeloze overwinning, maar kwamen toch in de problemen. De Fransman Maghnes Akliouche liep een kwartier voor tijd uit een scherp aangesneden vrije trap de 3-2 binnen. Daarna scoorde Jean-Philippe Mateta in de blessuretijd uit een strafschop de gelijkmaker, waardoor er moest worden verlengd. In de verlenging was Camello de grote man. Met een stiftje over de Franse keeper Guillaume Restes heen zette hij Spanje op een 4-3-voorsprong. In de slotminuut bepaalde de aanvaller de eindstand op 5-3.

Eerder op de dag grepen de Spaanse vrouwen naast het brons. In Lyon won Duitsland de strijd om de derde plaats met 1-0.

Meer uit Voetbal

Real Betis verliest in aanloop naar duel met Feyenoord bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.

1 dag geleden
AS Roma speelt met Malen gelijk in topper tegen AC Milan

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.

1 dag geleden
Watanabe houdt enkelblessure over aan duel met Heracles

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.

1 dag geleden
ManUnited maakt einde aan ongeslagen reeks koploper Arsenal

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.

1 dag geleden
FC Utrecht kan tegen Sparta geen einde maken aan negatieve reeks

UTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.

1 dag geleden
Feyenoord wint met nieuweling Deijl wel van Heracles Almelo

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.

1 dag geleden
Feyenoord boekt tegen Heracles eerste competitiezege dit jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.

1 dag geleden