Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse voetballers winnen goud na thriller tegen Frankrijk

Spaanse voetballers winnen goud na thriller tegen Frankrijk

PARIJS (ANP) - Spanje heeft na het EK ook het olympisch voetbaltoernooi gewonnen. De Spanjaarden wonnen in stadion Parc des Princes met 5-3 van Frankrijk, dat wordt gecoacht door Thierry Henry. Twee doelpunten van Sergio Camello in de verlenging, waaronder een stiftje, leidde Spanje naar het olympisch goud.

Frankrijk kwam in de elfde minuut op voorsprong na een blunder van de Spaanse doelman Arnau Tenas, die een schot van Enzo Millot via zijn hand in eigen doel werkte. De Spanjaard Fermin Lopez schoot zijn ploeg vervolgens met twee doelpunten in een tijdsbestek van tien minuten naar een 2-1-voorsprong. Alex Baena krulde in de 25e minuut een vrije trap in de korte hoek: 3-1.

De Spanjaarden leken daarna op weg naar een zorgeloze overwinning, maar kwamen toch in de problemen. De Fransman Maghnes Akliouche liep een kwartier voor tijd uit een scherp aangesneden vrije trap de 3-2 binnen. Daarna scoorde Jean-Philippe Mateta in de blessuretijd uit een strafschop de gelijkmaker, waardoor er moest worden verlengd. In de verlenging was Camello de grote man. Met een stiftje over de Franse keeper Guillaume Restes heen zette hij Spanje op een 4-3-voorsprong. In de slotminuut bepaalde de aanvaller de eindstand op 5-3.

Eerder op de dag grepen de Spaanse vrouwen naast het brons. In Lyon won Duitsland de strijd om de derde plaats met 1-0.

Meer uit Voetbal

FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

1 uur geleden
Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

12 uur geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

14 uur geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

14 uur geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

15 uur geleden
Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

17 uur geleden
Trainer Terzic volgt Valverde na dit seizoen op bij Athletic Club

BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.

21 uur geleden