Spaanse voetballers winnen goud na thriller tegen Frankrijk
PARIJS (ANP) - Spanje heeft na het EK ook het olympisch voetbaltoernooi gewonnen. De Spanjaarden wonnen in stadion Parc des Princes met 5-3 van Frankrijk, dat wordt gecoacht door Thierry Henry. Twee doelpunten van Sergio Camello in de verlenging, waaronder een stiftje, leidde Spanje naar het olympisch goud.
Frankrijk kwam in de elfde minuut op voorsprong na een blunder van de Spaanse doelman Arnau Tenas, die een schot van Enzo Millot via zijn hand in eigen doel werkte. De Spanjaard Fermin Lopez schoot zijn ploeg vervolgens met twee doelpunten in een tijdsbestek van tien minuten naar een 2-1-voorsprong. Alex Baena krulde in de 25e minuut een vrije trap in de korte hoek: 3-1.
De Spanjaarden leken daarna op weg naar een zorgeloze overwinning, maar kwamen toch in de problemen. De Fransman Maghnes Akliouche liep een kwartier voor tijd uit een scherp aangesneden vrije trap de 3-2 binnen. Daarna scoorde Jean-Philippe Mateta in de blessuretijd uit een strafschop de gelijkmaker, waardoor er moest worden verlengd. In de verlenging was Camello de grote man. Met een stiftje over de Franse keeper Guillaume Restes heen zette hij Spanje op een 4-3-voorsprong. In de slotminuut bepaalde de aanvaller de eindstand op 5-3.
Eerder op de dag grepen de Spaanse vrouwen naast het brons. In Lyon won Duitsland de strijd om de derde plaats met 1-0.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
9 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
15 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
17 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
19 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
20 uur geleden