Spaanse regering juicht hervorming voetbalbond na kusaffaire toe
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse regering heeft positief gereageerd op het herstructureringsplan dat voetbalbond RFEF aankondigde na de commotie die is ontstaan over de kus van voorzitter Luis Rubiales op de mond van speelster Jenni Hermoso na het winnen van de WK-finale in Sydney.
Waarnemend minister van Sport Miquel Iceta verwelkomde de hervormingen en beloofde een einde te maken aan elke vorm van discriminatie van vrouwen in de sport. "Het is voorbij, geen discriminatie meer voor vrouwen," zei Iceta op een persconferentie in Madrid. "We zijn getuige geweest van een echte sociale en sportieve terugslag."
De regionale voorzitters van de Spaanse voetbalbond hielden maandag spoedberaad en kwamen na afloop naar buiten met het verzoek aan Rubiales met onmiddellijke ingang af te treden. In een verklaring stelden ze het gedrag van Rubiales na de WK-finale onacceptabel te vinden. Ook vonden de voorzitters van de regionale voetbalbonden dat hij het imago van het Spaanse voetbal ernstig heeft geschaad.
Tevens kondigde de RFEF aan een "diepgaande organisatorische herstructurering" door te voeren op strategische posities binnen de voetbalbond.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
57 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
1 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden