Spaanse premier heet oppositieleider Venezuela 'warm welkom'
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse minister-president Pedro Sánchez heeft de Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia "warm welkom" geheten in Spanje. De twee ontmoetten elkaar in de tuin van de premierswoning in de hoofdstad Madrid. De oppositie in Venezuela ziet González Urrutia als de winnaar van de presidentsverkiezingen van 28 juli. Zittend president Nicolás Maduro houdt vol dat hij zelf gewonnen heeft en vaardigde een aanhoudingsbevel uit tegen zijn opponent.
"Spanje blijft zich inzetten voor democratie, dialoog en de grondrechten van het broedervolk van Venezuela", schreef Sánchez op X. González Urrutia bedankte de premier op zijn beurt voor zijn bijdrage aan het "herstellen van de democratie en mensenrechten in ons land". Hij zei vanuit Spanje te blijven strijden voor zijn verkiezingswinst.
De Verenigde Staten hebben González Urrutia al erkend als winnaar van de verkiezingen, maar Spanje en andere Europese landen nog niet. Die willen wel dat de uitslag onderbouwd wordt met stukken voor ze eventueel bereid zijn om Maduro als winnaar aan te merken. Het Spaanse parlement vindt dat Sánchez González Urrutia nu al moet erkennen als winnaar.
Na een maand doorgebracht te hebben in de Nederlandse ambassade in Venezuela, kwam González Urrutia zondag aan in Madrid. Sánchez was toen nog voor een bezoek in China. De Spaanse premier keerde deze donderdag terug naar huis. Venezuela is een voormalige kolonie van Spanje. De landen hebben nog altijd belangrijke culturele en economische banden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.
5 uur geleden