Spaanse premier heet oppositieleider Venezuela 'warm welkom'
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse minister-president Pedro Sánchez heeft de Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia "warm welkom" geheten in Spanje. De twee ontmoetten elkaar in de tuin van de premierswoning in de hoofdstad Madrid. De oppositie in Venezuela ziet González Urrutia als de winnaar van de presidentsverkiezingen van 28 juli. Zittend president Nicolás Maduro houdt vol dat hij zelf gewonnen heeft en vaardigde een aanhoudingsbevel uit tegen zijn opponent.
"Spanje blijft zich inzetten voor democratie, dialoog en de grondrechten van het broedervolk van Venezuela", schreef Sánchez op X. González Urrutia bedankte de premier op zijn beurt voor zijn bijdrage aan het "herstellen van de democratie en mensenrechten in ons land". Hij zei vanuit Spanje te blijven strijden voor zijn verkiezingswinst.
De Verenigde Staten hebben González Urrutia al erkend als winnaar van de verkiezingen, maar Spanje en andere Europese landen nog niet. Die willen wel dat de uitslag onderbouwd wordt met stukken voor ze eventueel bereid zijn om Maduro als winnaar aan te merken. Het Spaanse parlement vindt dat Sánchez González Urrutia nu al moet erkennen als winnaar.
Na een maand doorgebracht te hebben in de Nederlandse ambassade in Venezuela, kwam González Urrutia zondag aan in Madrid. Sánchez was toen nog voor een bezoek in China. De Spaanse premier keerde deze donderdag terug naar huis. Venezuela is een voormalige kolonie van Spanje. De landen hebben nog altijd belangrijke culturele en economische banden.
Meer uit Buitenland
CARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.
3 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische onderhandelingen met de Verenigde Staten over een staakt-het-vuren in Oekraïne verlopen moeizaam. Dat zegt de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens staatspersbureau TASS.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.
10 uur geledenBERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.
10 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren tussen Thailand en Cambodja uit oktober werd door de Verenigde Staten overhaast afgedwongen om op tijd gereed te zijn voor een ondertekeningsceremonie met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt de Thaise minister van Buitenlandse Zaken Sihasak Phuangketkeow. Volgens hem wilden de Amerikanen dat de overeenkomst klaar zou zijn voordat Trump eind oktober naar Maleisië zou komen voor een top van de ASEAN. Een maand later werd het bestand alweer geschonden.
11 uur geleden