Spaanse premier heet oppositieleider Venezuela 'warm welkom'
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse minister-president Pedro Sánchez heeft de Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia "warm welkom" geheten in Spanje. De twee ontmoetten elkaar in de tuin van de premierswoning in de hoofdstad Madrid. De oppositie in Venezuela ziet González Urrutia als de winnaar van de presidentsverkiezingen van 28 juli. Zittend president Nicolás Maduro houdt vol dat hij zelf gewonnen heeft en vaardigde een aanhoudingsbevel uit tegen zijn opponent.
"Spanje blijft zich inzetten voor democratie, dialoog en de grondrechten van het broedervolk van Venezuela", schreef Sánchez op X. González Urrutia bedankte de premier op zijn beurt voor zijn bijdrage aan het "herstellen van de democratie en mensenrechten in ons land". Hij zei vanuit Spanje te blijven strijden voor zijn verkiezingswinst.
De Verenigde Staten hebben González Urrutia al erkend als winnaar van de verkiezingen, maar Spanje en andere Europese landen nog niet. Die willen wel dat de uitslag onderbouwd wordt met stukken voor ze eventueel bereid zijn om Maduro als winnaar aan te merken. Het Spaanse parlement vindt dat Sánchez González Urrutia nu al moet erkennen als winnaar.
Na een maand doorgebracht te hebben in de Nederlandse ambassade in Venezuela, kwam González Urrutia zondag aan in Madrid. Sánchez was toen nog voor een bezoek in China. De Spaanse premier keerde deze donderdag terug naar huis. Venezuela is een voormalige kolonie van Spanje. De landen hebben nog altijd belangrijke culturele en economische banden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
10 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
2 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.
6 uur geledenBERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Zeker een persoon is om het leven gekomen tijdens aanhoudende protesten in Iran. Het gaat volgens staatsmedia om een 21-jarig lid van de Basij, een soort militie die het regime steunt. De man zou zijn omgekomen tijdens ongeregeldheden in de provincie Lorestān.
7 uur geleden