Spaanse premier heet oppositieleider Venezuela 'warm welkom'
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse minister-president Pedro Sánchez heeft de Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia "warm welkom" geheten in Spanje. De twee ontmoetten elkaar in de tuin van de premierswoning in de hoofdstad Madrid. De oppositie in Venezuela ziet González Urrutia als de winnaar van de presidentsverkiezingen van 28 juli. Zittend president Nicolás Maduro houdt vol dat hij zelf gewonnen heeft en vaardigde een aanhoudingsbevel uit tegen zijn opponent.
"Spanje blijft zich inzetten voor democratie, dialoog en de grondrechten van het broedervolk van Venezuela", schreef Sánchez op X. González Urrutia bedankte de premier op zijn beurt voor zijn bijdrage aan het "herstellen van de democratie en mensenrechten in ons land". Hij zei vanuit Spanje te blijven strijden voor zijn verkiezingswinst.
De Verenigde Staten hebben González Urrutia al erkend als winnaar van de verkiezingen, maar Spanje en andere Europese landen nog niet. Die willen wel dat de uitslag onderbouwd wordt met stukken voor ze eventueel bereid zijn om Maduro als winnaar aan te merken. Het Spaanse parlement vindt dat Sánchez González Urrutia nu al moet erkennen als winnaar.
Na een maand doorgebracht te hebben in de Nederlandse ambassade in Venezuela, kwam González Urrutia zondag aan in Madrid. Sánchez was toen nog voor een bezoek in China. De Spaanse premier keerde deze donderdag terug naar huis. Venezuela is een voormalige kolonie van Spanje. De landen hebben nog altijd belangrijke culturele en economische banden.
Meer uit Buitenland
ADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
22 minuten geledenANKARA (ANP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.
1 uur geledenBREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Twee Chinese containerschepen zijn door de Straat van Hormuz gevaren, is te zien bij scheepvaartmonitor MarineTraffic. Iran heeft sinds het begin van de oorlog vorige maand slechts enkele schepen doorgelaten en heeft schepen aangevallen die ondanks de blokkade toch probeerden om door te varen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt om het Iraanse eiland Kharg op te blazen als het regime niet snel een deal met hem sluit. Hij eist op Truth Social dat de Straat van Hormuz onmiddellijk wordt heropend voor de scheepvaart.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op de Gazastrook zijn zeker drie doden gevallen, meldden de lokale autoriteiten. Ook op de bezette Westelijke Jordaanoever is een persoon gedood door Israëlische militairen.
4 uur geleden