Spaanse politie verijdelt actie tot sabotage in Vuelta
LLEIDA (ANP) - De Spaanse politie heeft vier mensen aangehouden die van plan waren een etappe in de Ronde van Spanje te saboteren. Ze wilden vermoedelijk olie vanaf een viaduct op de route gooien. Het zou gaan om aanhangers van een extreemlinkse Catalaanse onafhankelijkheidsbeweging, die tegen de doortocht van de Vuelta door de regio is.
"Met dit mechanisme probeerden ze de Ronde van Spanje te saboteren", luidt het bijschrift op X (voorheen Twitter) van de nationale politie bij een video. "'Het gaat om twee containers met 400 liter vloeistof, bedoeld om op het peloton te laten vallen. Vier mensen zijn aangehouden in Lleida."
Op het filmpje is te zien hoe een slang vanaf een viaduct direct op de weg beneden is gericht. De slang is verbonden aan tanks, die verderop verborgen staan tegen een bergwand.
De vermeende saboteurs zijn zaterdag al gearresteerd, meldde de politie later in een persbericht. De vloeistof in kwestie was waarschijnlijk motorolie en het deel van de weg waarop ze de olie wilden laten vloeien, maakte deel uit van het parcours van de derde etappe van maandag naar Andorra.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
15 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
17 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
22 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
1 dag geleden