Spaanse bondscoach noemt duel met Italië 'vroege finale'
GELSENKIRCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente noemt de groepswedstrijd tegen Italië op het EK "een vroege finale". Beide landen wonnen de eerste groepswedstrijd. Spanje versloeg Kroatië met 3-0 en titelverdediger Italië versloeg Albanië met 2-1.
"Het is de belangrijkste wedstrijd tot dusver", keek de Spaanse bondscoach tijdens de persconferentie vooruit. "De elftallen zijn op veel vlakken vergelijkbaar, dus het wordt een ingewikkelde wedstrijd. Het wordt een duel op het hoogste niveau waar we allemaal naar uit kunnen kijken. Zonder enige twijfel willen we deze wedstrijd winnen."
De La Fuente liet weten dat hij pas op de wedstrijddag beslist of hij zijn basiselftal wijzigt. "We hebben altijd ruimte voor verbetering. We moeten nederig zijn en proberen te groeien en blijven strijden."
De bondscoach vergeleek het toernooi ook met een langeafstandsrace. "We zien onszelf niet als de favoriet, maar we hebben geloof in eigen kunnen. We weten dat we de kwaliteit hebben om de finale te halen, maar het is lastig om het toernooi te winnen. We kennen de potentie van al deze elftallen. We hebben ze gezien in de kwalificaties in verschillende wedstrijden. Dus de potentie die Frankrijk, Duitsland, Engeland en Italië hebben, kennen we goed."
Spanje - Italië wordt donderdag om 21.00 uur gespeeld in Gelsenkirchen.
Meer uit Voetbal
ACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
12 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
19 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geleden