Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spaanse bondscoach noemt duel met Italië 'vroege finale'

Spaanse bondscoach noemt duel met Italië 'vroege finale'

GELSENKIRCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente noemt de groepswedstrijd tegen Italië op het EK "een vroege finale". Beide landen wonnen de eerste groepswedstrijd. Spanje versloeg Kroatië met 3-0 en titelverdediger Italië versloeg Albanië met 2-1.

"Het is de belangrijkste wedstrijd tot dusver", keek de Spaanse bondscoach tijdens de persconferentie vooruit. "De elftallen zijn op veel vlakken vergelijkbaar, dus het wordt een ingewikkelde wedstrijd. Het wordt een duel op het hoogste niveau waar we allemaal naar uit kunnen kijken. Zonder enige twijfel willen we deze wedstrijd winnen."

De La Fuente liet weten dat hij pas op de wedstrijddag beslist of hij zijn basiselftal wijzigt. "We hebben altijd ruimte voor verbetering. We moeten nederig zijn en proberen te groeien en blijven strijden."

De bondscoach vergeleek het toernooi ook met een langeafstandsrace. "We zien onszelf niet als de favoriet, maar we hebben geloof in eigen kunnen. We weten dat we de kwaliteit hebben om de finale te halen, maar het is lastig om het toernooi te winnen. We kennen de potentie van al deze elftallen. We hebben ze gezien in de kwalificaties in verschillende wedstrijden. Dus de potentie die Frankrijk, Duitsland, Engeland en Italië hebben, kennen we goed."

Spanje - Italië wordt donderdag om 21.00 uur gespeeld in Gelsenkirchen.

Meer uit Voetbal

WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

4 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

4 uur geleden
Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

7 uur geleden
Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

10 uur geleden
Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

11 uur geleden
Twee verdachten aangehouden om vuurwerk bij Ajax- FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.

12 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

14 uur geleden