Spaans boerenprotest met duizend tractoren in Valencia
VALENCIA (ANP/DPA) - Duizenden boeren hebben met hun tractoren uit protest de Spaanse stad Valencia urenlang verlamd. Met naar schatting duizend trekkers veroorzaakten ze een verkeerschaos. Volgens de organisaties van het protest tegen de lage landbouwprijzen was dit met meer dan 20.000 agrariërs een van de grootste boerenprotesten ooit in Spanje. Er waren ook betogingen in andere steden zoals Lérida in het noordoosten en Lucena in het zuiden.
Veel Spaanse boeren zien hun bestaan bedreigd. Betogers riepen om hulp van de sociaaldemocratische Spaanse premier Pedro Sánchez die een linkse regering aanvoert. Volgens de agrariërs zijn er in Spanje zes supermarktketens die de prijzen voor landbouw- en veeteeltproducten laag houden. Spanje is een van de grootste producenten in Europa van landbouw- en veeteeltproducten. Er werken in de sector naar schatting 800.000 mensen. De tractoren verlieten de derde stad van Spanje weer nadat een delegatie met de gezant van de centrale regering in de Valenciaanse regio had overlegd.
Meer uit Buitenland
LAS VEGAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oorlog met Iran tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Las Vegas donderdag gebagatelliseerd als "een kleine uitstap". Ook voorspelde hij dat het conflict "vrij snel" voorbij zal zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
11 uur geleden