Spaans boerenprotest met duizend tractoren in Valencia
VALENCIA (ANP/DPA) - Duizenden boeren hebben met hun tractoren uit protest de Spaanse stad Valencia urenlang verlamd. Met naar schatting duizend trekkers veroorzaakten ze een verkeerschaos. Volgens de organisaties van het protest tegen de lage landbouwprijzen was dit met meer dan 20.000 agrariërs een van de grootste boerenprotesten ooit in Spanje. Er waren ook betogingen in andere steden zoals Lérida in het noordoosten en Lucena in het zuiden.
Veel Spaanse boeren zien hun bestaan bedreigd. Betogers riepen om hulp van de sociaaldemocratische Spaanse premier Pedro Sánchez die een linkse regering aanvoert. Volgens de agrariërs zijn er in Spanje zes supermarktketens die de prijzen voor landbouw- en veeteeltproducten laag houden. Spanje is een van de grootste producenten in Europa van landbouw- en veeteeltproducten. Er werken in de sector naar schatting 800.000 mensen. De tractoren verlieten de derde stad van Spanje weer nadat een delegatie met de gezant van de centrale regering in de Valenciaanse regio had overlegd.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.
1 uur geledenPETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".
2 uur geledenCOTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.
6 uur geledenKALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.
8 uur geleden