Southwest Airlines zakt op Wall Street, Chinese aandelen omhoog
NEW YORK (ANP) - Southwest Airlines behoorde dinsdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij verklaarde de komende dagen met een zeer gereduceerde capaciteit te zullen vliegen vanwege de extreme weersomstandigheden in grote delen van het land. Southwest schrapte afgelopen weekend en op maandag al duizenden vluchten door het winterweer.
Vergeleken met andere maatschappijen als American Airlines en Delta Air Lines schrapte Southwest veel meer vluchten. Dat kwam de luchtvaartmaatschappij op kritiek te staan van Amerikaanse transportautoriteiten, die een onderzoek aankondigden. Het aandeel werd bijna 6 procent lager gezet. Andere luchtvaartmaatschappijen als United Airlines, American Airlines en Delta Air Lines verloren tot 1,6 procent.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent lager op 33.168 punten. De brede S&P 500 zakte 0,4 procent tot 3829 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,8 procent tot 10.409 punten. De graadmeters staan voor de maand december flink in het rood en koersen af op het slechtste beursjaar sinds 2008.
Grenzen China
Beleggers op Wall Street verwerkten het nieuws dat China na drie jaar van isolatie zijn grenzen weer opent. China liet onder meer weten dat reizigers die naar China gaan vanaf 8 januari niet meer in quarantaine hoeven.
Chinese bedrijven met beursnoteringen op Wall Street profiteerden van de verdere heropening van de Chinese economie. Webwinkelconcerns JD.Com en Alibaba stegen allebei tot bijna 5 procent. De Chinese voedselmarktplaats Pinduoduo klom 3,5 procent.
Nio
De Chinese fabrikant van elektrische auto's Nio, die ook een notering heeft in New York, zakte daarentegen 5 procent. Het bedrijf verwacht in het laatste kwartaal van 2022 minder auto's af te leveren dan eerder gedacht na leveringsproblemen en de vele coronabesmettingen in China.
Tesla zette de daling voort en verloor zo'n 5 procent. Volgens persbureau Reuters zal de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's de productie in zijn belangrijke fabriek in Shanghai in januari op een laag niveau houden door langer dicht te blijven rond de viering van het Chinees Nieuwjaar, dat op 22 januari begint.
De euro was 1,0619 dollar waard, tegen 1,0624 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 79,86 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 84,13 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MIDDELBURG (ANP) - Het Zeeuwse energiebedrijf Delta en netbeheerder Stedin hopen het stroomnet op piekmomenten te ontlasten met een 'zonalert' voor klanten. De nieuwe dienst geeft iedere vrijdag aan wanneer zonnepanelen in het weekend de meeste stroom opwekken, zodat klanten hun stroomverbruik zoveel mogelijk op die uren kunnen concentreren, maakten de bedrijven bekend.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers moeten vanaf 2027 mogelijk maken dat werknemers van een bedrijf kunnen zien wat hun collega's verdienen. Dat staat in een wetsvoorstel van minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken (D66). Met het wetsvoorstel geeft Nederland invulling aan een Europese richtlijn die landen verplicht om inzicht te geven in de salarisverschillen tussen mannen en vrouwen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vastgoedinvesteerder Rockfield Real Estate willen de komende jaren meer dan 2000 betaalbare en duurzame woningen voor studenten en starters in Nederland ontwikkelen. Ze stellen daarvoor 350 miljoen euro aan startkapitaal beschikbaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag licht lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de stevige winsten en het nieuwe slotrecord van de Amsterdamse hoofdindex op woensdag. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten en nieuwe recordresultaten van het Amerikaanse Nvidia hielden de koersverliezen beperkt.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Britse kinderen zijn op TikTok en YouTube nog niet genoeg beschermd tegen schadelijke content, volgens de Britse mediatoezichthouder Ofcom. De waakhond stelt dat de platforms geen significante, nieuwe toezeggingen hebben gedaan om de feeds met aanbevolen filmpjes veiliger te maken.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - EasyJet merkt dat de oorlog in het Midden-Oosten voor onzekerheid zorgt bij reizigers. De boekingen voor de zomerperiode bij de budgetmaatschappij lopen achter in vergelijking met vorig jaar, meldt het bedrijf bij zijn halfjaarcijfers. Door hogere brandstofkosten liep het verlies bij het Britse bedrijf op, zoals easyJet in een update in april al aankondigde.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Berichtendienst X heeft tegenover een rechtbank in Australië toegegeven de regels voor de bestrijding van onlinekindermisbruik te hebben geschonden. Daarmee is een einde gekomen aan een slepende juridische zaak en moet het bedrijf van Elon Musk een boete van 650.000 Australische dollar (ongeveer 400.000 euro) betalen.
2 uur geleden