Southwest Airlines zakt op Wall Street, Chinese aandelen omhoog
NEW YORK (ANP) - Southwest Airlines behoorde dinsdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij verklaarde de komende dagen met een zeer gereduceerde capaciteit te zullen vliegen vanwege de extreme weersomstandigheden in grote delen van het land. Southwest schrapte afgelopen weekend en op maandag al duizenden vluchten door het winterweer.
Vergeleken met andere maatschappijen als American Airlines en Delta Air Lines schrapte Southwest veel meer vluchten. Dat kwam de luchtvaartmaatschappij op kritiek te staan van Amerikaanse transportautoriteiten, die een onderzoek aankondigden. Het aandeel werd bijna 6 procent lager gezet. Andere luchtvaartmaatschappijen als United Airlines, American Airlines en Delta Air Lines verloren tot 1,6 procent.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent lager op 33.168 punten. De brede S&P 500 zakte 0,4 procent tot 3829 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,8 procent tot 10.409 punten. De graadmeters staan voor de maand december flink in het rood en koersen af op het slechtste beursjaar sinds 2008.
Grenzen China
Beleggers op Wall Street verwerkten het nieuws dat China na drie jaar van isolatie zijn grenzen weer opent. China liet onder meer weten dat reizigers die naar China gaan vanaf 8 januari niet meer in quarantaine hoeven.
Chinese bedrijven met beursnoteringen op Wall Street profiteerden van de verdere heropening van de Chinese economie. Webwinkelconcerns JD.Com en Alibaba stegen allebei tot bijna 5 procent. De Chinese voedselmarktplaats Pinduoduo klom 3,5 procent.
Nio
De Chinese fabrikant van elektrische auto's Nio, die ook een notering heeft in New York, zakte daarentegen 5 procent. Het bedrijf verwacht in het laatste kwartaal van 2022 minder auto's af te leveren dan eerder gedacht na leveringsproblemen en de vele coronabesmettingen in China.
Tesla zette de daling voort en verloor zo'n 5 procent. Volgens persbureau Reuters zal de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's de productie in zijn belangrijke fabriek in Shanghai in januari op een laag niveau houden door langer dicht te blijven rond de viering van het Chinees Nieuwjaar, dat op 22 januari begint.
De euro was 1,0619 dollar waard, tegen 1,0624 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 79,86 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 84,13 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.
7 uur geleden