Southwest Airlines weer op schema na problemen door winterweer
DALLAS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Southwest Airlines denkt vrijdag weer een normaal vluchtschema te kunnen uitvoeren na een week vol annuleringen door een winterstorm. Daardoor strandden duizenden passagiers door heel de Verenigde Staten en kreeg Southwest veel kritiek te verduren.
Southwest verwacht 39 vluchten te annuleren op vrijdag en tot nu toe nog geen enkele vlucht op zaterdag. Dat is een groot contrast met donderdag toen er nog 2364 vluchten niet vertrokken oftewel 58 procent van het totaal. Woensdag gingen er zelfs ruim 2500 vluchten niet door.
De problemen bij de luchtvaartmaatschappij begonnen afgelopen weekeinde toen een zware winterstorm een groot deel van de VS in zijn greep hield. Southwest-vliegtuigen bleven daardoor op plekken staan waar ze volgens het schema niet hoorden te zijn en de maatschappij had grote moeite om zijn schema weer op orde te krijgen. Daarbij waren er ook nog duizenden eerder gestrande passagiers die nog overgeboekt moest worden terwijl het vanwege de feestdagenperiode toch al erg druk was.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
7 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.
13 uur geleden