
Southwest Airlines verwacht nog dagen last van winterweer VS
DALLAS (ANP/BLOOMBERG) - Southwest Airlines verwacht dat de overlast voor de luchtvaart door het extreme winterweer in de Verenigde Staten nog zeker enkele dagen of mogelijk langer zal aanhouden. De maatschappij gaf aan voor dinsdag en woensdag met een zeer gereduceerde capaciteit te zullen vliegen vanwege de extreme weersomstandigheden in grote delen van het land.
Southwest schrapte afgelopen weekend en op maandag al duizenden vluchten. Voor dinsdag wordt het mes gezet in bijna 2500 vluchten in de VS. In een interview met zakenkrant The Wall Street Journal zei topman Bob Jordan dat het de grootste verstoring van het vliegverkeer door slecht weer is die hij ooit heeft gezien.
Southwest schrapte vergeleken met andere maatschappijen als American Airlines en Delta Air Lines veel meer vluchten. Ook waren er veel vertraagde vluchten. Dat heeft de maatschappij kritiek opgeleverd van de Amerikaanse transportautoriteiten. Het ministerie van Transport zei onderzoek te gaan doen naar het grote aantal geannuleerde vluchten door Southwest.
Overlast voor feestdagen
Er zijn al tientallen doden gevallen in de VS door harde wind, extreme kou en zware sneeuwval, bijvoorbeeld omdat mensen doodvroren in door sneeuw bedolven auto's. Het noodweer zorgde voor overlast voor miljoenen Amerikanen die met de kerstdagen op reis gingen. Ook voor oud en nieuw gaan veel Amerikanen op reis om familie en vrienden te bezoeken.
Reizigers die vanaf Schiphol naar Noord-Amerika vliegen, lijken weinig last te hebben van het extreme winterweer. Volgens het vluchtschema gaan vluchten naar Noord-Amerikaanse bestemmingen als New York, Detroit, Philadelphia, Calgary en Toronto gewoon door. Een woordvoerder van Schiphol zegt wel dat soms een binnenkomende vlucht uit Noord-Amerika vertraging heeft.
Luchtvaartmaatschappij KLM laat weten dat de vluchten naar de VS vooralsnog worden uitgevoerd zoals gepland.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP/DPA) - De Europese Unie blijft achter bij de Verenigde Staten en China in het tempo van economische hervormingen. Dat zegt Mario Draghi, voormalig premier van Italië en president van de Europese Centrale Bank (ECB). Een jaar geleden kwam Draghi nog met een uitgebreid rapport met aanbevelingen om de economische vernieuwing in de EU te versnellen.
10 minuten geledenMANNHEIM (ANP/BLOOMBERG) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is in september onverwacht licht gestegen, na de scherpe daling in augustus. Dat meldt het Duitse onderzoeksinstituut ZEW. Volgens het instituut is er voorzichtig optimisme onder financiële experts over de Duitse export. De huidige economische situatie blijft nog wel altijd zwak door alle onzekerheid aan het handelsfront.
1 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Autofabrikant Ford schrapt begin volgend jaar ongeveer duizend banen in zijn fabriek in Keulen, maakte het bedrijf dinsdag bekend. Als reden wordt de lage vraag naar elektrische auto's genoemd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rusland wil beslag leggen op bezittingen van de zakenman Denis Sjtengelov, die een fortuin opbouwde met snacks en in Nederland groentebedrijf HAK kocht. Volgens openbaar aanklagers in Rusland steunt Sjtengelov de strijdkrachten van Oekraïne, waarmee Rusland in oorlog is. Ze willen van de rechter in Moskou toestemming voor de inbeslagname van bezittingen van zijn voedingsmiddelenbedrijf KDV.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt woensdag ongeveer honderd vluchten vanwege de staking bij het grondpersoneel. Duizenden passagiers zijn omgeboekt naar de eerstvolgende beschikbare vlucht. Dit meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij dinsdag, nadat op de website van Schiphol al te zien was dat vele tientallen KLM-vluchten zijn geannuleerd.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse automaker Jaguar Land Rover (JLR) heeft nog altijd last van de zware cyberaanval begin deze maand. JLR, eigendom van het Indiase Tata Motors, heeft de productiestop verlengd tot 24 september.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - TikTok wordt in de Verenigde Staten mogelijk gekocht door een consortium van bedrijven met onder meer softwarebedrijf Oracle. Het populaire socialemediaplatform kan dan blijven bestaan in de VS als het maandag bereikte 'raamwerkakkoord' is afgerond. Dit melden ingewijden aan CBS News.
2 uur geleden