Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Southwest Airlines verwacht nog dagen last van winterweer VS

Southwest Airlines verwacht nog dagen last van winterweer VS

DALLAS (ANP/BLOOMBERG) - Southwest Airlines verwacht dat de overlast voor de luchtvaart door het extreme winterweer in de Verenigde Staten nog zeker enkele dagen of mogelijk langer zal aanhouden. De maatschappij gaf aan voor dinsdag en woensdag met een zeer gereduceerde capaciteit te zullen vliegen vanwege de extreme weersomstandigheden in grote delen van het land.

Southwest schrapte afgelopen weekend en op maandag al duizenden vluchten. Voor dinsdag wordt het mes gezet in bijna 2500 vluchten in de VS. In een interview met zakenkrant The Wall Street Journal zei topman Bob Jordan dat het de grootste verstoring van het vliegverkeer door slecht weer is die hij ooit heeft gezien.

Southwest schrapte vergeleken met andere maatschappijen als American Airlines en Delta Air Lines veel meer vluchten. Ook waren er veel vertraagde vluchten. Dat heeft de maatschappij kritiek opgeleverd van de Amerikaanse transportautoriteiten. Het ministerie van Transport zei onderzoek te gaan doen naar het grote aantal geannuleerde vluchten door Southwest.

Overlast voor feestdagen

Er zijn al tientallen doden gevallen in de VS door harde wind, extreme kou en zware sneeuwval, bijvoorbeeld omdat mensen doodvroren in door sneeuw bedolven auto's. Het noodweer zorgde voor overlast voor miljoenen Amerikanen die met de kerstdagen op reis gingen. Ook voor oud en nieuw gaan veel Amerikanen op reis om familie en vrienden te bezoeken.

Reizigers die vanaf Schiphol naar Noord-Amerika vliegen, lijken weinig last te hebben van het extreme winterweer. Volgens het vluchtschema gaan vluchten naar Noord-Amerikaanse bestemmingen als New York, Detroit, Philadelphia, Calgary en Toronto gewoon door. Een woordvoerder van Schiphol zegt wel dat soms een binnenkomende vlucht uit Noord-Amerika vertraging heeft.

Luchtvaartmaatschappij KLM laat weten dat de vluchten naar de VS vooralsnog worden uitgevoerd zoals gepland.

Meer uit Financieel

'Zonalert' geeft Zeeuwen advies over stroomgebruik bij pieken

MIDDELBURG (ANP) - Het Zeeuwse energiebedrijf Delta en netbeheerder Stedin hopen het stroomnet op piekmomenten te ontlasten met een 'zonalert' voor klanten. De nieuwe dienst geeft iedere vrijdag aan wanneer zonnepanelen in het weekend de meeste stroom opwekken, zodat klanten hun stroomverbruik zoveel mogelijk op die uren kunnen concentreren, maakten de bedrijven bekend.

18 minuten geleden
Loonkloof moet inzichtelijk worden voor collega's

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers moeten vanaf 2027 mogelijk maken dat werknemers van een bedrijf kunnen zien wat hun collega's verdienen. Dat staat in een wetsvoorstel van minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken (D66). Met het wetsvoorstel geeft Nederland invulling aan een Europese richtlijn die landen verplicht om inzicht te geven in de salarisverschillen tussen mannen en vrouwen.

55 minuten geleden
Pensioenfonds ABP wil 2000 starters- en studentenwoningen bouwen

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vastgoedinvesteerder Rockfield Real Estate willen de komende jaren meer dan 2000 betaalbare en duurzame woningen voor studenten en starters in Nederland ontwikkelen. Ze stellen daarvoor 350 miljoen euro aan startkapitaal beschikbaar.

56 minuten geleden
AEX-index daalt licht na bereiken nieuw recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag licht lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de stevige winsten en het nieuwe slotrecord van de Amsterdamse hoofdindex op woensdag. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten en nieuwe recordresultaten van het Amerikaanse Nvidia hielden de koersverliezen beperkt.

1 uur geleden
Waakhond VK: TikTok en YouTube beschermen kinderen onvoldoende

LONDEN (ANP/RTR) - Britse kinderen zijn op TikTok en YouTube nog niet genoeg beschermd tegen schadelijke content, volgens de Britse mediatoezichthouder Ofcom. De waakhond stelt dat de platforms geen significante, nieuwe toezeggingen hebben gedaan om de feeds met aanbevolen filmpjes veiliger te maken.

1 uur geleden
Boekingen bij easyJet lopen achter door onzekerheid over oorlog

LONDEN (ANP) - EasyJet merkt dat de oorlog in het Midden-Oosten voor onzekerheid zorgt bij reizigers. De boekingen voor de zomerperiode bij de budgetmaatschappij lopen achter in vergelijking met vorig jaar, meldt het bedrijf bij zijn halfjaarcijfers. Door hogere brandstofkosten liep het verlies bij het Britse bedrijf op, zoals easyJet in een update in april al aankondigde.

1 uur geleden
X bekent schenden Australische antimisbruikwet en betaalt boete

SYDNEY (ANP/RTR) - Berichtendienst X heeft tegenover een rechtbank in Australië toegegeven de regels voor de bestrijding van onlinekindermisbruik te hebben geschonden. Daarmee is een einde gekomen aan een slepende juridische zaak en moet het bedrijf van Elon Musk een boete van 650.000 Australische dollar (ongeveer 400.000 euro) betalen.

2 uur geleden