Southwest Airlines verwacht nog dagen last van winterweer VS
DALLAS (ANP/BLOOMBERG) - Southwest Airlines verwacht dat de overlast voor de luchtvaart door het extreme winterweer in de Verenigde Staten nog zeker enkele dagen of mogelijk langer zal aanhouden. De maatschappij gaf aan voor dinsdag en woensdag met een zeer gereduceerde capaciteit te zullen vliegen vanwege de extreme weersomstandigheden in grote delen van het land.
Southwest schrapte afgelopen weekend en op maandag al duizenden vluchten. Voor dinsdag wordt het mes gezet in bijna 2500 vluchten in de VS. In een interview met zakenkrant The Wall Street Journal zei topman Bob Jordan dat het de grootste verstoring van het vliegverkeer door slecht weer is die hij ooit heeft gezien.
Southwest schrapte vergeleken met andere maatschappijen als American Airlines en Delta Air Lines veel meer vluchten. Ook waren er veel vertraagde vluchten. Dat heeft de maatschappij kritiek opgeleverd van de Amerikaanse transportautoriteiten. Het ministerie van Transport zei onderzoek te gaan doen naar het grote aantal geannuleerde vluchten door Southwest.
Overlast voor feestdagen
Er zijn al tientallen doden gevallen in de VS door harde wind, extreme kou en zware sneeuwval, bijvoorbeeld omdat mensen doodvroren in door sneeuw bedolven auto's. Het noodweer zorgde voor overlast voor miljoenen Amerikanen die met de kerstdagen op reis gingen. Ook voor oud en nieuw gaan veel Amerikanen op reis om familie en vrienden te bezoeken.
Reizigers die vanaf Schiphol naar Noord-Amerika vliegen, lijken weinig last te hebben van het extreme winterweer. Volgens het vluchtschema gaan vluchten naar Noord-Amerikaanse bestemmingen als New York, Detroit, Philadelphia, Calgary en Toronto gewoon door. Een woordvoerder van Schiphol zegt wel dat soms een binnenkomende vlucht uit Noord-Amerika vertraging heeft.
Luchtvaartmaatschappij KLM laat weten dat de vluchten naar de VS vooralsnog worden uitgevoerd zoals gepland.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens hebben vorig jaar de waarde van hun beleggingen zien stijgen door de hogere koersen op de aandelenmarkten. Volgens De Nederlandsche Bank (DNB) steeg de totale waarde van de particuliere investeringen in beleggingsfondsen, beursgenoteerde aandelen en obligaties over heel 2025 met bijna 8 procent tot 204,3 miljard euro.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank van januari. Toen liet de Federal Reserve de rente in de Verenigde Staten onveranderd, na drie verlagingen op rij.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen hebben preventief ongeveer honderd vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer. Dit bevestigt een woordvoerder van de luchthaven na berichtgeving door De Telegraaf. Het zijn volgens hem vooral Europese bestemmingen.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft spijt van de trage vooruitgang die zijn bedrijf boekte bij het identificeren van minderjarige gebruikers op Instagram. Dit heeft hij woensdag gezegd tijdens de behandeling van een belangrijke zaak over socialemediaverslaving in het Amerikaanse Los Angeles.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is van plan haar termijn uit te zitten. Dit heeft de Duitse econoom woensdag gezegd. Eerder woensdag meldden bronnen tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat ECB-president Christine Lagarde haar termijn waarschijnlijk niet gaat afmaken.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext, eigenaar van de aandelen- en optiemarkten in onder meer Amsterdam, Parijs en Lissabon, heeft in 2025 een recordjaar gedraaid. Topman Stéphane Boujnah zegt daarbij met "vertrouwen en vastberadenheid" begonnen te zijn aan 2026. Het beursbedrijf profiteert van hogere handelsinkomsten, meer beursgangen en overnames.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Het socialemediaplatform X moet onderzoekers toegang geven tot gegevens rond de verkiezingen in Hongarije op 12 april. Dit heeft het hof van beroep in Berlijn bepaald. De beslissing wordt gezien als een mijlpaal in de uitvoering van de Digital Services Act (DSA) van de EU.
9 uur geleden