Southwest Airlines verwacht nog dagen last van winterweer VS
DALLAS (ANP/BLOOMBERG) - Southwest Airlines verwacht dat de overlast voor de luchtvaart door het extreme winterweer in de Verenigde Staten nog zeker enkele dagen of mogelijk langer zal aanhouden. De maatschappij gaf aan voor dinsdag en woensdag met een zeer gereduceerde capaciteit te zullen vliegen vanwege de extreme weersomstandigheden in grote delen van het land.
Southwest schrapte afgelopen weekend en op maandag al duizenden vluchten. Voor dinsdag wordt het mes gezet in bijna 2500 vluchten in de VS. In een interview met zakenkrant The Wall Street Journal zei topman Bob Jordan dat het de grootste verstoring van het vliegverkeer door slecht weer is die hij ooit heeft gezien.
Southwest schrapte vergeleken met andere maatschappijen als American Airlines en Delta Air Lines veel meer vluchten. Ook waren er veel vertraagde vluchten. Dat heeft de maatschappij kritiek opgeleverd van de Amerikaanse transportautoriteiten. Het ministerie van Transport zei onderzoek te gaan doen naar het grote aantal geannuleerde vluchten door Southwest.
Overlast voor feestdagen
Er zijn al tientallen doden gevallen in de VS door harde wind, extreme kou en zware sneeuwval, bijvoorbeeld omdat mensen doodvroren in door sneeuw bedolven auto's. Het noodweer zorgde voor overlast voor miljoenen Amerikanen die met de kerstdagen op reis gingen. Ook voor oud en nieuw gaan veel Amerikanen op reis om familie en vrienden te bezoeken.
Reizigers die vanaf Schiphol naar Noord-Amerika vliegen, lijken weinig last te hebben van het extreme winterweer. Volgens het vluchtschema gaan vluchten naar Noord-Amerikaanse bestemmingen als New York, Detroit, Philadelphia, Calgary en Toronto gewoon door. Een woordvoerder van Schiphol zegt wel dat soms een binnenkomende vlucht uit Noord-Amerika vertraging heeft.
Luchtvaartmaatschappij KLM laat weten dat de vluchten naar de VS vooralsnog worden uitgevoerd zoals gepland.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
10 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
13 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
16 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
17 uur geleden